Rungtynėse Kaune nugalėtojas neišaiškėjo

Lietuvos futbolo čempionato A lygos 13 turas užsibaigė gegužės 13 d. Kaune, rungtynėmis tarp „Kauno Žalgirio“ ir „Palangos“ komandų. Po atkaklios, daug jėgų pareikalavusios kovos nugalėtojo nepavyko išsiaiškinti. Rungtynės baigėsi taikiai – 0:0, o ekipos pasidalino po tašką.

Vyraujant puikiam orui ir kepinant saulei ekipos 18 val. pradėjo susitikimą. Turnyrinės lentelės kaimynės, pirmosiomis susitikimo minutėmis stengėsi apšilti kojas ir pavojingesnių momentų siekiant pelnyti įvartį nesukūrė. Visgi sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį abi komandos tapo aktyvesnės ir pirmą rimtesnę kontrataką sukūrė svečiau iš Palangos. Palangiškių ataką pradėjo komandos kapitonas Gvidas Juška, o į ją taip pat įsijungė broliai Simonas ir Sigitas Urbiai. Simonas gavo perdavimą iš Juškos ir suklaidinęs varžovą perdavė kamuolį broliui Sigitui, šis vienu lietimu dešine koja iš toli atliko smūgį į vartus, tačiau tai nesukėlė didesnių problemų kauniečių  vartininkui, kuris sėkmingai sugavo kamuolį taip išvengdamas praleisto įvarčio.

Pirmajam kėliniui einant į pabaigą dantis parodė ir aikštės šeimininkai. Iš užribio greitai įžaidę kamuolį žalgiriečiai užklupo palangiškius nepasiruošusius, o Gratas Sirgėdas iš dešinio krašto atliko gerą perdavimą komandos draugui. Visgi pastarajam nepavyko sėkmingai atlikti smūgio iš eigos į vartus, o kamuolys praskriejo šalia vartų.

Paskutinę pirmo kėlinio minutę greitą išpuolį ir vėl surengė Gvidas Juška bei Sigitas Urbys. Aktyvus rungtynėse buvęs S. Urbys vėl gavo gerą perdavimą greitajame puolime iš G. Juškos ir nuskubėjo į priekį link varžovų vartų. Urbys pasitaisęs kamuolį atliko nestiprų, bet klastingą smūgį pažeme į apatinį kairį vartų kampą, tačiau čia ir vėl savo komandą gelbėjo „Kauno Žalgirio“ vartų sargas.

Antrajame kėlinyje 55 minutę realiausią progą išvesti komandą į priekį sukūrė Simonas Urbys ir Gvidas Juška. Urbys iš dešinio krašto atliko nepriekaištingą perdavimą į baudos aikštelę įkertančiam Gvidui Juškai, o pastarasis su galva smūgiavo į vartus ir atrodo jau buvo pavykę įmušti įvartį, tačiau rungtynių teisėjų brigados sprendimu kamuolys pilnai nebuvo kirtęs vartų linijos, o „Kauno Žalgirio“ vartininkas spėjo atremti smūgį kamuoliui prieš kertant liniją. Taigi po šio epizodo rezultatas išliko vis dar nepakitęs.

Po kelių minučių vartuose padirbėti teko ir Antoną Tcvetkovą starto sudėtyje pakeitusiam Tadui Norbutui. „Kauno Žalgiris“ tolimu baudos smūgiu kėlė kamuolį link palangiškių vartų, bet nė vienam futbolininkui nelietus kamuolio, žaidimo įrankis atsidūrė Norbuto rankose. 65 minutę T. Norbutas jau vėl gelbėjo palangiškius nuo pavojingo varžovų smūgio ir atrėmęs skriejantį kamuolį nukreipė jį į užribį nuo vartų.

Po dešimties minučių dar vieną šansą pasižymėti vėl turėjo kauniečiai, kai po pakelto kampinio pirmas prie kamuolio buvo žalgirietis ir atliko smūgį link vartų, o čia jau „Palangos“ komandą išgelbėjo Vladislavas Kaborda, kuris pastojo kelią varžovo smūgiui ir praktiškai nuo vartų linijos išmušė kamuolį tolyn nuo vartų.

82 minutę Tadas Norbutas ir vėl turėjo darbo ir taip pat vėl sėkmingai susitvarkė su varžovo akibrokštu. Greitoje kontratakoje kauniečių žaidėjas pasileido su kamuoliu į priekį ir iš dešinio krašto atliko stiprų smūgį į vartus, tačiau puikiai į skriejantį kamuolį sureagavęs Norbutas dar kartą gelbėjo savo komandą. Tokia pati situacija įvyko ir po keturių minučių. Varžovas jau iš kairio krašto smūgiuoja į vartus – T. Norbutas sėkmingai atremia varžovo smūgį.

Tai buvo viskas ką abi ekipos pademonstravo vakar dienos rungtynėse. Nors progų pasižymėti ir buvo, tačiau nė vienai komandai to padaryti nepavyko.

Sekantį susitikimą FK „Palanga“ vėl žais Palangos miesto stadione. Į Palangą atvyksta kita Kauno komanda – „Stumbras“. Pirmojoje šių komandų akistatoje po įspūdingo Gvido Juškos smūgio pergalę iš Kauno parsivežė palangiškiai, o gegužės 16 d. 18:00 val. šios komandos jau susitiks ir aiškinsis santykius Palangoje.