Vienas įvartis nulėmė visas rungtynes

unnamedModestas Galdikas, FK PALANGA

Ketvirtadienį LFF I lygoje Palangoje buvo žaidžiamos 21 turo atkeltos rungtynės, kuriose antrą kartą šį sezoną susitiko FK „Palangos“ ir Gargždų „Bangos“ ekipos. Savo progų neišnaudoję palangiškiai turėjo pripažinti svečių pranašumą. Pirmasis susitikimas Gargžduose baigėsi lygiosiomis 2:2.

Greitas žaidimas, neišnaudotos progos ir klaida gynyboje

Nuo pat rungtynių pradžios abi komandos demonstravo aktyvų ir greitą futbolą. Savo pranašumą po kiek laiko ėmė įrodinėti palangiškiai, kai susikūrė ne vieną gerą progą išsiveržti į priekį, bet niekaip nepavykdavo tiksliai pasiūsti kamuolio į vartus. Kamuolys praskriedavo visai šalia vartų, atsitrenkdavo į virpstą arba savo komandą išgelbėdavo gargždiškių vartininkas. Keletą pavojingų išpuolių surengė ir „Banga“, bet kibi gynyba ir sėkmingas Palangos vartininko žaidimas apsaugojo vartus nuo smūgių. Vis dėl to prabėgus vos dešimčiai minučių nuo pirmojo kėlinio pradžios visų veidus pakeitė nerimo mimika, nes po pakelto kampinio vienas be priežiūros likęs Gargždų komandos kapitonas Aurelijus Staponka pasiuntė kamuolį į „Palangos“ vartų tinklą ir 10-ąją minutę rezultatas tapo 1:0. Palangiškiai, kaip tikri savo namų aikštės šeimininkai iškart užtikrintai ėmė kontroliuoti kamuolį ir kūrė vieną pavojingą ataką po kitos, bet nuaidėjus teisėjo švilpukui, kuris reiškė pirmosios rungtynių pusės pabaigą, rezultatas išliko nepakitęs ir komandos išėjo ilsėtis neįmušus daugiau įvarčių – 0:1.

Antrasis kėlinys be įvarčių

Sugrįžus po pertraukos abi komandos ir toliau nemažino tempo bei greitu ir pavojingų atakų kupinu žaidimu ir toliau intrigavo susirinkusius žiūrovus. Palangiškiai žūt būt norėjo išlyginti rezultatą, todėl rungtyniaudami puolime tapo dar aštresni ir agresyvesni. Vykstant įnirtingai kovai „Palanga“ turėjo dar ne vieną progą pakeisti rungtynių rezultatą, bet deja niekaip nepavykdavo sėkmingai užbaigti atakų. Šį sezoną viena iš pagrindinių komandos problemų yra progų realizacija – palangiškiams sunkiai sekasi išnaudoti šimtaprocentines galimybes įmušti įvartį. Ši problema atsispindėjo ir rungtynėse su Gargždų „Banga“, kai palangiškiai ženkliai dominuodami pagal susikurtas progas ir labiau kontroliuodami kamuolį nesugebėjo įmušti įvarčio. Maža to, viena klaida gynyboje nulėmė visą rungtynių baigtį ir atėmė iš FK „Palangos“ labai svarbius taškus, todėl po šio pralaimėjimo palangiškiai turnyrinėje lentelėje nusmuko į penktąją vietą į priekį praleisdami Panevėžio, tą pačią Gargždų ir Vilniaus komandas.

FK „Palangos“ komandos sudėtis: Ernestas Grudys (vartininkas); Mindaugas Bitinas; Aurimas Skurdelis; Erlandas Juška; Justas Raziūnas; Edgaras Ditmonas; Gvidas Juška; Artur Skuratovič (46 min. Rokas Petrikas); Andrius Marcinkevičius (74 min. Marsel Balasanov); Tadas Gudauskas; Julius Kasparavičius;