Sidabrinėse rungtynėse perrašyti Palangos futbolo istorijos pasiekimai

14581450_1174783502595989_8388956681347377190_n

Modestas Galdikas, FK „Palanga“

Spalio 9 d. LFF I lygoje įvyko vienas iš paskutiniųjų pirmenybių turų. Palangos miesto stadione Palangos futbolo klubas „Palanga“ rezultatu 2:0 įveikė varžovus Vilniaus „Vyčio“ futbolininkus. Po šios pergalės palangiškiai užsitikrino mažiausiai sidabro medalius ir perrašė Palangos miesto futbolo istorijos pasiekimus. Pirmą kartą mieste futbolo komanda užėmė tokią aukštą vietą iš visoje Lietuvoje dalyvaujančių ekipų. Vis dėl to, tai dar ne pabaiga. Iki pirmenybių pabaigos liko vos du turai, bet skirtumas tarp antroje vietoje esančios „Palangos“ ir pirmaujančio Kazlų Rūdos „Šilo“ yra tik 2 taškai. Todėl, palangiškiai turi visus šansus kovoti ir dėl nugalėtojų vardo. Tą patį sekmadienį rungtyniavęs „Šilas“ išvargo pergalę 1:0 prieš Kauno „Hegelmann Litauen“ ir dabar yra surinkę 66 taškus. Tuo tarpu palangiškiai savo sąskaitoje turi 64 taškus. Šios dvi komandos jau yra nebepavejamos kitoms pirmenybių ekipoms ir dabar „Palanga“ su „Šilu“ konkuruos tik viena su kita.

FK „Palangai“ šiose pirmenybėse dar liko sužaisti dvejas rungtynes. Vienos bus žaidžiamos spalio 15 dieną 13 val. Palangos miesto stadione su Telšių „Džiugo“ futbolininkais, o paskutinės sezono rungtynės vyks išvykoje Vilniuje su Vilniaus „Žalgirio B“ futbolininkais. Norint pakovoti dėl pirmenybių aukso „Palangai“ reikia iškovoti abi pergales ir tikėtis, kad bent vienose iš kitų dviejų rungtynių suklups „Šilo“ futbolininkai. Kazlų Rūdos komandos laukia akistata su Radviliškio „Lokomotyvo“ komanda, o paskutiniosios sezono rungtynės jų laukia su kovingaisiais Gargždų „Bangos“ futbolininkais.

Pirmoje rungtynių pusėje pakloti pamatai į pergalę

Rungtynės su Vilniaus „Vyčiu“ prasidėjo esant ne kokioms oro sąlygoms – lyjant lietui ir termometrui rodant vos 10 laipsnių šilumos. Vis dėl to, tai nesustabdė futbolininkų užsidegimo ir noro žengti į aikštę bei atiduoti visas jėgas pergalei iškovoti. Pirmieji pavojaus varpai prie svečių vartų pradėjo skambėti prabėgus kiek daugiau nei dešimt minučių nuo rungtynių pradžios. Palangos komandos kapitonas Gvidas Juška bandė pakelti kamuolį nuo kampinio gairelės, bet kiek slystelėjus kamuolys į baudos aikštelę nuskriejo pažeme, kurį varžovai išmušė ne iškarto, o prie kamuolio pirmas skubėjo Maksimas Lukaševičius, deja bet kitam „Vyčio“ gynėjui pavyko apsiginti ir pasiųsti kamuolį kuo toliau į užribį. 16-ąją rungtynių minutę auksinę progą pasižymėti turėjo Gvidas Juška, kai varžovai prarado kamuolį prie savo baudos aikštelės, o po kelių perdavimų kamuolys atsidūrė pas niekieno nedengiamą G. Jušką. Gaila, bet savo komandą nuo praleisto įvarčio stebuklingai išgelbėjo „Vyčio“ vartininkas, kuris staigiai sureagavo į stiprų Juškos smūgį ir atrėmė kamuolį. Sužaidus beveik pusvalandį įvyko beveik identiška situacija, kai kamuolys po kojom nukrito G. Juškai ir šis vėl nieko nelaukęs spyrė kamuolį į vartus, bet čia ir vėl kažkokiu būdu varžovų vartininkas sugebėjo sureaguoti į stiprų smūgį ir dar kartą išgelbėjo savo ekipą. Kaip bebūtų, 31-ąją minutę pavyko pralaužti ledus priešininkų vartuose, kai po puikaus Devido Lukošiaus perdavimo puolėjas Maksimas Lukaševičius tiksliai pasiuntė kamuolį į vartus nepalikdamas jokių šansų vilniečių vartų sargui atremti smūgį. Pirmajame kėlinyje viskas tuo ir baigėsi, o po pirmųjų 45 minučių rezultatas rodė 1:0 FK „Palangos“ naudai.

Įtvirtinta pergalė

Antrasis kėlinys prasidėjo pavojingesniais palangiškių antpuoliais link varžovų vartų. 60-ąją minutę  kontrataką pradėjęs rengti „Palangos“ komandos kapitonas Gvidas Juška smūgiavo iš labai toli, o kamuolys atsitrenkė į varžovą ir rikošetu dideliu greičiu nuskriejo link vartų, bet deja atsitrenkė į vartų konstrukciją ir „Vyčio“ komandą išgelbėjo sėkmė nuo antro praleisto įvarčio. 68-ąją minutę Deividas Lukošius dešiniuoju atakos kraštu veržėsi link vartų ir atliko pusiau perdavimą pusiau smūgį į baudos aikštelę bei vartininkui nesureagavus į tokį klastingą smūgį kamuolys įskriejo į vartas bei rezultatas padvigubėjo – 2:0. Padidėjus persvarai FK „Palanga“ nebesistengė lipti „ant galvų“ varžovams ir sėkmingai gynėsi, o vilniečiai nesukūrė nieko ypatingo, kas galėtų rimčiau pagrasinti Tado Norbuto ginamiems vartams, todėl nuaidėjus finaliniam rungtynių švilpukui FK „Palanga“ šventė istorinę ir labai svarbią pergalę, kuri garantavo klubui, sirgaliams ir visam Palangos miestui mažiausiai sidabrą.

FK „Palangos“ komandos sudėtis: Tadas Norbutas, Simonas Juška, Mindaugas Bagužis, Aurimas Skurdelis, Simonas Urbys (82 min. Andrius Marcinkevičius), Gvidas Juška (89 min. Aidas Capas), Edgaras Ditmonas (75 min. Marius Stonkus), Donatas Navikas, Maksimas Lukaševičius, Deividas Lukošius (77 min. Mantas Perepliotovas), Aurimas Jurgelevičius (87 min. Edvinas Girdenis).