Po trečdalio sezono – tarp lyderių

Palangos futbolas pakilo is pelenu

Modestas Galdikas, FK Palanga

Prabėgus dvylikai LFF I lygos turų FK „Palanga“ klubas kartu su dar trijomis komandomis didina atotrūkį nuo žemiau esančių ekipų ir įsitvirtina viršutinėje lentelės dalyje. Šiuo metu mūsiškiai su 24 taškais rikiuojasi 4 vietoje, tiesa „Palanga“ yra sužaidusi vieneriomis rungtynėmis mažiau nei aukščiau esantys Kėdainių „Nevėžis“, Kazlų Rūdos „Šilas“ ir Jonavos „Lietava“. Šios trys komandos turi po 27 taškus ir dalinasi 1-3 vietomis.

Šį FK „Palangos“ sezono trečdalį galime vertinti aukščiausiu balu, nes lyginant su praėjusiu sezonu, kai komanda šiaip ne taip sugebėdavo susirinkti į rungtynes ir rikiuodavosi turnyrinės lentelės apačioje – šis sezonas yra visiška priešprieša praėjusių metų pirmenybių pasirodymui. Šįemet klubo administracija dirba labai rimtai, komandai yra keliami ambicingi tikslai, kolektyvas daug labiau atjaunėjęs, pagyvėjęs ir patys žaidėjai žengia į aikštelę su visai kitokiu užsidegimu ir dideliu noru laimėti. Rimtus pokyčius galima pastebėti vien pasižiūrėjus į turnyrinę lentelę, kur kaip ir minėjome, FK „Palanga“ yra tarp lyderių. Po dvylikos turų atsiliepimai yra patys geriausi. Klubo treneris Marselis Balasanovas teigia: „ Po pirmųjų dvylikos turų esame vieni iš lyderių ir norime neprarasti turimų pozicijų, me sesame sužaidę tik 11 rungtynių, kai tuo tarpu kitos komandos jau spėjo sužaisti po 12 arba 13 susitikimų, todėl viskas yra mūsų pačių rankose, viskas kas bus toliau priklauso nuo mūsų pačių. Kiekvieną kartą į varžybas žiūrime dar rimčiau, nes žinome, kad su kiekvienomis rungtynėmis galime priartėti savo tikslo link. Todėl visoms varžyboms ruošiamės labia rimtai ir kaip jau minėjau anksčiau, po pirmojo rato norėtumėme būti tarp trijų stipriausių komandų pirmenybėse.“

FK „Palanga“ turi pagrindo šitaip manyti, nes demonstruojami rezultatai kalba patys už save, o komandos sudėtis atrodo išties įspūdingai. Prie palangiškių prisijungia ir Klaipėdos „Atlanto“ jaunieji futbolininkai, kurie demonstruoja labai kokybišką futbolą,  todėl Palangos ekipa visada yra sunkiai perkandamas riešutas varžovams. Oponentams rungtyniauti prieš „Palangą“ yra dar sunkiau, nes palangiškių komanda labai gerai supranta vienas kitą aikštelėje ir labai gerai jaučia vienas kitą, o apie tai kalba ir patys žaidėjai. Puolėjas Lukas Baranauskas, įmušęs 5 įvarčius šiame sezone, teigia, kad kolektyvas yra draugiškas: „Mes visi esame draugai, kompensuojame vienas kitą aikštelėje, visi kaunamės vienas už kitą, todėl manau ir demonstruojami rezultatai atspindi komandos vienybę.“ – savo nuomonę išsakė L. Baranauskas.

Sieks tapti pirmenybių lyderiais

Futbolo klubas „Palanga“ šeštadienį išvykoje susitiks su būtent šiuo metu lyderiaujančia komanda – Jonavos „Lietava“. Pergalės atveju palangiškiai taškų lenktynėse išsilygintų su kitomis, priekyje esančiomis ekipomis ir dėl geresnio įvarčių santykio vėl taptų pirmenybių lyderiais. Į Jonavą, ankstų šeštadienio rytą, „Palanga“ išvažiuos pajėgiausios sudėties. Palangiškiai tikrai yra kovingai nusiteikę ir važiuos kovoti dėl pergalės. Komanda tiki, kad visas triūsas treniruotėse atsipirks ir šeštadienį jie gales susigrąžinti lyderės poziciją, bet lengva tikrai nebus, nes susitiks ko gero dvi šiuo metu stipriausios pirmenybių komandos, o šis susitikimas turėtų tapti tryliktojo turo puošmena.