Sezono starte iškovota solidi pergalė

3Modestas Galdikas, FK PALANGA

Tarpsezonyje gerokai pastiprinusį savo komandos sudėtį FK „Palanga“ antrąją Velykų dieną išvyko į Kauna, kur žaidė pirmąsias LFF I lygos 2016 metų rungtynes. Šiose rungtynėse palangiškių varžovais tapo FBK „Kauno“ futbolininkai. Praėjusiame sezone šios komandos susitiko du kartus ir abu kartus pergalę šventė FK „Palanga“ identiškais rezultatais – 2:0. Šį kartą įvarčių buvo įmušta tiek, kiek praėjusiais metais per abu susitikimus. Didesnis susižaidimas, išnaudotos galimybės ir žaidėjų meistriškumas nulėmė Palangos komandos pergalę Kaune.

Pelnė debiutinį įvartį

Nuo susitikimo pradžios FK „Palanga“ iš karto pradėjo diktuoti savo sąlygas ir kamuolio kontrolė priklausė kurorto ekipai. Itin grėsmingai atrodė Palangos komandos kairysis kraštas, kur savo varžovus „maudė“ ir technikos sugebėjimus demonstravo Simonas Urbys. Jam puikiai talkino ir komandos debiutantas Maksim Lukashevich, kuris pernai siautėjo „Šilutės“ ekipoje, o šiemet rungtyniauja Palangoje. Būtent šių dviejų žaidėjų tandemas ir nulėmė pirmąjį įvartį, kai po puikaus S. Urbio perdavimo pasižymėjo debiutantas M. Lukashevich. Rungtynių dieną legionierius iš Baltarusijos šventė savo gimtadienį, todėl geresnio būdo kaip paminėti savo metų sukaktį pelnant įvartį ir negalėjo būti. Po praleisto įvarčio FBK „Kauno“ futbolininkai atkuto ir surengė keletą pavojingų atakų. Žaidėjai pavojingai smūgiavo, o kiek vėliau prie vartų atsidūręs Kauno futbolininkas sudvejojo priimti teisingą sprendimą ir palangiškiai neutralizavo „geltonai žalių“ išpuolį. Baigiantis pirmajam kėliniui „Palanga“ dar kartą nubaudė šeimininkus. Kairiajame krašte atsidūręs patyręs, buvęs „Atlanto“ gynėjas Donatas Navikas, bandė atlikti perdavimą į baudos aikštelę, tačiau kamuolys kiek netikėtai perskriejo per vartininką ir atsidūrė vartų tinkle ir rezultatas tapo 2:0.

Po pertraukos – dar du įvarčiai

Po pertraukos komandos sugrįžo ant žaliosios vejos ir tęsė rungtynes. Aikštės šeimininkai pakeitę keletą žaidėjų pradėjo rungtyniauti kiek aktyviau ir surengė dar kelis pavojingus išpuolius, o kauniečiai galėjo ir sušvelninti rezultatą, bet Kauno ekipos narys sudvejojo atlikdamas smūgį ir kamuolys praskriejo šalia vartų. Tuom pasinaudoję palangiškiai surengė greitą atsakomąjį išpuolį ir jubiliatas M. Lukashevich dar kartą nuginklavo jaunąjį FBK „Kauno“ vartininką ir pelnė antrąjį savo įvartį šiose rungtynėse, taip dar labiau padidindamas rezultatą 3:0. Visgi po 4 minučių „Kauno“ futbolininkai surengė sėkmingą ataką ir po gero perdavimo kaunietis žaidėjas pelnė įvartį į Palangos vartus. Abi komandos dar turėjo keletą gerų progų pasižymėti ir pakeisti rungtynių rezultatą, bet nė viena komanda nebeįmušė, o rezultatas išliko nepakitęs, todėl FK „Palanga“ puikiose pirmosiose 2016 metų sezono rungtynėse iškovojo pergalę rezultatu 3:1 prieš FBK „Kauno“ futbolininkus.

Sekančias rungtynes FK „Palanga“ rungtyniaus Vilniuje, kur savo namų rungtynes laikinai žaidžia Radviliškio „Lokomotyvas“. Varžybos įvyks balandžio 2 d., 14 val.

FK „Palangos“ komandos sudėtis: Tadas Norbutas (vartininkas) (84 min. Ernestas Grudys); Simonas Juška; Mantas Perepliotovas; Aurimas Skurdelis; Simonas Urbys (79 min. Haroldas Jonauskis); Gvidas Juška (59 min. Deividas Lukošius); Marius Stonkus; Aurimas Jurgelevičius; Donatas Navikas; Edgaras Žarskis; Maksim Lukashevich (65 min. Andrius Marcinkevičius);

FBK „Kaunas“ – „Palanga“ 1:3 (0:2)
NFA stadionas
Teisėjas – A. Gutovskij (Lentvaris)
Įvarčiai: 69 min. Eimantas Stonkus (FBK Kaunas); 16, 65 min. Maksim Lukashevich, 45 min. Donatas Navikas (Palanga)
Įspėti: 40 min. A. Petraška, 44 min. K. Gedgaudas (Kaunas); 81 min. M. Stonkus, 90+1 min. A. Jurgelevičius (Palanga)