Trejose rungtynėse – trys skirtingi pasiekimai

anonsas pakruojis

Modestas Galdikas, FK „Palanga“

Palangos miesto futbolo klubas „Palanga“ nuo rugpjūčio 5 iki rugpjūčio 11 dienos spėjo sužaisti net trejas rungtynes LFF I lygos pirmenybėse. Visose rungtynėse buvo pasiekti skirtingi rezultatai.

Rugpjūčio 5 d. palangiškiai namuose priėmė svečius iš kaimyninės Klaipėdos ir Palangos miesto stadione susirungė su FK „Koralo“ futbolininkais. Atkakliame ir įtemptame mače pergalę pasiekti pavyko svečiams rezultatu 2:1. Pirmieji pasižymėjo klaipėdiečiai, kai įvartį pelnė buvęs Palangos ekipos žaidėjas Maksimas Lukašėvičius. Visgi pirmajam kėliniui einant į pabaigą išlyginamąjį įvartį įmušė ir palangiškiai, kai pasižymėjo gynėjas Mindaugas Bagužis. Nors palangiškiai ir aktyviau pradėjo antrąjį kėlinį, tačiau klaipėdiečiai gynyboje neklydo ir neleido pasižymėti rungtynių šeimininkams. Po kurio laiko sėkmingą ataką surengė ir pats „Koralas“ kai 58 min. rezultatą savo komandos naudai vėl persvėrė Donatas Surblys. Ekipoms šiose rungtynėse daugiau pasižymėti nepavyko, galutinis rezultatas – 2:1 svečių komandos naudai.

Vos po trijų dienų į Palangą atvyko kiti LFF I lygos dalyviai. XIX turo rungtynėse FK „Palanga“ priėmė Kėdainių „Nevėžio“ futbolininkus. Kai susitinka palangiškiai ir kėdainiečiai aikštelėje užverda tikras mūšis, nes futbolininkai kovoja dėl kiekvieno aikštės centimetro, o ir pajėgių bei žinomų žaidėjų tiek vienoje, tiek kitoje komandoje netrūksta. Pirmasis šių rungtynių kėlinys kupinas puikių progų komandoms pasižymėti, tačiau deja įvarčių pasiekti nepavyko. Antrajame kėlinyje vyko dar atkaklesnė kova ir čia pirmiesiems rezultatyvią ataką suregzti pavyko svečiams. Po keitimo aikštėje pasirodęs kėdainiečių žaidėjas 67 min. išvedė „Nevėžio“ komandą į priekį 1:0. Vis dėl to, palangiškiai anaiptol nebuvo linkę nusileisti ir taip lengvai svečiams taškų neatidavė. 77 minutę po keitimo „Palangos“ komandoje į aikštę žengė Rokas Gecevičius, o vos po šešių minučių jam pavyko pasižymėti įvarčiu po kampinio. Per likusį rungtynių laiką komandos daugiau nebenudžiugino sirgalių įvarčiais ir rungtynes baigė taikiai – 1:1, bei turnyrinės lentelės įskaitoje pasidalino po tašką.

FK „Palanga“ rugpjūčio 11 d. namuose žaidė trečiąsias rungtynes iš eilės, o šį kartą jų varžovais buvo FK „Stumbras B“ futbolininkai. Kaip ir pirmosiose dvejose rungtynėse, taip ir trečiosiose pirmąjį rungtynių įvartį pelnė svečiai. Jau 8-ąją minutę jie išsiveržė į priekį 1:0. Toliau rungtynėse abiejų ekipų atstovams buvo parodytos 5 geltonos kortelės. Komandų treneriai atlikinėjo keitimus, taip sustiprindami sudėtį, tačiau daugiau įvarčių iki 83 minutės nebuvo pasiekta. Kai jau rungtynių laikas tiksėjo link pabaigos 83 minutę puikiu baudos smūgiu rezultatą išlygino FK „Palangos“ komandos kapitonas Gvidas Juška – 1:1. Tuomet po pelnyto įvarčio palangiškiai pakilo į lemiamą šturmą. Kurorto ekipa varžovus spaudė iki pat paskutinių rungtynių sekundžių ir pastangos davė vaisių. Jau per pridėtinį teisėjo laiką, 93-ąją minutę, tiksint paskutinėms sekundėms pergalingą įvartį įmušė Palangos komandoje rungtyniaujantis legionierius iš Turkijos Agac Cagrhinan. Futbolininkas po sumaišties „Stumbras B“ baudos aikštelėje buvo pirmasis, kuris prišoko prie kamuolio ir nuginklavo varžovų vartininką, taip padovanodamas „Palangai“ pergalę.

Išlieka turnyrinės lentelės viršūnėje

Nors paskutinės trejos varžybos palangiškiams ne visos susiklostė sėkmingai, bet vis dėl to FK „Palanga“ išliko tarp pirmenybėse lyderiaujančių komandų ir šiuo metu dalinasi pirmą-antrą vietas su Gargždų „Bangos“ klubu. Abi ekipos yra surinkusios po 36 taškus.

Artimiausios rungtynės – rugpjūčio 19 d.

FK „Palanga“ artimiausias rungtynes žais šeštadienį (rugpjūčio 19 d.). Rungtynės vyks Palangoje, Palangos miesto stadione (Sporto g. 3), o rungtynių laikas – 16:00 val. Palangiškiai ketvirtose iš eilės namų rungtynėse priims FK „Pakruojis“ futbolininkus.