HT: 1 - 0
Klaipėdos centrinis stadionas (dirbtinė aikštė)
Teisėjas: Vijūnas Vasiliauskas

Rungtynių aprašymas

Palangos futbolo klubas „Palanga“ atvertė naują istorijos puslapį Palangos miesto futbolo istorijoje ir šį sekmadienį debiutavo aukščiausioje Lietuvos futbolo lygoje. Pirmaisiais palangiškių varžovais šiemet tapo pajėgią sudėtį sukomplektavusi FK „Jonavos“ ekipa.

Rungtynes abi komandos pradėjo labai atsargiai, kadangi oro sąlygos ir aikštės kokybė neleido demonstruoti kokybiško futbolo. Spaudžiant kiek daugiau nei minus 12 laipsnių šalčio, kamuolio kontrolę pradžioje turėjo svečių komanda iš Jonavos. Jonaviškiai taip pat pradėjo pirmieji rengti ir pavojingas atakas. Savo ruožtu Palangos futbolininkai taip pat neliko skolingi ir sėkmingai gynyboje dirbę žaidėjai pavojingai kontratakuodavo, o viena iš FK „Palangos“ kontratakų pasibaigė pirmu įvarčiu šiose rungtynėse, kai kamuolį į vartus po komandos draugo perdavimo nukreipė Simonas Urbys. 18-ąją minutę rezultatas tapo 1:0, o palangiškiai pelnė pirmąjį savo komandos įvartį A lygos istorijoje.

Po įvarčio ir toliau sekė panašus žaidimas kaip iki tol, kai „Jonava“ labiau kontroliavo kamuolį, o „Palanga“ sėkmingai gynėsi ir rengė kontratakas. Toliau netrūko pavojingų smūgių ir momentų tiek prie vienos, tiek prie kitos komandos vartų. Tačiau pirmajam kėliniui einant į pabaigą rezultatas nepakito ir ekipos išėjo ilsėtis į rūbinę rezultatui esant 1:0 „Palangos“ naudai.

Antrąjį kėlinį jonaviškiai taip pat pradėjo aktyviai ir iš karto stengėsi užgulti „Palangos“ vartus, tačiau palangiškiai ir toliau gynėsi patikimai. Kurorto miesto ekipa pademonstravo, kad neketina tūnoti gynyboje ir surengė kelis pavojingus reidus link „Jonavos“ vartų, kurie vos nesibaigė įvarčiais. Mažėjant laikui iki rungtynių pabaigos jonaviškiai perėmė iniciatyvą ir kontrolę į savo rankas spausdami palangiškius ir priversdami juos gintis nuo pavojingų išpuolių „Palangos“ aikštės pusėje. Jonavos ekipa buvo aktyvi, tačiau „Palanga“ iš gynybos į puolimą pereidavo daug kokybiškiau ir rungtynėms einant į pabaigą rengė vieną pavojingą ataką po kitos bei galėjo padvigubinti rezultatą ne kartą. Kaip bebūtų, „Jonavos“ užgultis pagaliau ir jų komandai davė vaisių, kai per pridėto rungtynių teisėjo laiką 90+3 minutę rezultatą išlygino Jonavos komandos puolėjas Laurynas Stonkus – 1:1.

Palangiškiams rezultato išsaugoti nepavyko ir rungtynės baigėsi lygiosiomis, tačiau komanda demonstravo labai kovingą žaidimą ir pirmosios debiutinės rungtynės, kuriose buvo pelnytas ir istorinis „Palangos“ komandos įvartis, buvo tikrai puikios.

Sekančias rungtynes FK „Palanga“ taip pat žais namų stadione, kur teks susitikti su praėjusių metų A lygos čempionais Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkais. Rungtynės vyks kovo 3 d., 15:00 val. Marijampolės manieže.