Turnyrinių orų prognozės. 10-ojo turo anonsas

6

Naglis Miknevičius, pirmalyga.lt

Penktadienis, 05.27, 18:00, Panevėžys, Aukštaitijos stadionas
„Panevėžys“ – „Žalgiris B“

Penktadienis Panevėžyje bus karštas. Viena vertus, susitinka komandos, besirikiuojančios greta viršutinėje lentelės pusėje. Kita vertus, daug žaidėjų iš abiejų pusių žaidžia ir Elitinėje U-19 lygoje, kur būtent sostinės ir panevėžiečių ekipos įnirtingai kovoja dėl pirmosios vietos. Panevėžiečių atakos jau ketvirtą turą primena didelius tamsius debesis, iš kurių, vienok niekaip neiškrenta nė lašo lietaus. Užsitęsusi įvarčių sausra nedžiugina Virginijaus Liubšio, kadangi tai atsilieps taškų derliui rudenį.
Andriaus Skerlos kariauna kol kas muša visose rumgtynėse. Didesnis trenerio rūpestis – vis dar prakiūrantis gynybos stogas, bet paskutiniuose 2 turuose reikalai pradėjo taisytis.

Penktadienis, 05.27, 19:00, Kretingos stadionas
Kretingos „Minija“ – „Palanga“

Praeitą turą daugelis (tame tarpe ir aš) prognozavo gan nesunkią „Palangos“ pergalę prieš Kelmės „Kražantę“, bet apsiriko. Maža to, tik kelios minutės palangiškius skyrė nuo pralaimėjimo. Tad važiuojant pas kaimynus Kretingon pravartu įsisavinti praėjusias pamokas. Valdas Trakys reziumavo, kad sunku žaisti prieš „sėdinčius apkasuose“, bet panašus scenarijus labai tikėtinas ir Kretingos stadione. „Minija“ įstrigusi nejuokingai turnyrinės lentelės raiste ir kartkartėmis bando iš jo išsikapanoti. Visgi, kalbant apie penktadienio rungtynes, išsklaidyti miglą šeimininkams bus sunku. Varžovas atvažiuos motyvuotas, pasiruošęs reabilituotis už nesėkmę. Periodiškai kretingiškių gynyboje siaučiantys  skersvėjai irgi neprideda optimizmo vietos sirgaliams.

Penktadienis, 05.27, 20:30, Gargždų stadionas
Gargždų „Banga“ – „Trakai B“

„Žingsnis priekin – du atgal“. Kol kas taip galima apibūdinti „Bangos“ žaidimą šį sezoną. Po vilčių suteikusios pergalės prieš „Palangą“ sekė du skaudūs niuksai Šilutėje ir Vilniuje, įstrigdinę gargždiškius lentelės viduryje. Visiškai netoli – tik 2 taškų atstumu ir šio turo varžovai  „Trakai B“. Įvarčių krušos šiose rungtynėse vargu ar galima laukti – komandos ginasi dažniausiai pakankamai organizuotai. Didesnės kliūtys iškyla, kai reikia versti priešininkų gynybos tvoras. Tiesa, kartą „Bangos“ uraganas nunešė stogą “Minijai“. Bet  – tik kartą ir jau pakankamai senokai. Riteriškai pamainai atakuoti sekasi dar sunkiau – vos 6-is kartus varžovai krapštė kamuolius iš savų vartų. Labai kuklus kritulių kiekis – neužtenka net 1 įvarčio rungtynėms ….

Šeštadienis, 05.28, 13:00, Kelmės stadionas
„Kražantė“ – FBK „Kaunas“

12 – a vieta prieš 13-ą. „Tuzinas“ prieš „velnio tuziną“. Suprantamas „Kauno“ noras po šių rungtynių apsikeisti su oponentais vietomis, tačiau abi komandos pasižymi permainingomis nuotaikomis. Tai „iššauna“, kai nelabai kas iš jų to tikisi, bet kur kas dažniau tampa patraukliais taikiniais varžovų puolimui. Pakankamai dideli skaičiai su ženklu „minus“ prie įvarčių santykių rodiklių simbolizuoja gana trapias gynybinių frontų linijas. Puolime žibančių kelrodžių žvaigždžių irgi nedaug, kiek labiau išsiskiria rezultatyviausias „Kauno“ žaidėjas Eimantas Stonkus. Bet svečiai turi dar viena problemą – dažnai , ypač praleidus greitus įvarčius, komanda griūna tarsi kortų namelis – pusėje iš sužaistų rungtynių ekipa prasileidžia 5-6 įvarčius…

Šeštadienis, 05.28, 14:00, Šilutės stadionas
„Šilutė“ – Kauno „Hegelmann Litauen“

„Šilutė“ kiek atkuto nuo startinių nesėkmių ir rodo akivaizdžius gyvybės ženklus. Dvi pergalės pirmenybėse iš eilės, LFF taurės turnyre eliminuotas Kazlų Rūdos „Šilas“ – visa tai rodo, kad šilutiškiai gerina savo žaidimą ir sirgalių nuotaikas. Ko nepasakytum apie „Hegelmann Litauen“. Manyčiau, viena iš kauniečių nesėkmių priežasčių – kovinės dvasios stoka. Žaidėjų meistriškumas tikrai leidžia būti aukščiau, nei 14-oje turnyrinės lentelės vietoje. Bet už taškų reikia „kabintis dantimis“, bandyti perlaužti nesėkmingai besiklostančių rungtynių eigą. Kas be ko, nors jau vasara netoli, bet gynybos langus irgi derėtų užsikamšyti, nes prasileisti 2-3 įvarčius per rungtynes tampa įpročiu.

Šeštadienis, 05.28, 18:00, Radviliškio stadionas
Radviliškio „Lokomotyvas“ – Alytaus DFK„Dainava“

„Dzūkų tankai“ riedės į Radviliškį tikėdamiesi saviškių pergalės. Optimizmas gan pagrįstas, – komanda neblogai sukovojo su lygos lyderiais, o iš taurės turnyro balno išmetė ir antrąją vietą užimančius „Vilniaus vyčio“ kavalierius. Ronaldas Solominas ir kompanija pasistengs negrįžti tuščiomis iš geležinkeliečių sostinės. „Lokomotyvas“ praeito turo rungtynių nežaidė, tad šeštadienio rungtynės parodys, ar tokia pauzė padės komandai rasti rezervų savo žaidimo gerinimui. Kvėpuoti žemo slėgio turnyrinių požemių oru – ne itin maloni misija ir Marijus Rimas ieškos kelio viršun. Beje, „Lokomotyvo“ puolimas- vienas kukliausių lygoje, 6 žaidėjai įmušę po 1 įvartį. Gal atėjo laikas kažkuriam iš jų  „iššauti“ ?

Sekmadienis, 05.29, 14:00, Telšių stadionas
Telšių „Džiugas“ – „Vilniaus Vytis“

Link Telšių sekmadienį priartės „Vilniaus Vyčio“ ciklonas, šį sezoną jau pridaręs rūpeščių beveik visoms komandoms. Tiesa, vilniečių žaidimo mechanizmą kėsinasi trikdyti žaidėjų traumelės, nuovargis. Kol kas su kylančiais iššūkiais Algimantas Liubinskas susitvarko be didesnių sunkumų. Išimtis – LFF taurės turnyras, kur buvo nusileista Alytaus reprezentacinei ekipai. Kita vertus, komanda galės visą dėmesį sukaupti I lygos pirmenybių kovoms. Telšių „Džiugas“ praeito turo rungtynėse atsilaikė prieš „Panevėžio“ atakas. Šįkart laukia dar stipresnis varžovas ir telšiškių gynyba gali traškėti.  Visiškai logiška būtų ir patiems paieškoti laimės prie vilniečių vartų, galų gale šeimininkų statusas tą ir įpareigoja.
Dar vienas smagus momentas, kurį verta priminti. Rungtynės vyks atnaujintame Telšių centriniame stadione, kur „Džiugas“ rungtyniaus pirmą kartą. Sekmadienį telšiškių laukia gražus reginys !

Pirmadienis, 05.30, 19:00, Kėdainių stadionas
Kėdainių „Nevėžis“ – Kazlų Rūdos „Šilas“

Po tarptautinių batalijų Kėdainių „Nevėžis“ grįžta prie I lygos reikalų. Ir iš karto – išbandymas dvikovoje su lyderiu. „Šilas“ sugebėjo atsitiesti po nesėkmingos pradžios Alytuje, bet kluptelėjo Šilutėje taurės turnyre. Komandoje padaugėjo traumų, kartais patiriamų ir gan kuriozinėse situacijose. Problemų kelia natūralios ir dirbtinės aikščių dangų kaitaliojimas. Nepaisant viso to, „Šilas“ sieks taškų. „Nevėžio“ grafikas buvo gan įtemptas ir pirmadienio vakare pamatysime, ar tai neatsilieps komandos formai. Visgi , ekipos ištekliai nėra begaliniai ir tai gali atsiliepti rungtynių eigai. Tikėtina rungtynių eiga: pastovus lyderių atakų vėjas link šeimininkų vartų, pertraukiama gaiviu ir netikėtu „Nevėžio“ prasiveržimų gūsiu.