A lyga   5 turas
2018 kovo 30, 18:00
Atlantas
21' Edvinas Baniulis
1 - 1
Palanga
9' Leandro Da Silva (į savo vartus)
HT: 1 - 1
Klaipėdos centrinis stadionas (dirbtinė aikštė)
Teisėjas: Mindaugas Jackus

Rungtynių aprašymas

Kovo 30 d., po nacionalinių rinktinių pertraukos, į futbolo padanges sugrįžo Lietuvos futbolo A lyga ir pirmasis 5 turo mačas buvo sužaistas Klaipėdoje. Klaipėdos dirbtinės dangos stadione susitiko FK „Atlantas“ ir FK „Palanga“ ekipos.

Pirmosiomis minutėmis komandos žaidė pakankamai atsargiai ir krintant šlapiam sniegui kova dėl kamuolio daugiau vyko aikštės viduryje. Pirmąjį įvartį stadione susirinkę žiūrovai išvydo jau 9-ąją minutę, kai Gvidas Juška nuo kampinio gairelės kėlė kamuolį į „Atlanto“ baudos aikštelę ir tame epizode nesėkmingai sužaidė klaipėdiečių gynėjas Leandro Da Silva, kuris kamuolį nukreipė į savus vartu, tokiu būdu palangiškiai išsiveržė į priekį – 1:0.

Visgi Palangos komandai persvaros išlaikyti ilgai nepavyko, nes jau 21-ąją minutę nuo kampinio kamuolį įžaidę „Atlanto“ futbolininkai sėkmingai asistavo komandos draugui Edvinui Baniuliui, kuris galva nukreipė kamuolį į Antono Tcvetkovo ginamus vartus bei išlygino rezultatą – 1:1.

Artėjant prie pirmosios rungtynių dalies pabaigos, antrąjį savo įvartį dviem smūgiais galėjo pelnyti palangiškiai, tačiau saugo Brice Goupy smūgiuotas kamuolys pataikė į varžovų gynėją, o atšokusį kamuolį pakartotinu bandymu į vartus pamėgino nukreipti Simonas Urbys, bet jo smūgis taip pat buvo atremtas „Atlanto“ vartininko ir rezultato persverti nepavyko.

Antrojo kėlinio pradžioje savo šansą įmušti antrąjį įvartį turėjo ir klaipėdiečiai, kai „Atlanto“ žaidėjas būdamas be gynėjų priežiūros atliko stiprų smųgį į vartus, bet šioje vietoje „Palangos“ komandą išgelbėjo vartininkas A. Tcvetkovas nukreipdamas kamuolį virš vartų.

Įpusėjus antrajam kėliniui atlantiečiai sukėlė dar vieną gaisrą prie „Palangos“ vartų, o po sumaišties baudos aikštelėje klaipėdiečių žaidėjas Donatas Kazlauskas į vartus smūgiavo netiksliai. Per likusį laiką daugiau pavojingesnių progų komandoms sukurti nepavyko ir pirmajame kėlinyje užfiksuotas rezultatas, antrajame taip pat išliko nepakitęs – 1:1.

Šeštajame ture – Kauno „Žalgirio“ barjeras

Balandžio 5 d. Klaipėdos dirbtinės dangos stadione FK „Palanga“ bus rungtynių šeimininkė, kai priims svečius iš Kauno – „Žalgirio“ futbolininkus. Žalgiriečiai šiame sezone jau yra iškovoję dvi pergales prieš tą patį Klaipėdos „Atlantą“ bei kartą palaužė ambicingą „Jonavos“ ekipą. Taip pat kauniečiai patyrė ir du pralaimėjimus atitinkamai Vilniaus „Žalgirio“ ir „Trakų“ futbolininkams. Rungtynių pradžia – 18:00 val.