Rezultatyviose rungtynėse įveikti Lietuvos čempionų dubleriai

2 fotoModestas Galdikas, FK „Palanga“

Liepos 1 dieną Palangos miesto centriniame stadione futbolo klubas „Palanga“ namuose sužaidė LFF I lygos XV turo rungtynes su varžovais iš sostinės – Vilniaus „Žalgirio B“ futbolininkais. Labai rezultatyviose rungtynėse palangiškiai savų žiūrovų akivaizdoje iškovojo pergalę rezultatu 6:1.

Pirmasis įvartis į vilniečių vartus krito jau pačioje rungtynių pradžioje, kai atšokusį kamuolį vienu stipriu smūgiu į varus pasiuntė saugas Simonas Urbys, 2 minutė – 1:0. Po pelnyto įvarčio palangiškiai ir toliau diktavo aiškias savo žaidimo sąlygas ir varžovams net neleido pagalvoti apie pavojingą ataką. Prabėgus dešimčiai minučių po pirmojo įvarčio čia pat buvo įmuštas ir antrasis, kurio autoriumi tapo „Palangos“ ekipos kapitonas Gvidas Juška. Žaidėjas po sumaišties varžovų baudos aikštelėje su galva pasiuntė kamuolį į vartų tinklą ir padvigubino rezultatą, 12 minutė – 2:0. FK „Palanga“ ir toliau nemažino apsukų bei kūrė vieną pavojingą ataką po kitos, keletą kartų Palangos komanda galėjo dar labiau padidinti rezultatą, bet nepavykdavo tiksliai pasiųsti kamuolio į vartus. Vis dėl to, trečiasis įvartis į sostinės komandos vartus buvo pelnytas 27-ąją minutę, kai atakos smaigalyje atsidūrė palangiškių saugas Aurimas Jurgelevičius ir nuginklavęs varžovų vartininką pelnė pirmąjį savo ir trečiąjį komandos įvartį – 3:0. „Palangai“ to dar buvo negana, vos po aštuonių minučių savojo šanso sulaukė ir puolėjas Deividas Lukošius, kuris taip pat pridėjo dar vieną įvartį ir rezultatas jau tapo triuškinantis, 35 minutė – 4:0. „Žalgiris B“ pirmajame kėlinyje praktiškai nesusikūrė nė vienos realios progos pasižymėti, o pirmajam kėliniui einant į pabaigą „Palanga“ galėjo dar labiau padidinti atotrūkį, bet ištiksėjus kėlinio laikui rezultatas vis dar buvo 4:0.

Prieš antrąjį kėlinį „Palanga“ jau patikėjo savo pergale ir iškart atliko net penkis keitimus. Nuo antrojo kėlinio pradžios prabėgus vos penkioms minutėms, po kampinio penktąjį Palangos komandos įvartį pridėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Edgaras Žarskis, kai išškokęs aukščiau už visus varžovus puikiu smūgiu galva pasiuntė kamuolį į priešininkų vartus – 5:0. Įvarčių lietus tęsėsi ir toliau, nes 59-ąją minutę pasižymėjo rezultatyviausias palangiškių žaidėjas Maksimas Lukaševičius ir rezultatas jau tapo daugiau nei triuškinantis – 6:0. Vis dėl to, FK „Palanga“ kiek užmigo ant laurų ir po gynėjų klaidos vilniečių puolėjas perėmė kamuolį ir atsidūrė vienas prieš „Palangos“ vartininką Ernestą Grudį. E. Grudys dar bandė gelbėti komandą, bet pastangos buvo bevaisės, „Žalgiris B“ pasižymėjo ir kiek sušvelnino rezultatą  65 minutė – 6:1. Varžovai supratę, jog pasivyti palangiškių per likusį laiką nebepavyks, labai nebesistengė „lipti“ palangiškiams ant galvų, o FK „Palanga“ ramiai kontroliuodama rungtynes ir užbaigė jas rezultatui esant 6:1.

FK „Džiugas“ – FK „Palanga“ 2:2 (1:0)

Palangos miesto stadionas

200 žiūrovų

Įvarčiai: 2 min. Simonas Urbys (Palanga), 12 min. Gvidas Juška (Palanga), 27 min. Aurimas Jurgelevičius (Palanga), 35 min. Deividas Lukošius (Palanga), 50 min. Edgaras Žarskis (Palanga), 59 min. Maksimas Lukaševičius (Palanga), 65 min. Osvaldas Čipkus (Žalgiris B).

Įspėjimai: Geltona kortelė: 66 min. Erlandas Juška (Palanga).

FK „Palangos“ komandos startinė sudėtis: Tadas Norbutas (vartininkas, 46 min. Ernestas Grudys), Erlandas Juška, Mantas Perepliotovas, Aurimas Skurdelis (46 min. Edgaras Ditmonas), Mindaugas Bagužis, Marius Stonkus (46 min. Maksimas Lukaševičius), Gvidas Juška (46 min. Edgaras Žarskis), Aurimas Jurgelevičius (46 min. Andrius Marcinkevičius), Donatas Navikas, Deividas Lukošius, Simonas Urbys.