68' Gvidas Juška
HT: 0 - 0
NFA stadionas

Rungtynių aprašymas

Trečiadienį Lietuvos aukščiausioje futbolo lygoje prasidėjo septintojo turo dvikovos. Šiame ture FK „Palangos“ varžovais buvo dar viena komanda iš Kauno – FC „Stumbras“ komanda. Antrose iš eilės kovingose rungtynėse Palangos miesto ekipa sugebėjo palaužti varžovus minimaliu rezultatu ir į savo sąskaitą įsirašė dar 3 taškus.

Nacionalinės futbolo akademijos stadione prasidėjusiose rungtynėse iniciatyvą perėmė ir aktyviau į žaidimą įsiliejo Palangos komanda, kuri pirmoji stengėsi užklupti varžovus nepasiruošusius bei keliomis pusprogėmis pagrasino šeimininkų vartams, tačiau nesėkmingai. Aktyviai atakose dalyvavę Simonas Urbys, Tomas Dombrauskis, Brice Goupy ir Yven Moyo pirmajame kėlinyje vertė rimtai paprakaituoti „Stumbro“ gynėjus, o pirmą realią progą pasižymėti palangiškiai susikūrė 20-ąją minutę, kai po Simono Urbio perdavimo Brice Goupy kaire koja smūgiavo į vartus, bet deja kamuolys „neužkibo“ saugui ant kojos. Smūgis nesigavo stiprus, o kamuolį už vartų linijos nukreipė kauniečių vartininkas.

37 minutę Brice Goupy šį kartą pats sėkmingai asistavo įkertančiam į varžovų baudos aikštelę Tomui Dombrauskiui, kuris taip pat atliko smūgį į vartus, tačiau jo smūgiuotą kamuolį blokavo varžovų gynėjas, taigi palangiškiams ir šiame epizode išsiveržti į priekį nepavyko.

„Stumbro“ sudėtis bandydavo atsakyti greitomis kontratakomis, po nesėkmingų Palangos komandos epizodų, o įpusėjus pirmajam kėliniui, kauniečiai perėmė kamuolio kontrolę, tačiau suregzti kažką pavojingo šeimininkams sunkiai sekėsi.

Antrą kėlinį aktyviau pradėjo Kauno „Stumbras“, kurie jau pirmomis minutėmis pabandė apgulti „Palangos“ vartus, tačiau sėkmingai gynyboje rungtyniavę palangiškiai neleido atlikti tikslių smūgių, o vieną tolimą ir stipriai smūgiuotą kamuolį sugėrė bei pagavo vartininkas Antonas Tcvetkovas.

Visgi 67 minutę į aikštę žengė praėjusių rungtynių pergalės kalvis Gvidas Juška, o jau 68 minutę tas pats G. Juška tolimu ir nepriekaištingu smūgiu iš savo „auksinės“ kairės kojos pasiuntė kamuolį į varžovų vartų devyniukę bei išvedė FK „Palangos“ komandą į priekį – 1:0.

„Palangai“ pralaužus ledus, tuo pačiu norėjo atsakyti ir šeimininkai, todėl jie suaktyvino ir paaštrino savo atakas. Ipusėjus antrajam kėliniui kontratakavę stumbriečiai sukėlė sumaištį prie palangiškių vartų, bet tiksliai sužaisti puolančiajai komandai nepavyko. Pavojingiausią progą išlyginti rezultatą kauniečiai susikūrė 87-ąją minutę, kai Lucas Villela suklaidino palangiškių gynėją ir tolimu bei stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį link vartų, tačiau kamuolys vartuose neatsidūrė, bet sudrebino ir atsitrenkė į vartų skersinį.

Paskutinį šansą Kauno „Stumbro“ futbolininkai gavo per pridėtinį rungtynių laiką, kai netoli „Palangos“ aikštelės buvo paskirtas baudos smūgis. Šeimininkų futbolininkas smūgį atliko į apatinį dešinį vartų kampą, tačiau čia savo komandą gelbėjo vartininkas Antonas Tcvetkovas, kuris išsaugojo vartus sausus, o smūgiuotą kamuolį nukreipį į užribį.

Po kelių akimirkų nuaidėjo finalinis rungtynių teisėjo švilpukas, o vienintelis Gvido Juškos įvartis „gražuolis“ jau antrą kartą iš eilės padovanojo FK „Palangos“ ekipai pergalę ir dar 3 taškus.