Sidabrinis I lygos sezonas užbaigtas pergale, o pereinamosios rungtynės – jau šeštadienį

skelbimas-2

Modestas Galdikas, FK Palanga

Spalio 23 dieną įvyko paskutiniosios LFF I lygos rungtynės įvairiuose Lietuvos miestuose. Paskutines rungtynes šioje lygoje šiemet žaidė ir FK „Palangos“ futbolininkai. Jie išvykoje Vilniuje susitiko su „Žalgirio B“ jaunaisiais futbolininkais ir įveikė juos rezultatu 2:1. Palangiškiai po pergalės galėjo pakilti į pirmąją turnyrinės lentelės vietą ir tapti čempionais, bet jog tai įvyktų reikėjo Kazlų Rūdos „Šilo“ komandos kluptelėjimo rungtynėse su Gargždų „Banga“. Deja, bet „Šilas“ po atkaklios kovos taip pat 2:1 įveikė gargždiškius ir Palangos klubui neleido pakilti aukščiau jų. Palangos komanda nugalėjusi vilniečius tik dar labiau įtvirtino antrą vietą ir sidabro medalius. Keletos atvykusių ištikimų sirgalių palangiškiai nenuvylė ir Vilniuje padovanojo jiems pergalę. Paskutinį kartą FK „Palanga“ buvo patyrusi pralaimėjimą I lygoje birželio 7 d. Panevėžyje, kai 3:2 nusileido panevėžiečių ekipai. Po to sekė net 18 nepralaimėtų rungtynių serija iš eilės. Per tas 18 rungtynių buvo iškovotos 14 pergalių ir 4 kartus sužaidė lygiosiomis.

Paskutines LFF I lygos rungtynes užtikrintai pradėjo Palangos komanda. Jiems buvo reikalinga tik pergalė, todėl nuo pirmųjų minučių jaunieji žalgiriečiai buvo spaudžiami link savo vartų ir priversti gintis nuo palangiškių išpuolių. Jau 9-ąją rungtynių minutę „Palangos“ darbas davė vaisių, kai po kampinio įvartį pelnė Aurimas Skurdelis ir išvedė savo komandą į priekį – 1:0. Vos po poros minučių buvo pakeltas dar vienas kampinis, o Mindaugo Bagužio smūgis galva sudrebino vartų skersinį ir nuo jo atšokęs kamuolys vėl grįžo į žaidimą. 18-ąją minutę po surengtos dar vienos gražios atakos kamuolys atsidūrė po Donato Naviko kojomis, o jis kaire koja iš toli paleido stiprų smūgį į vartus, o po tokio smūgio varžovų vartininkui nebeliko jokių šansų jį atremti, todėl rezultatas padvigubėjo – 2:0. Vilniečiai pabandė atsakyti keliomis atakomis, bet jos buvo bevaisės ir nesukėlė rimtesnės grėsmės Tado Norbuto ginamiems vartams. Po šių įvarčių žaidimas kiek išsilygino, o pirmajame kėlinyje daugiau įmušta nebebuvo.

Antrąjį kėlinį ir vėl aktyviai pradėjo palangiškiai. Iš toliau smūgiavo Maksimas Lukaševičius, po to pabandė ir Mindaugas Bagužis, bet kamuolys tikslo nepasiekė. Vėliau FK „Palangos“ futbolininkai kiek apmažino apsukas ir atsitraukė labiau į savo aikštės pusę. Tuo pasinaudojo žalgiriečiai, kurie perėmė rungtynių kontrolę antrajame kėlinyje į savo rankas. „Žalgiris B“ surengę vieną kontrataką palnė įvartį 64-ąją minutę ir grąžino intrigą į rungtynes – 2:1. Po to sekė dar kelios labai pavojingos vilniečių atakos, kurios tik per plauką nesibaigė įvarčiais, laimei „Palangai“ pavyko išsaugoti rezultatą ir iki rungtynių pabaigos nebepraleisti įvarčio.

Po šių rungtynių Palangos komandos sezonas kolkas dar nesibaigė, nes bus žaidžiamos pereinamosios rungtynės su Utenos „Utenio“ klubu dėl patekimo į aukščiausią Lietuvos futbolo A lygą. Utenos ekipa A lygoje liko priešpaskutiniai, o palangiškiai I lygoje antri. Šias vietas užėmusios ekipos turi žaisti pereinamasias rungtynes. Todėl FK „Palanga“ dar turi galimybę iškopti į aukščiausią lygą. Bus žaidžiamos dvejos tarpusavio rungtynės namuose ir išvykoje. Pirmosios rungtynės įvyks spalio 29 dieną 14 val. Palangos miesto stadione, todėl kviečiame visus futbolo mėgėjus, sirgalius ir miesto svečius atvykti į stadioną bei palaikyti Palangos miesto komandą dar vienose istorinėse rungtynėse. Atsakomosios šių komandų rungtynės bus žaidžiamos Utenoje lapkričio 6 dieną taip pat 14 val. Abiejų tarpusavio rungtynių nugalėtojas iškovos teisę kitais metais varžytis aukščiausioje šalies futbolo lygoje.