Trakai
HT: 1 - 0
Teisėjas: Robertas Šmitas

Rungtynių aprašymas

Trečiadienį, 11-ąjame A lygos  ture istorija grįžo ten, kur ir prasidėjo. FK „Palanga“ sugrįžo į tikruosius savo namus – Palangos miesto stadioną. Balandžio 2 dieną palangiškiai priėmė FK „Trakai“ ekipą, o būtent praėjusio sezono paskutinėse LFF I lygos rungtynėse „Palanga“ susitiko būtent su to pačio klubo „Trakų B“ komanda. Paskutinės praėjusio sezono rungtynės palangiškiams buvo pergalingos ir buvo iškovota teisė keliauti į šių metų A lygą, o trakiečiams Palangos miesto stadionas panašu, kad nėra sėkmingas, nes FK „Palanga“ vakar taip pat iškovojo pergalę rezultatu 1:0 prieš FK „Trakai“ vienuolikę vienuoliktajame A lygos čempionato ture.

Šių rungtynių eiga buvo panaši kaip ir pirmasis komandų susitikimas A lygoje kovo 13 dieną. Tada „Palanga“ pelnė greitą įvartį 6-ąją minutę, kai pasižymėjo Tomas Dombrauskis, o vakarykštėse rungtynėse pirmieji pasižymėjo taip pat šeimininkai, tik šį kartą 6-ąją minutę įvartį pelnė Brice Goupy – 1:0.

FK „Palanga“ šias rungtynes pradėjo labai aktyviai ir užsivedę. Gynėjai sėkmingai darbavosi gynyboje, o puolamoji Palangos ekipos grandis pirmajame kėlinyje kūrė vieną pavojingą progą po kitos. Po pelnyto įvarčio praėjo vos trys minutės, kai dar kartą padirbėti ginant vartus teko „Trakų“ vartininkui. Auksinės kairės kojos savininkas Gvidas Juška iš toli paleido tikrą „raketą“, kurią virš vartų nukreipė ir komandą nuo antro praleisto įvarčio išgelbėjo tik svečių vartininkas.

Po šio epizodo buvo paskirtas kampinis, kurį link trakiečių baudos aikštelės pakėlė Simonas Urbys, tada su kamuoliu atsidūrė Mindaugas Bagužis, o pastarasis atliko perdavimą Donatui Konikui, kuriam šiek tiek pritrūko tikslumo smūgiuojant galva į vartus, nes kamuolys praskriejo virš vartų skersinio.

Dar vieną gaisrą „Palanga“ sukėlė 29 minutę, kai Simonas Urbys išdraskė trakiečių gynyba ir skersavo kamuolį link vartų, o po sumaišties baudos aikštelėje tarpusavyje laisvi nesusikalbėjo Sigitas Urbys ir Brice Goupy, nes tiek vienas tiek kitas galėjo atlikti smūgų, tačiau per ta laiką „Trakai“ stojo į vietas ir nebeleido Palangos atstovams smūgiuoti.

Visgi po poros minučių „Palanga“ ir vėl atakavo pavojingai. Į greitą kontrataką nuskubėjęs Brice Goupy atliko perdavimą į baudos aikštelę įkertančiam Simonui Urbiui, tačiau pastarojo žaidėjo smūgiuotas kamuolys ir vėl atsidūrė svečių vartininko rankose, kuris dar kartą išgelbėjo savąją komandą nuo praleisto įvarčio. Toliau abi komandos dar apsikeitė „pusprogėmis“ ir bandymais įmušti, tačiau įvarčio pirmajame kėlinyje daugiau pasiekti nebepavyko – 1:0.

Antrajame kėlinyje iniciatyvą ir kamuolio kontrolę savo naudai labiau persvėrė „Trakai“. Tačiau pirmą kartą šiame sezone rungtyniaujant ant natūralios vejos trakiečiams atakas sunkiai sekėsi kurti. 63-ąją minutę smūgiu iš toli svečių vartams pagrasino Sigitas urbys, o 64-ąją minute jo brolis dvynys Simonas Urbys pabėgo nuo varžovo ir kairiuoju aikštės kraštu nuskubėjo link  varžovų vartų bei atliko perdavimą Donatui Konikui, kuris antrą kartą šiose rungtynėse smūgiavo galva į vartus, tačiau pritrūkus tikslumo smūgis buvo atliktas tiesiai į vartininką.

Atsigavimo ženklus ir žaidimą „vabank“ Trakų ekipa pradėjo 68 minutę, kai trakiečių žaidėjo smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą ir per plauką neatsidūrė vartuose. Rungtynėms artėjant prie pabaigos 84 minutę vieną varžovo smūgį iš krašto atrėmė „Palangos“ vartininkas Antonas Tcvetkovas, o atšokęs kamuolys atsidūrė kitam „Trakų“ komandos nariui po kojomis, bet jo smūgį ir kamuolį nuo vartų linijos atrėmė palangiškių gynėjas Waly Diouf, taip neleisdamas svečiams išlyginti rezultato.

Į paskutinį šturmą trakiečiai pakilo per pridėtinį rungtynių laiką, o „Palangos“ ekipą nuo varžovo smūgio ir vėl gelbėjo Antonas Tcvetkovas. Visus taškus ant „i“ „Palanga“ galėjo sudėti paskutinėmis rungtynių sekundėmis, kai išbėgo į greitą kontrataką, tačiau po keitimo aikštėje pasirodžiusiam Matui Radžiukynui nepavyko sėkmingai susistabdyti kamuolį greitoje atakoje, o jo perdavimas Donatui Konikui buvo sudėtingas, nes puolėją jau saugojo keli trakiečių gynėjai.

Po šio epizodo nuaidėjo rungtynių teisėjo švilpukas, skelbiantis rungtynių pabaigą, o pirmosiomis minutėmis pelnytas Brice Goupy įvartis buvo lemtingas, kuris ir nulėmė „Palangos“ pergalę rezultatu 1:0 prieš praėjusio sezono bronzos medalio laimėtojus – „Trakų“ komandą.