Trečiajame ture varžovai buvo stipresni

28238233_1849001538507512_7546083937428682162_o

Lietuvos futbolo A lygos 3 turas kovo 8 d. finišavo Vilniuje rungtynėmis tarp Vilniaus „Žalgirio“ ir Palangos FK „Palanga“ komandų.

Nuo rungtynių pradžios žalgiriečiai kontroliavo rungtynių eigą ir labai aktyviai aikštės kraštuose rengė greitus išpuolius link palangiškių vartų. Tačiau palangiškiai sėkmingai gynėsi ir kurį laiką išsaugojo savo vartus „sausus“. 14-ąją rungtynių minutę savo atsaką davė ir „Palanga“, kai pavojingą ataką smūgiu užbaigė Simonas urbys, o jo smūgiuotą kamuolį teko atremti žalgiriečių vartininkui. Pajautę pavojų Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai padidino spaudimą aikštės viduryje ir tai davė rezultatą, nes jau atsakomojoje atakoje po perdavimo iš krašto į „Palangos“ baudos aikštelę kamuolį su galva į vartus nukreipė vilniečių puolėjas Tomašas Malecas – 1:0.

Po įmušto įvarčio žaidimas kiek aprimo. „Žalgiris“ bandė užklupti palangiškius nepasiruošusius, bet Palangos ekipa toliau gynėsi kantriai ir laukė savųjų šansų kontratakuojant. Visgi dar vieną rezultatyvią ataką vilniečiams pavyko surengti, kai po Rolando Baravyko perdavimo kamuolį tiksliu smūgiu nuo vartų skersinio į vartus pasiuntė brazilas Marquinhosas – 2:0. Iki pirmojo kėlinio pabaigos „Palangai“ dar teko atlaikyti kelis galingus išpuolius prie savo vartų, tačiau sėkmingai apsigynę palangiškiai neleido vilniečiams dar padidinti rezultato.

Antrame kėlinyje po keitimo aikštėje pasirodė garsusis „Palangos“ ekipos naujokas Lukmanas Haruna. Nigerijos rinktinės narys pakeitė Brice Goupy ir aikštės viduryje dirigavo palangiškių žaidimui. Po L. Harunos pasirodymo aikštėje palangiškiai antrojo kėlinio pradžioje pradėjo žaisti tiksliau ir agresyviau bei pirmieji bandė užpulti varžovų vartus. Visgi keliuose epizoduose pritrūkus tikslumo bei sėkmės, savo atsakomąjį išpuolį surengė „Žalgiris“. Šeimininkų ataka virto dar vienu įvarčiu 55-ąją minutę – 3:0.

Visgi per antrą kėlinį palangiškiams pasižymėti nepavyko, o galutinį tašką šiose rungtynėse padėjo žalgiriečių legionierius Tomašas Šimkovičius, kai paskutinę pridėto laiko minutę iš kelių metrų pasiuntė kamuolį į vartus – 4:0.

Sekančios rungtynės – su praėjusių metų bronzos medalininkais

Kovo 13 d. prasidės ketvirtasis A lygos turas. Šiame ture palangiškiai rungtyniaus Klaipėdoje, dirbtinės dangos aikštėje. Atvykstantys varžovai bus FK „Trakai“. Nuo 2015 metų, kasmet prizininkais tapdavę Trakų futbolininkai šiemet taip pat neketina sustoti ir taikosi į aukščiausias pozicijas bei medalius. „Trakai“ 2015 ir 2016 metų sezone abu kartus iškovojo sidabro medalius į priekį užleisdami tik Vilniaus „Žalgirį“, o praėjusiame 2017 metų sezone „riteriai“ pasidabino bronzos medaliais. Tuo tarpu FK „Palangos“ atstovai jau pirmąjame lygos ture įrodė, kad pajėgios komandos jų negasdina, o rungtyniaudami Klaipėdoje gali būti kietas riešutėlis kiekvienam varžovui.