Savo progas išnaudoję palangiškiai po atkaklios kovos įveikė „Džiugo“ ekipą (VIDEO)

4 fotoModestas Galdikas, FK PALANGA

Tęsiantis Lietuvos futbolo federacijos I lygos pirmenybėms, antrojo rato 26 ture savo ginklus antrąjį kartą šį sezoną surėmė FK „Palanga“ ir svečiai iš Žemaitijos sostinės Telšių „Džiugas“. Po įnirtingos kovos, savo progas sėkmingiau išnaudoję teigiamu rezultatu džiaugėsi palangiškiai.

Atlaikytas varžovų antpuolis ir pasiektas įvartis

Palangoje prasidėjusios rungtynės iš anksto žadėjo daug žemaitiškos kovos. Abi komandos rungtynių pradžioje žaidė labai kietai ir agresyviai gynėsi, todėl nuo pat pradžių komandoms kurti progas sekėsi sunkiai. Vis dėl to sužaidus kiek daugiau nei dešimt minučių kamuolys nuo aikštės vidurio pradėjo judėti labiau vienų ir kitų vartų. Pirmieji susiėmė svečiai iš Telšių ir pradėjo regzti labai pavojingas atakas. Dvyliktąją minutę pirmasis pavojingesnis smūgis link vartų buvo pasiųstas telšiškių komandos saugo, bet laimei jo smūgis nebuvo labai stiprus ir tikslus, todėl kamuolys praskriejo toliau nuo vartų. Prabėgus porai minučių prie palangiškių vartų buvo keliamas kampinis, o pirmasis prie skriejančio kamuolio suskubo „Džiugo“ komandos lyderis, legionierius iš Kanados Clarence Augustus Warren, kuris atliko stiprų smūgį su galva link palangiškių vartų. Čia savo puikią reakciją ir vartininko įgūdžius pademonstravo Ernestas Grudys, kuris atrėmė kanadiečio smūgį ir išgelbėjo palangiškius nuo praleisto įvarčio. Sekančioje atakoje kelis varžovus suklaidinęs Palangos žaidėjas Edgaras Ditmonas perdavė kamuolį į kraštą Aurimui Jurgelevičiui, o šis atliko smūgį į Telšių ekipos vartus, bet smūgis nebuvo labai stiprus, todėl „Džiugo“ vartininkas nesunkiai sugavo smūgiuotą kamuolį. Dar po kelių minučių standartinė situacija buvo atliekama „Palangos“ aikštės pusėje. Kai telšiškiai pakėlė aukštą kamuolį į baudos aikštelę pirmasis prie jo ir vėl suskubo Telšių komandos žaidėjas, o jo smūgis atliktas su galva buvo labai stiprus. Visų susirinkusių žiūrovų džiaugsmui, čia ir vėl savo vertę įrodė vartininkas Ernestas Grudys, kuris savo puikiais akrobatiniai sugebėjimais sureagavo į skriejantį kamuolį ir atrėmė jį bei dar kartą išgelbėjo „Palangą“ nuo įvarčio. Sužaidus pusvalandį dar vieną pavojų prie palangiškių vartų sukūrė Telšių puolėjas Eimantas Marozas. Jo smūgiuotas kamuolys praskriejo visai šalia vartų skersinio, bet laimei į vartus neįskriejo. Sekančiame epizode, po aikštės viduryje perimto kamuolio, „Palanga“ surengė greitą ataką. Labai tikslų, ilgą ir gražų perdavimą į baudos aikštelę palangiškių puolėjui Andriui Marcinkevičiui atliko Gvidas Juška, o Marcinkevičius atsidūręs vienas prieš vartininką sėkmingai nukreipė kamuolį į vartus ir FK „Palanga“ 33-ąją minutę išsiveržė į priekį – 1:0. Per likusį laiką daugiau komandoms nepavyko pasižymėti ir žaidėjai į rūbines iškeliavo rezultatui nepakitus.

Padidinta persvara ir užtikrinta pergalė

Nuo antrojo kėlinio pradžios prabėgus aštuonioms minutėms prie Telšių „Džiugo“ komandos vartų buvo pakeltas kampinis. Nuo kampinio telšiškiai apsigynė sėkmingai, bet išmuštas kamuolys atsidūrė tiesiai Gvidui Juškai po kojomis. Juška savo ruožtu atliko gerą perdavimą į baudos aikštelę, o kamuolį į vartus pabandė nukreipti gynėjas Mindaugas Bitinas. Jo smūgį „Džiugo“ vartininkas bandė atremti, tačiau atrėmė nevisai sėkmingai ir silpnai, nes kamuolys nusileido tiesiai „Palangos“ puolėjui Tadui Gudauskui po kojomis, kuris pasinaudojo atsiradusia proga ir pasiuntė kamuolį į Telšių komandos vartų tinklą šitaip 53-ąją minutę padvigubindamas rezultatą – 2:0. Per sekantį pusvalandį abi komandos kovojo įnirtingai ir apsikeitė labai pavojingomis atakomis, deja bet pasižymėti ir rezultatyviai jas užbaigti niekam nepavyko. Rungtynėms einant į pabaigą netikėtą progą pasižymėti gavo palangiškis Andrius Marcinkevičius, kai atakos smaigalyje vėl atsidūrė vienas prieš vartininką ir gražiai permetęs kamuolį per vartininką įmušė antrąjį savo įvartį ir 83-ąją minutę įtvirtino užtikrintą „Palangos“ persvarą – 3:0. Rungtynių pabaigoje „Džiugo“ ekipa dar bandė pelnyti paguodos įvartį, bet sėkmingą varžovų bandymą pasižymėti nutraukė palangiškių vartininkas Ernestas Grudys, kuris sėkmingai atrėmė ir sugavo smūgiuotą kamuolį. Verta paminėti, kad E. Grudys šiose varžybose rungtyniavo fantastiškai ir daugiausia jo dėka Palangos ekipa sugebėjo nepraleisti įvarčių ir iškovoti užtikrintą pergalę.

Rungtynių statistika

„Palanga“ – Telšių „Džiugas“ 3:0 (1:0)

Palangos miesto stadionas: 200  žiūrovų

Įvarčiai: 33 min. Andrius Marcinkevičius (1:0), 53 min. Tadas Gudauskas (2:0), 83 min. Andrius Marcinkevičius (3:0).

Įspėjimai: 36 min. Eimantas Marozas – geltona kortelė („Džiugas“), 36 min. Aurimas Jurgelevičius – geltona kortelė („Palanga“), 57 min. Alexander Bushmin – geltona kortelė („Palanga“), 85 min. Simonas Urbys – geltona kortelė („Palanga“).

Palangos komandos sudėtis: Ernestas Grudys (vartininkas); Mindaugas Bitinas; Aidas Capas (46 min. Justas Raziūnas); Aurimas Skurdelis; Simonas Urbys; Edgaras Ditmonas; Gvidas Juška; Aurimas Jurgelevičius; Alexander Bushmin (81 min. Marsel Balasanov); Andrius Marcinkevičius; Tadas Gudauskas;