Prieš rungtynes su šalies čempionais – daugiau nei užtikrinta pergalė I lygoje

3Modestas Galdikas, FK „Palanga“

Po daugiau nei trijų savaičių pertraukos LFF I lygoje, į Palangos miesto stadioną šeštadienį ir vėl sugrįžo futbolas. Per šį rungtynių sausros laikotarpį kiek atsinaujinusi FK „Palanga“ namuose priėmė Radviliškio „Lokomotyvo“ futbolininkus.

Neabejotinai šio susitikimo favoritai buvo palangiškiai, kurie favoritų vardą pateisino jau pirmosiomis rungtynių minutėmis. Per pirmąsias dešimt minučių palangiškiai spėjo sukurti kelias pavojingas atakas, o būtent 10-ąją minutę viena iš tų atakų virto įvarčiu, kai Donata Naviką baudos aikštelėje pargriovė varžovai ir į jų vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys. Baudinį realizuoti kaip visada stojo Palangos komandos kapitonas Gvidas Juška. Šaltakraujiškai pasiuntęs kamuolį į dešinį apatinį vartų kampą G. Juška išvedė savo komandą į priekį – 1:0. Beveik visą pirmąjį kėlinį vien tik palangiškiai kontroliavo kamuolį ir kūrė vieną pavojingą progą po kitos. Visgi, tik pirmojo kėlinio pabaigoje pavyko padidinti atotrūkį nuo varžovų, kai komandos naujokas Pavelas Kireenko pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, o Donatas Navikas gražiu smūgiu su galva nukreipė jį į varžovų vartus ir rezultatas 38-ąją minutę tapo 2:0. Pirmasis kėlinys tuo ir užsibaigė, kai rungtynių tablo rodė skaičius 2:0 Palangos ekipos naudai.

Antrasis kėlinys taip pat prasidėjo uraganiniu FK „Palangos“ puolimu, o po keitimo aikštėje pasirodęs Aurimas Jurgelevičius kaip viesulas įsiveržė į varžovų baudos aikštelę, pergudravo tris varžovus, perdavė kamuolį Maksimui Lukaševičiui, kuriam tik beliko jį nukreipti į vartų tinklą, todėl 50-ąją minutę rezultatas tapo 3:0. Neprabėgo nė dvi minutės, kai į „Lokomotyvo“ vartus įkrito ketvirtasis įvartis, o jo autoriumi tapo dublį pelnęs Gvidas Juška – 4:0. 75-ąją minutę savo įvartį pelnė ir komandos naujokas Pavelas Kireenko, kuris pasinaudojo varžovų vartininko klaida ir su kamuoliu niekieno netrukdomas nubėgo link vartų ir įmušė penktąjį komandos įvartį į Radviliškio ekipos vartus – 5:0. Kitam palangiškių rezultatyviam išpuoliui prireikė tik trijų minučių, kai trise prieš vartininką atsidūrę Jurgelevičius, Ditmonas ir Bogaevas lengvai susitvarkė su vartų sargu, o Ditmonas lengvu smūgiu nukreipė kamuolį į vartus, 78 min. – 6:0. Galutinę vinį į Radviliškio komandos karstą įkalė Pavelas Kireenko, kai po komandos draugo Dmitrijaus Bogaevo perdavimo liko vienas prieš vartininką ir lengvai įmušė septintąjį komandos ir antrąjį savo įvartį, 85 min. – 7:0. Triuškinamai varžovus įveikę palangiškiai šventė užtikrintą pergalę ir dar labiau sutvirtino pozicijas kovoje dėl medalių. Per paskutines tris rungtynes FK „Palanga“ įmušė net 19 įvarčių. 6:1 buvo nugalėti „Žalgiris B“ futbolininkai, 6:0 įveiktas FBK „Kaunas“, o šeštadienį 7:0 ir „Lokomotyvas“.

FK „Palanga“ – FK „Lokomotyvas“ 7:0 (2:0)

Palangos miesto stadionas

250 žiūrovų

Įvarčiai: 10 ir 50 min. Gvidas Juška (Palanga), 38 min. Donatas Navikas (Palanga), 51 min. Maksim Lukashevich (Palanga), 75 ir 85 min. Pavel Kireenko (Palanga), 78 min. Edgaras Ditmonas (Palanga).

Įspėjimai: Geltona kortelė: 43 min. Simonas Urbys (Palanga), 82 min. Nikolaj Misiuk (Lokomotyvas).

Taurės aštunfinalyje susigrums su šalies čempionais

FK „Palanga“ rugpjūčio 6 d. 18 val., stos į kovą LFF taurės aštunfinalyje su daugkartinės taurės laimėtojais bei Lietuvos A lygos čempionais Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkais. Tai bus istorinės rungtynės FK „Palangos“ komandai ir ko gero pats rimčiausias iššūkis per visą klubo gyvavimo istoriją. Laukia labai įdomios rungtynės, o Palangos futbolininkai padarys viską, kad sukurtų turnyre sensaciją. Taip pat palangiškiams labai reikalingas ir sirgalių palaikymas, todėl rugpjūčio 6 d. 18 val. visus kviečiame atvykti į Palangos miesto stadioną (Sporto g. 3) ir padėti FK „Palangai“ atversti naują istorijos puslapį. Kartu mes galime daugiau!