Rungtynėse su „Kruoja-2“ pasiektas sezono įvarčių rekordas

11802655_876978789043130_1710384910138414270_oModestas Galdikas, FK PALANGA

Penktadienį Palangos miestą vėl aplankė futbolas. Šį kartą LFF I lygoje palangiškiai savo jėgas išmėgino su svečiais iš Pakruojo – „Kruoja-2“ ekipa. Užtikrintai rungtyniavę ir beveik visas progas išnaudoję Palangos komandos futbolininkai nepaliko net menkiausių vilčių varžovams ir pademonstravę savo galią sutriuškino varžovus nepadoriu skirtumu.

Pirmas įvartis pelnytas negreitai

Prieš mačą FK „Palanga“ buvo laikoma aiškia rungtynių favorite, nes jie pirmenybėse rikiuojasi antroje turnyrinės lentelės vietoje, tuo tarpu pakruojiečiai negali pasigirti sėkmingu pasirodymu šių metų pirmenybėse ir kolkas užima paskutiniąją vietą. Prasidėjus rungtynėms, į stadioną susirinkę žiūrovai laukė pirmojo palangiškių įvarčio ir tikėjosi, kad jis bus pasiektas greičiau nei tai atsitiko. Iš pažiūros atrodo, kad viskas turėtų būti aišku, kai susitinka antrąją ir aštuonioliktąją vietą užimančios komandos, bet anaiptol nebuvo taip kaip visi tikėjosi. Pirmosiomis minutėmis abi ekipos demonstravo labai kovingą žaidimą ir progas joms sekėsi kurti sunkiai. Pakruojiečiai demonstruojamu žaidimu beveik nenusileido „Palangos“ futbolininkams. Palangiškiams pavykdavo sukurti keletą pavojingesnių reidų link varžovų baudos aikštelės, bet užbaigti ataką įvarčiu niekaip nesisekė. Vis dėl to prabėgus 24 minutėms nuo rungtynių pradžios su kamuoliu prieš „Kruojos-2“ vartininką vienas atsidūrė iš „Atlanto“ pasiskolintas Dominykas Galkevičius, kuris pelnė pirmąjį rungtynių įvartį ir išvedė „Palangą“ į priekį 1:0. Šis įvartis matyt sugniuždė ilgai nuo atakų atsilaikiusius svečius bei jie toliau nebesugebėjo sėkmingai apsaugoti savo vartų nuo sėkmingų palangiškių atakų. Prabėgus vos šešioms minutėms tas pats Dominykas Galkevičius padvigubino rezultatą ir pasižymėjo dubliu, kai 30-ąją minutę rungtynių tablo rodė skaičius – 2:0. Neilgai trukus ir vėl po šešių minučių atakos smaigalyje atsidūrė rezultatyviausias komandos žaidėjas Gvidas Juška ir dar kartą pralaužė sunkiai besiginančių pakruojiečių gynybą. 36-ąją minutę rezultatas tapo triuškinantis – 3:0. Kėliniui einant į pabaigą Gvidas Juška pagal pelnytus įvarčius šiose rungtynėse pavijo Dominyką Galkevičių, nes sėkmingai realizavo baudos smūgį ir taip pat įsirašė antrąjį įvartį į savo sąskaitą – 4:0. Iki kėlinio pabaigos „Kruojos-2“ futbolininkams sušvelninti rezultato nepavyko, o „Palanga“ išėjo ilsėtis atsiplėšusi nuo varžovų 4:0.

„Palanga“ nepasigailėjo savo varžovų

Sugrįžus po pertraukos svečiams iš Pakruojo kurį laiką pavyko apsiginti nuo palangiškių išpuolių ir antrojo kėlinio pradžia buvo panaši į pirmojo. Deja svečiai ilgai neatsilaikė ir jau 61-ąją rungtynių minutę dar vieną „hetriką“ šiame sezone pelnė rezultatyvusis Gvidas Juška, kai baudos smūgiu tiksliai pasiuntė kamuolį į vartus ir pradėjo tikrą įvarčių šturmą – 5:0. Vos po keturių minučių vienas prieš varžovų vartininką atsidūrė po keitimo aikštėje pasirodęs komandos senbuvis Tadas Gudauskas, kuris tiksliai pasiuntė kamuolį į vartų tinklą ir pelnė pirmąjį savo įvartį šių metų LFF I lygos pirmenybėse, 65 minutė – 6:0. Įvarčių fiesta tęsėsi toliau, kai 68-ąją minutę po pakelto kamuolio į baudos aikštelę jį tiksliai su galva į vartus nukreipė atlantietis Arturas Skuratovičius ir rezultatas tapo daugiau nei įtikinamas – 7:0. Nors „Palanga“ negailestingai triuškino savo varžovus, jiems to buvo negana. Palangiškiai ir toliau tęsė šturmą bei vystė žaidimą prie „Kruojos-2“ komandos vartų. Susirinkę žiūrovai laukė dar bent vieno įvarčio, kad butų pagerintas įmuštų įvarčių rekordas. Iki šiol „Palanga“ daugiausiai buvo pasižymėjusi 7 kartus, rungtynėse su Kelmės „Kražante“. 82-ąją minutę sirgaliai galėjo džiaugtis, nes rekordinį įvartį Palangos komandai pelnė veteranas Tadas Gudauskas, o rezultatas jau tapo 8:0. Prabėgus vos dviem minutėm tas pats Tadas Gudauskas dar kartą nuginklavo varžovų vartininką ir trečią kartą pasižymėjęs padidino atotrūkį iki 9:0. Žiūrovai pripratinti prie įvarčių gausos ir likus kelioms minutėms iki rungtynių pabaigos netikėtai pradėjo skanduoti „Dešimtą, dešimtą!“, o tai reiškė, kad jie reikalavo dešimto įvarčio, tai būtų buvęs ir absoliučiai geriausias rezultatas visoje LFF I lygoje šį sezoną. Deja, nors pasiekti dešimtąjį įvartį progų buvo nemažai, bet „Palangos“ vyrams pasiųsti kamuolio tiksliai į vartus nebesisekė, o čia pat nuaidėjo ir teisėjo švilpukas skelbiantis rungtynių pabaigą ir galutinį rezultatą 9:0.

Rungtynių statistika

Palangos „Palanga“ – Pakruojo „Kruoja–2“  9:0 (4:0)

Palangos stadionas: 350 žiūrovai

Įvarčiai: 24 min. Dominykas Galkevičius (1:0), 30 min. Dominykas Galkevičius (2:0), 36 min. Gvidas Juška (3:0), 41 min. Gvidas Juška (4:0), 61 min. Gvidas Juška (5:0), 65 min. Tadas Gudauskas (6:0), 68 min. Arturas Skuratovičius (7:0), 82 min. Tadas Gudauskas (8:0), 84 min. Tadas Gudauskas (9:0).