Po permainingos kovos sostinėje pasiekta svarbi pergalė

1Modestas Galdikas, FK PALANGA

FK „Palangos“ futbolininkai sekmadienį (10-18) Vilniuje po labai sunkios ir permainingos, atsilikinėdami 2:0 sugebėjo atsitiesti ir iškovojo pergalę prieš Vilniaus „MRU“ ekipą.

Vangus pirmasis kėlinys

Rungtynes abi komandos pradėjo ramiai, o iš Palangos į sostinę atvykę palangiškiai bandė atsibusti ir įsilieti į žaidimo ritmą. Pirmąsias pavojingas atakas pradėjo kurti būtent „Palangos“ komandos atstovai, 15-ąją minutę Olegas Dmitrievas suklaidino varžovą ir kaire koja smūgiavo kamuolį link vartų, deja, bet kamuolys praskriejo šalia virpsto ir išsiveržti į priekį svečiams nepavyko. Po dešimties minučių pirmuosius pavojaus ženklus pradėjo rodyti ir namų aikštės šeimininkai, kai kontroliavo kamuolį palangiškių aikštės pusėje. Vieną tikslų perdavimą MRU futbolininkas atliko komandos draugui beįkertančiam į baudos aikštelę, o šis dar kitam žaidėjui, kuris „pasitvarkęs“ kamuolį smūgiavo kaire koja ir smūgis buvo tikslus, bei kamuolys atsidūrė Ernesto Grudžio saugomų vartų tinkle. Taigi šeimininkai 27-ąją minutę išsiveržė į priekį 1:0. Vos po dviejų minučių sostinės ekipos futbolininkai kėlė kampinį prie Palangos vartų. Kampinis buvo realizuotas sėkmingai ir kamuolį su galva į vartus pasiuntęs MRU žaidėjas padvigubino rezultatą, 29 min. – 2:0. Palangiškiai per dvi minutes praleidę du įvarčius atsidūrė besivejančių vaidmenyje. Tai buvo vienintelės pavojingos „MRU“ progos, kurias jie išnaudojo pirmajame kėlinyje. Gavę šaltą dušą, FK „Palangos“ žaidėjai pagaliau atsibudo ir ėmė spausti varžovus. Sužaidus 33 minutes dar vieną pavojingą smūgį atliko Olegas Dmitrievas, bet vilniečių vartininkas išgelbėjo savo komandą nuo praleisto įvarčio. Po keturių minučių apie save priminė ir rezultatyviausias palangiškių žaidėjas Gvidas Juška, kai atliko taip pat tolimą, bet labai stiprų smūgį į vartus, bet čia pirmasis prie kamuolio ir vėl suskubo „MRU“ vartininkas bei dar kartą išgelbėjo savo komandą atremdamas smūgį. Pirmajame kėlinyje per vėlai pabudę Palangos futbolininkai nesugebėjo sušvelninti rezultato ir komandos į rūbines iškeliavo po pirmojo kėlinio rezultatui esant 2:0, „MRU“ naudai.

Aktyvus spaudimas padėjo pasiekti teigiamą rezultatą

Vos prasidėjus antrajam kėliniui vilniečiai grubiai prasižengė prieš Palangos komandos kapitoną Mantą Perepliotovą, o „MRU“ ekipos žaidėjui buvo parodyta antra geltona kortelė ir jis buvo priverstas baigti rungtynes, bei keliauti į rūbinę. Taigi dešimtyje likę vilniečiai bandė atsilaikyti prieš palangiškių spaudimą. Pavojingos atakos prie sostinės komandos vartų prasidėjo vienos po kitos, bet deja niekaip nesisekė įmušti. Kamuolį kelis kart atrėmė varžovų vartininkas arba gynėjai, o kartą kamuolys po smūgio atsitrenkė į virpstą, bet į „MRU“ vartus neįskriejo. Likus kiek mažiau nei dvidešimt minučių iki rungtynių pabaigos, „Palangai“ pagaliau pavyko pralaužti varžovų pasipriešinimą, kai 72-ąją minutę gavęs puikų perdavimą vienas prieš vartininką atsidūrė po keitimo pasirodęs Andrius Marcinkevičius. Jis sėkmingai nukreipė kamuolį į vartų tinklą bei sušvelnino rezultatą 1:2. Prabėgo vos penkios minutės, kai rezultatas tapo lygus. 77-ąją minutę Edgaras Ditmonas puikiu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus ir sugrąžino palangiškiams viltį iškovoti pergalę – 2:2. Antrojo kėlinio dominavimas tęsėsi ir toliau. „Palanga“ žūt būt stengėsi įmušti trečiąjį įvartį ir iškovoti pergalę bei buvo visiškai apgulę varžovų vartus. Vis dėl to didelės pastangos pagaliau davė vaisių, kai Julius Kasparavičius perėmė kamuolį iš varžovo, greitai pakėlęs galvą pažiūrėjo kur yra komandos draugai, atliko skersą perdavimą į baudos aikštelę, o ten vienas ir be varžovų priežiūros perdavimo laukė Andrius Marcinkevičius, kuris besibaigiant rungtynėms įmušė antrąjį savo įvartį ir išvedė palangiškius į priekį, 86 min. – 3:2. Per likusias kelias minutes nieko pavojingo komandoms sukurti nebepavyko, o po permainingos ir atkaklios kovos kurorto miesto futbolininkai šventė labai svarbią pergalę.

Rungtynių statistika

Vilniaus MRU – „Palanga“ 2:3 (2:0)

Įvarčiai: 27 min. Vilius Drazdauskas (1:0), 29 min. Rokas Janilionis (2:0), 74 min. Andrius Marcinkevičius (2:1), 76 min. Edgaras Ditmonas (2:2), 86 min. Andrius Marcinkevičius (2:3).

Įspėjimai: 30 min. Daniel Sadovski – geltona kortelė (MRU), 31 min. Mindaugas Bitinas – geltona kortelė („Palanga“), 45+1 min. Julius Kasparavičius – geltona kortelė („Palanga“), 49 min. Daniel Sadovski – antra geltona kortelė (MRU), 63 min. Aivydas Ruškys – geltona kortelė (MRU), 90+2 min. Vilius Drazdauskas – geltona kortelė (MRU).

Palangos komandos sudėtis: Ernestas Grudys (vartininkas); Mindaugas Bitinas; Simonas Juška (51 min. Edgaras Ditmonas); Mantas Perepliotovas; Aurimas Skurdelis; Simonas Urbys; Gvidas Juška; Artur Skuratovič (46 min. Andrius Marcinkevičius); Donatas Navikas; Oleg Dmitriev (48 min. Rokas Petrikas); Julius Kasparavičius;

Valdas Trakys: „Rungtynės labai sudėtingos, atsilikinėjome 2:0, bet sugebėjome laimėti. Turime ambicijų sezone, buvome išsikėlę tikslą būti penketuke, todėl žaidėjus kažkiek tai slegia. MRU komanda rungtyniavo labiau atsipalaidavusi, nes jie nebeturi ko prarasti, jie žaidė namuose, išėjo į aikštę užsivedę. Bandžiau mūsiškius nuteikti kovai, nes ir pirmojo rato varžybos su MRU buvo sunkios, labai panašios į šiandienines. Išvykome 7 valandą ryto, prašiau komandos susikaupimo, nes reikia išlaikyti gerą rezultatą, žinojome, kad mūsų komanda geresnė, yra kam ką įrodinėti ir kad tikrai atsitiesim. Aišku, sunku atsigauti atsiliekant 2:0, buvo mažai laiko antrame kėlinyje. Bet pilnai valdėme situaciją, ypač kai varžovai liko mažumoje. Džiaugiamės, kad pavyko perlaužt ir laimėt šias varžybas.“

Andrius Marcinkevičius: „Manau išėjom į aikštę truputį apsimiegoję, buvo sunki pradžia. Antroje pusėje atsitiesėme, varžovai gavo raudoną kortelę, liko dešimtyje, tapo lengviau rungtyniauti. Mūsų pirmąjį kėlinį įtakojo ilga ir ankstyva kelionė. Gerai, kad viskas baigėsi laimingai. Pačiam pasirodžius po keitimo pavyko sužaisti neblogai, gavau gerus perdavimus iš komandos draugų, o man liko tik realizuoti progas. Paspaudėme varžovus, pradėjome visi geriau žaisti ir pasiekėme norimą rezultatą. Dabar bandysime būti penketuke, viskas įmanoma. Aišku, labai norėjome medalių, bet penketukas taip pat būtų geras pasiekimas.“