Po penkių pergalių iš eilės – lygiosios Dzūkijoje

Modestas Galdikas, FK „Palanga“

Futbolo klubas „Palanga“ rugpjūčio 20-ąją dieną išvyko į tolimąją Dzūkijos sostinę Alytų, kur LFF I lygos XXI turo rungtynėse susitiko su vietos Dzūkijos futbolo klubu „Dainava“. Pirmojo rato susitikime palangiškiai namie įveikė savo varžovus rezultatu 4:2, o šį kartą komandos išsiskyrė taikiai.

Pirmieji rungtynes su kamuoliu pradėjo FK „Palangos“ futbolininkai ir jau pirmojoje savo atakoje sugebėjo priversti varžovus savo baudos aikštelėje sužaisti ranka, o už tai į alytiškių vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys. Deja „Palangos“ futbolininkai nepasinaudojo šansu jau rungtynių pradžioje išsiveržti į priekį, nes Gvido Juškos smūgiuotas kamuolys praskriejo virš vartų. Į tai „Dainavos“ žaidėjai atsakė dviem pavojingais smūgiais iš toli – vieną jų atrėmė palangiškių vartininkas Tadas Norbutas, o po kito smūgio kamuolys praskriejo virš vartų. „Palanga“ po neišnaudotos progos taip pat nenuleido rankų ir stengėsi atsakyti aštriais bei pavojingais reidais link varžovų vartų. Kamuolį į vartus iš toli smūgiavo Gvidas Juška, kiek vėliau po gero komandos draugo perdavimo su galva kamuolį į vartus bandė nukreipti Maksimas Lukaševičius, bet deja abu smūgiai nepasiekė tikslo. Įpusėjus kėliniui po „Palangos“ gynėjo Mindaugo Bagužio smūgio su galva kamuolys atsitrenkė į skersinį ir tik sėkmės dėka kamuolys neįskriejo į varžovų vartus, pakartotinai į vartus smūgiavo ir pataikė Donatas Navikas, bet jo įvartis nebuvo įskaitytas, nes žaidėjas smūgį atliko būdamas nuošalėje. Palangiškių atakų banga tęsėsi ir toliau, vos po poros minučių Gvidas Juška vėl prasmūgiavo kamuolį šalia vartų, tokiu pačiu būdu bandė pasižymėti ir Donatas Navikas, bet abu smūgiai iš toli ir vėl buvo netikslūs. 33-ąją minutę aikštės šeimininkai pelnė įvartį su galva, bet jų tikslus smūgis taip pat nebuvo įskaitytas nes alytiškių puolėjas buvo nuošalėje. Kėliniui einant visai į pabaigą pagaliau pavyko pralaužti ledus ir įmušti įvartį, o jo autoriumi tapo „Palangos“ žaidėjas Donatas Navikas, kuris tolimu ir labai gražiu įvarčiu nuo virpsto išvedė savo komandą į priekį, 45 min. – 1:0. Po šio įvarčio teisėjas leido komandoms keliauti į rūbinę poilsiui.

Antrojo kėlinio pradžia buvo rami. Nei viena komanda iš pradžių nesurengė pavojingesnių atakų, bet sužaidus beveik dvidešimt minučių antrajame kėlinyje pirmieji aštrinti puolimą pradėjo šeimininkai kai pabandė rezultatą išlyginti smūgiu iš toli, bet vis dėl to nesėkmingai. 69-ąją rungtynių minutę Palangos gynėjas Mindaugas Bagužis savo baudos aikštelėje sužaidė į kamuolį ranka, o į Palangos komandos vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys, kurį ramiai realizavo dzūkų komandos žaidėjas Darius Cibulskas – 1:1. Vis dėl to, po keturių minučių greitą ir dar įspūdingesnį atsaką davė palangiškiai, kai labai tolimas, stiprus ir labai gražus Gvido Juškos smūgis dešine koja pasiuntė kamuolį į varžovų vartų tinklą ir vėl persvėrė rezultatą svečių naudai 2:1. Po poros minučių tas pats Gvidas Juška įsiveržė į varžovų baudos aikštelę ir uždirbo dar vieną 11 metrų baudinį, o realizuoti baudinio stojo jis pats. Šį kartą sėkmė ir vėl buvo alytiškių pusėje, Gvidas Juška antrą kartą nerealizavo 11 metrų baudinio, o „dainaviečius“ išgelbėjo smūgį atrėmęs komandos vartininkas. Likus kelioms minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos po pakelto baudos smūgio pirmasis prie kamuolio suskubo Alytaus komandos puolėjas Lukas Baranauskas, o jo smūgis galva pasiekė tikslą bei šitaip išlygino rungtynių rezultatą – 87 min. 2:2. Su lig šiuo įvarčiu viskas ir baigėsi, komandos pavojingų momentų nebesukūrė, o teisėjo švilpukas užfiksavo galutinį rezultatą 2:2.

FK „Palanga“ rikiuojasi antrojoje turnyrinės lentelės pozicijoje su 44 taškais, o jų artimiausi persekiotojai Vilniaus „Vyčio“ futbolininkai atsilieka 4 taškais. Pirmoje vietoje esantis Kazlų Rūdos „Šilas“ yra surinkęs 49 taškus, bet jie yra sužaidę vienomis rungtynėmis daugiau nei palangiškiai. Sekančias rungtynes „Palangos“ futbolininkai žais rugpjūčio 28 d. 18 val. Palangos miesto stadione prieš Gargždų „Bangos“ futbolininkus ir sieks atsirevanšuoti už pirmajame rate patirtą pralaimėjimą. FK „Palanga“ kviečia visus sirgalius atvykti į stadioną ir palaikyti savo miesto komandą. Kartu mes galime daugiau!

DFK „Dainava“ – FK „Palanga“ 2:2 (0:1)

Alytaus miesto stadionas

Įvarčiai: 45 min. Donatas Navikas (Palanga), 70 min. Darius Cibulskas (Dainava), 74 min. Gvidas Juška (Palanga), 87 min. Lukas Baranauskas (Dainava).

Įspėjimai: Geltona kortelė: 78 min. Marius Šalkauskas (Dainava)

FK „Palangos“ komandos startinė sudėtis: Tadas Norbutas, Mantas Perepliotovas (46 min. Simonas Juška), Aurimas Skurdelis, Mindaugas Bagužis, Maksimas Lukaševičius, Deividas Lukošius (58 min. Marius Stonkus), Gvidas Juška (78 min. Edgaras Ditmonas), Simonas Urbys, Dmitriius Bogaevas, Pavelas Kireenko (64 min. Aurimas Jurgelevičius), Donatas Navikas.