2018 balandžio 24, 18:00
Palanga
0 - 2
Sūduva
62' Ovidijus Verbickas 78' Ovidijus Verbickas
HT: 0 - 0
Klaipėdos centrinis stadionas (dirbtinė aikštė)
Teisėjas: Donatas Šimėnas

Rungtynių aprašymas

Trečiadienį Klaipėdoje, FK „Palanga“ dirbtinės dangos stadione, kaip nominalūs aikštės šeimininkai priėmė svečius iš Marijampolės – FK „Sūduvos“ futbolininkus. Čia įvyko A lygos 9 turo rungtynės, kuriose debiutantai palangiškiai antrą kartą šiame sezone surėmė ginklus su čempionais iš Suvalkijos. Atkakliose rungtynėse visgi savo pranašumą įrodė sūduviečiai, kurie iškovojo pergalę rezultatu 2:0.

Nuo pat pirmųjų minučių marijampoliečiai pradėjo spausti aikštės šeimininkus ir bandė įrodyti, kad į Klaipėdą jie atvyko kovoti tik dėl pergalės, o septintą minutę nuo pirmojo „Sūduvos“ smūgio į vartus savo komandą gelbėjo „Palangos“ vartininkas Antonas Tcvetkovas. Dar po kelių minučių čempionų komandos gynėjas iš toli ir vėl patikrino A. Tcvetkovo budrumą, tačiau pastarasis neklydo ir atrėmė klastingą smūgį pažeme.

„Sūduva“ nemažino apsukų ir rengė vieną pavojingą ataką po kitos, tačiau gynyboje sėkmingai darbavosi „Palangos“ gynėjai ir vartininkais, todėl pasiekti įvarčio svečiams niekaip nesisekė. Kiek aprimus svečių komandos atakoms savo pusprogę susikūrė ir FK „Palanga“, kuri vos nevirto įvarčiu. Sigitas Urbys iš dešinio krašto pabandė pakelti kamuolį link vartų, tačiau skriedamas kamuolys nusisuko link tolimojo viršutinio vartų kampo, o savo komandą nuo tokio praleisto įvarčio spėjo išgelbėti Marijampolės ekipos vartininkas, kuris numušė kamuolį virš vartų.

Pirmajam kėliniui einant į pabaigą dar du grėsmingus išpuolius suorganizavo marijampoliečiai, tačiau Josipo Tadičiaus stiprus smūgis praskriejo šalia vartų, o Ovidijaus Verbicko smūgį pažeme ir vėl atrėmė Antonas Tcvetkovas. Ištiksėjus pirmojo kėlinio laikui komandoms pasižymėti nepavyko – 0:0.

Antrojo kėlinio pradžia buvo kiek ramesnė. Apie 15 minučių nebuvo užfiksuota jokių „gaisrų“ nė prie vienų vartų. Tačiau didelė sumaištis kilo jau 60-ąją rungtynių minutę, kai Antonas Tcvetkovas baudos aikštelėje neleistinai pargriovė „Sūduvos“ žaidėją ir buvo paskirtas 11 metrų baudinys į palangiškių vartus. Baudinio realizuoti stojo Ovidijus Verbickas, o Tcvetkovui ištaisyti klaidos ir baudinio atremti nepavyko – 1:0.

Po pelnyto įvarčio marijampoliečiai įgavo pagreitį ir puolė „Palangos“ vartus, bet 77 minutę teko padirbėti ir „Sūduvos“ vartininkui Ivanui Kardumui, kai Palangos ekipos saugo Brice Goupy smūgiuoto kamuolio nepasiekė palangiškių žaidėjai, o kamuolys atšokęs nuo žemės skriejo į vartus, tačiau įvarčio pasiekti nepavyko. Jau kitame epizode ir kitoje aikštės pusėje idealų perdavimą iš komandos draugo baudos aikštelėje gavo pirmojo įvarčio autorius Ovidijus Verbickas, kuris antrą kartą nuginklavo A. Tcvetkovą ir pelnė dublį 78 minutę – 2:0.

Rungtynių pabaigoje į lemiamą šturmą pakilo ir „Palanga“, o savo žodį tarė Simonas Urbys. Iš pradžių 84 minutę S. Urbys klaidinamais judesiais „išmaudė“ du varžovų gynėjus ir smūgiavo į vartų kampą, bet kamuolį į užribį nukreipė Marijampolės vartininkas. Po to per pridėtą rungtynių laiką 92-ąją minutę Urbys po komandos draugo perdavimo turėjo realiausią progą pelnyti Palangos ekipai įvartį, tačiau čia jo smūgis sudrebino skersinį ir nuskriejo virš vartų.

Tai buvo viskas, ką abiems komandoms pavyko pademonstruoti šiose rungtynėse, o pergalę šventė Marijampolės „Sūduva“ rezultatu 2:0.