Aurimas Skurdelis: „Smagu, kad pagaliau žaisime savo mieste prie savų žiūrovų“

1 nuotrauka (1)

Prieš sugrįžimą į Palangą – neįveiktas panevėžiečių barjeras

Modestas Galdikas, FK Palanga

Priešpaskutiniajame LFF I lygos ture FK „Palanga“ sulaukė rimto pasipriešinimo Panevėžyje, kur susitiko dvi į medalius pretenduojančios komandos. Gausiai palaikoma vietinių sirgalių „Panevėžio“ ekipa rezultatu 2:1 įveikė svečius iš kurorto „Palangos“ futbolininkus.

Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių aikštelėje vyko atkakli ir daug kovos reikalaujantis susitikimas. Vyrams stengiantis užvaldyti kamuolio kontrolę ir pakreipti įvykius savo komandos naudinga linkme pirmieji į žaidimą labiau įsiliejo namuose žaidę ir gausybės sirgalių palaikomi panevėžiečiai. FK „Panevėžio“ ekipa žaisdama savojoje aikštėje pirmoji pradėjo kurti pavojingas atakas ir turėjo keletą gerų progų pasižymėti, bet savo darbą puikiai atliko palangiškių vartininkas Ernestas Grudys ir apsaugojo savo komandos ginamus vartus nuo praleisto įvarčio. Nenorėdami niekuo nusileisti pagaliau savo žaidimą stabilizavo ir „Palangos“ ekipa bei sukūrė ko gero pavojingiausią rungtynių momentą, kai beveik vienas prieš vartininką liko vikrusis Simonas Urbys, kaip bebūtų gaila, jam nepavyko tiksliai nukreipti kamuolio į Panevėžio komandos vartų tinklą bei įmušti pirmąjį sezono įvartį, todėl rezultatui išlikus nepakitusiam komandos ir toliau kovojo dėl kiekvieno aikštės centimetro. Sekantį išpuolį sukūrė vietinės komandos žaidėjai, kai po pakelto Arno Riboko kampinio kamuolį tiksliai į vartus su galva pasiuntė panevėžiečių komandos kapitonas Aivaras Meškinis. Rezultatas tapo 1:0, o pusę tūkstančio žiūrovų pašoko iš savo sėdimų vietų ir džiaugėsi pirmuoju rungtyniu įvarčiu kartu su Panevėžio futbolininkais. Per likusias pirmojo kėlinio minutes „Palangos“ ekipa išlyginti rezultato nesugebėjo, o prieš ilgąją pertrauką priekyje ir toliau buvo aikštės šeimininkai – 1:0.

FK „Palangos“ komandos futbolininkai per pertrauką buvo pikti, o žaidėjų pyktį komandos treneriai per ilgąją pertrauką bandė paversti į papildomą jėgų šaltinį. Papildoma motyvacija suveikė labai greitai. Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo „Palanga“ ir sužaidus antroje rungtynių dalyje vos tris minutes, sėkmingą ataką suorganizavo ir tikslų smūgį į vartus pasiuntė neseniai prie komandos prisijungęs ir vos antrose oficialiose rungtynėse rungtyniavęs Andrius Marcinkevičius. Po jo įvarčio pajūrio atstovai išlygino rungtynių rezultatą – 1:1. Emocijų kupiname ir permainingame mače  ir toliau netrūko geros kovos bei pavojingų atakų. Palangos futbolo komanda antrajame kėlinyje pagal demonstruojamą žaidimą atrodė geriau negu panevėžiečiai ir sukūrė ne vieną pavojingą reidą link varžovų vartų, bet svečiams niekaip nepavykdavo įmušti ir persverti rezultato. Šiose rungtynėse pasiteisino nerašyta taisyklė: neįmuši tu – įmuša tau, nes 71-ąją minutę dar vieną sėkmingą progą puolime susikūrė „Panevėžio“ futbolininkai ir po Palangos gynėjo klaidos Povilo Lukšio vedami panevėžiečiai persvėrė rezultatą į savo pusę – 2:1. Iki pagrindinio laiko pabaigos likus žaisti beveik dvidešimt minučių palangiškiai kaip išgalėdami stengėsi išlyginti rezultatą, o pastangos jau beveik buvo davusios vaisių, kai pačioje rungtynių pabaigoje tiesiog šimtaprocentinę progą išplėšti lygiasias turėjo Palangos komandos vyriausias žaidėjas Gvidas Juška, bet deja, futbolininko smūgiuotas kamuolys praskriejo visai šalia vartų virpsto ir teisėjas po keletos sekundžių paskelbė rungtynių pabaigą.

Rungtynių statistika

FK „Palangos“ komandos startinė sudėtis: Ernestas Grudys (vartininkas), Mindaugas Bitinas, Mantas Perepliotovas, Aurimas Skurdelis, Simonas Urbys, Gvidas Juška, Mikas Kura (55 min. Gediminas Žilys), Marius Stonkus, Aurimas Jurgelevičius, Alexander Bushmin (76 min. Edgaras Ditmonas), Andrius Marcinkevičius.

„Panevėžys“ – „Palanga“ 2:1 (1:0)

Įvarčiai: 37 min. Aivaras Meškinis (1:0), 48 min. Andrius Marcinkevičius (1:1), 71 min. Povilas Lukšys (2:1).

Įspėjimai: 28 min. Arnas Ribokas – geltona kortelė („Panevėžys“), 51 min. Simonas Urbys – geltona kortelė („Palanga“), 57 min. Marius Stonkus – geltona kortelė („Palanga“), 68 min. Aurimas Jurgelevičius – geltona kortelė („Palanga“), 70 min. Aurimas Skurdelis – geltona kortelė („Palanga“), 72 min. Aivaras Meškinis – geltona kortelė („Panevėžys“), 88 min. Artūras Rutkevičius – geltona kortelė („Panevėžys“).

 

 

FK „Palanga“ gynėjas Aurimas Skurdelis: „Smagu, kad pagaliau žaisime savo mieste prie savų žiūrovų

– Aurimai, kokia tavo nuomonė apie rungtynes? Kaip manai, kas įtakojo, kad rezultatas užfiksuotas būtent toks ir nepavyko iškovoti pergalės?

– „Kaip ir tikejausi varžybos buvo sunkios bei įtemptos, reikėjo kovoti kiekviename aikštelės centimetre, žinojome, kad Panevėžio komanda turi gerų bei patyrusių žaidėjų. Pirmas kėlinys buvo sunkus, žaidėme antru numeriu, kontratakomis turėjom vieną šimtaprocentinę progą, bet gaila nepavyko įmušti, varžovai pasinaudojo mūsų klaida ir pelnė įvarti „į rūbinę“. Antrą kėlinį įmušėm greitą įvartį, kaip ir norėjom, pradėjom ilgiau laikyti kamuolį, turėjome inciatyvą, bet aikštelės viduryje suklydus, varžovų žaidėjas, išbėgo vienas prieš vartininką ir pelnė pergalingą įvarti Panevėžio komandai. Manau, įtakojo tai, kad patys grubiai klydome ir abu įvarčiai krito po pačių mūsų kaltės, dėl to nepavyko išsivežti taškų iš Panevėžio.“

Antrajame kėlinyje jūsų komanda įmušė greitą įvartį, perėmė iniciatyvą į savo rankas, bet kas atsitiko, kad nepavyko persverti rezultato ir dar patys praleidote įvartį?

– „Per pertrauką rimtai pakalbėjome, išsiaiškinome, kaip varžovai žaidžia. Antrą kėlinį išėjom labiau užsivedę ir jau nebuvo kur trauktis, reikėjo įmušti įvartį ir tai pavyko padaryti gana greitai, po įmušto įvarčio turėjom inciatyvą, pradėjom mažiau klysti, bet įvarčio taip ir nepavyko pelnyti, o priešingai po mūsų pačių klaidos praleidome įvartį. Likusį laiką varžovus spaudėm, o jie tik atsimušinėjo, stengėmės išlyginti rezultatą, pačioje varžybų pabaigoje turėjome neblogą progą po kampinio, bet gaila nepavyko komandos draugui pataikyti į kamuoli taip kaip norėjo.“

– Kokie tikslai buvo iškelti prieš varžybas ir ko nepavyko įgyvendinti šiose rungtynėse?

– „Kaip ir kiekvienose varžybose pagrindinis tikslas yra pergalė, bet lygiosios irgi nebūtų prastas rezultatas. Praktiškai varžybose viskas klostėsi neblogai, kaip ir visose varžybose pasitaiko klaidelių, netikslių perdavimų,  netinkamų sprendimų, bet labiausiai liūdina progų relizacija, jau nepirmose rungtynėse. Taip pat nepavyko apsiginti, tai pagrindinė priežastis kodėl pralaimėjom.“

– Nepaslaptis, kad pastaruoju metu komandos žaidimas nėra toks, kokio norėtūsi. Kaip manai kokios viso to priežastys? Kodėl sezono pradžia buvo tokia sėkminga, o birželio mėnesio susitikimuose nepavyksta iškovoti daugiau pergalių?

– „Galiu drąsiai teigti, kad šiuo metu tikrai komandos žaidimas bei rodomi rezultatai yra prastoki. Bet greitu metu manau viskas pasitaisys ir grįšime į senas vėžias. Viena iš didžiausių priežasčių yra, tai kad iš Atlanto komandos beveik negauname žaidėjų, eilę varžybų žaidėme pasistiprinę 2-3 žaidėjais, kai prieš, tai gaudavome po 4-6 žaidėjus į pagalbą. Be abejo dar keli žaidėjai gavo traumas, bet kai pralaimi gali ieškoti įvairiausių priežasčių, bet čia nepasiteisinimas, reikia eiti žaisti, žaidžia ne pavardės, o žaidėjai.“

– Ateinančios ketverios rungtynės bus žaidžiamos tikruosiuose FK „Palangos“ namuose – Palangos miesto centriniame stadione. Ką galėtum pažadėti stadione susirinksiantiems sirgaliams? Ar laukiate debiuto Palangos stadione, prie savų žiūrovų?

– „Smagu, kad pagaliau žaisime prie savų žiūrovų ir savo mieste. Galiu pažadėti, kad tikrai į aikštę eisime kovoti ir atiduoti visas jėgas tiek aš, tiek visa komanda, kad nudžiugintume susirinkusius sirgalius pergalėmis bei gražiu žaidimu. Žinoma, kad laukiame, namuose visada smagiau žaisti negu išvykose, taip pat tikiuosi, kad ir Palangos aistruoliai yra išsiilgę futbolo Palangoje ne ką mažiau, nei mes. Manau, kad susirinkusių sirgalių bus tikrai nemažai ir triukšmingai palaikys mūsų komanda.“

 

 

Savo nuomonę apie patirtą nesėkmę Panevėžyje turėjo ir komandos treneris Marsel Balasanov: „Pirmąjį kėlinį aikštėje darėme nemažai klaidų gynyboje, pritrūko koncentracijos. Manau, kad tam įtakos turėjo ilga ir sunki kelionė. Varžovai surengė ne vieną pavojingą ataką, bet gerai, kad įmušė tik vieną kartą pasinaudoję gynėjo klaida. Mes taip pat sukūrėme porą, ne ką mažiau pavojingų epizodų, bet gaila, kad nepelnėme įvarčio. Antrąjį kėlinį, po pokalbio su treneriais, vaikinai pradėjo labai užsivedę bei parodę charakterį neilgai trukus sugebėjo išlyginti rezultatą. Ir toliau gerai atakavome, bet deja padarėme dar vieną grubią klaidą gynyboje, kuria pasinaudojo patyrę Panevėžio ekipos futbolininkai. Apibendrinant noriu pasakyti, kad jei nori laimėti reikia abu kėlinius sužaisti geriau nei varžovas ir daryti mažiau klaidų negu jie.“ – po rungtynių mintimis pasidalino „Palangos“ strategas.

rungtyniu maketas