Po pergalės I lygoje FK “Palangos” laukia rimtas iššūkis LFF taurės II etape

taure

Gegužės 19 d. FK “Palangos” ekipa stojo į kovą LFF I lygoje su pajėgia Gargždų “Bangos” ekipa. Pajūrio derbyje po atkaklios kovos pergalę šventė  namuose rungtyniavę palangiškiai.

Abi komandos pradėjo rungtynes kiek ramiau ir pirmąsias 15 minučių rungėsi labiau aikštės viduryje, nesukurdamos pavojingesnių progų pasižymėti. Tačiau pirmieji savo pavojingus išpuolius pradėjo rengti Palangos komandos futbolininkai. Kamuolį į vartus pasiųsti galėjo puolėjas Daniilas Rubtsovas, bet komandą išgelbėjo gargždiškių vartininkas. Veliau Donato Naviko pakeltas kamuolys į baudos aikštelę atsitrenkė į vartų konstrukciją, o po kurio laiko ir vėl Donatas Navikas labai pavojingai smūgiavo šalia vartų. Savų progų turėjo susikūrę ir svečiai, bet jų taip pat pirmajame kėlinyje nesugebėjo paversti įvarčiais.

Prabėgus vos dviem minutėm nuo antrojo kėlinio pradžios, į Palangos ekipos baudos aikštelę įsiveržęs Gargždų ekipos žaidėjas buvo neleistinai pargriautas, o į FK “Palangos” vartus rungtynių arbitras paskyrė 11 metrų baudinį. Šios situacijos didvyriu tapo palangiškių vartininkas Ronaldas Grižas, kuris atrėmė “Bangos” futbolininko smūgiuotą 11 metrų baudinį ir neleido svečiams išsiveržti į priekį. Šį kartą pasiteisino nerašyta taisyklė: “Neįmuši tu – įmuša tau”. 49-ąją minutę Gargždų komandos baudos aikštelės prieigose buvo prasižengta prieš palangiškių futbolininką, o baudos smūgį standartiškai realizuoti ruošėsi “Palangos” komandos kapitonas Gvidas Juška. Po stipraus G. Juškos smūgio kamuolys lietė vieną iš varžovų ir po rikošeto pakeitęs skriejimo trajektoriją atsidūrė “Bangos” ekipos vartuose, todėl rezultatas tapo 1:0. Toliau vykstant rungtynėms abi komandos apsikeitė pavojingais smūgiais iš toli, tačiau kamuolys tikslo nepasiekė. 73-ąją rungtynių minutę Mindaugas Bagužis dar kartą smūgiu galva sudrebino gargždiškių vartų skersinį ir per plauką nepelnė Palangos ekipai antrojo įvarčio. Sekančiame epizode varžovai taip pat smūgiavo iš toli, bet palangiškius gelbėjo vartininkas Ronaldas Grižas. Rungtynėms einant į pabaigą, trečią kartą rungtynėse į vartų konstrukcija smūgiuodami pataikė FK “Palangos” žaidėjai, kai smūgį pažeme atliko Haroldas Vaineikis, o kamuolys atsitrenkė į virpstą. Tiksint paskutinėms minutėms abi komandos ir vėl pavojingai smūgiavo į vartus, bet abiejų ekipų progos nebuvo paverstos įvarčiais. Po intensyvios ir įtemptos kovos pergalę rezultatu 1:0 šventė FK “Palanga”.

LFF taurėje – pažįstami varžovai

FK “Palanga” artimiausias rungtynes žais namų stadione gegužės 28 d., 18:30 val. Tai bus LFF taurės II etapo rungtynės su puikiai pažįstamais varžovais – Utenos “Utenio” futbolininkais.

Dar praėjusiame sezono šios dvi ekipos rungtyniavo pereinamąsias rungtynes dėl patekimo į aukščiausią šalies futbolo lygą. Pernai bendras dviejų rungtynių rezultatas buvo 3:3 ir tik dėl išvykoje daugiau įmuštų įvarčių santykio “Utenis” išliko A lygoje. Šiemet FK “Palanga” dar kartą susirungs su uteniškiais ir turės puikią progą atsirevanšuoti. Pergalė lemtų patekimą į  LFF taurės III etapą. Utenos klubas šiuo metu rungtyniauja aukščiausioje šalies futbolo lygoje ir ten rikiuojasi 5-6 vietoje kartu su Jonavos ekipa. Tuo tarpu palangiškiai LFF I lygoje šiuo metu dalijasi 3-4 vietas su Vilniaus “Vyčio” komanda ir vos 2 taškais atsilieka nuo pirmenybės lyderiaujančių Kauno “Stumbras B” futbolininkų.

FK “Palangos” klubas kviečia visus Palangos miesto gyventojus ir miesto svečius sekmadienį atvykti į Palangos miesto stadioną ir palaikyti savo miesto komandą bei mėgautis puikiu futbolu. Su savimi turėkite gerą nuotaiką ir ypatingą palaikymą! Kartu mes galime daugiau!