Pirmojoje dvikovoje „Utenis“ įgijo minimalią persvarą

Modestas Galdikas, FK „Palanga“

Spalio 29 d. Palangos miesto stadione įvyko pirmosios pereinamosios rungtynės dėl patekimo į kitų metų aukščiausią šalies futbolo lygą. Dvikovoje dėl vietos futbolo elite susitiko namuose rungtyniavęs FK „Palangos“ klubas ir šiemet priešpaskutiniai A lygoje likę Utenos „Utenio“ futbolininkai. Viena iš šių komandų po dviejų tarpusavio rungtynių pateks į kitų metų aukščiausią šalies lygą. Pirmosios rungtynės jau sužaistos, o jas po įtemptos kovos minimaliu rezultatu 3:2 laimėjo „Utenio“ ekipa. Atsakomosios rungtynės Utenoje vyks lapkričio 6 d. 14 valandą.

Rungtynes aktyviau pradėjo Utenos komanda, kuri jau pirmosiomis akimirkomis spėjo išsiveržti į priekį ir 2-ąją minutę tolimu smūgiu „Utenio“ puolėjas pasiuntė kamuolį į palangiškių vartus bei išvedė savo komandą į priekį 1:0. Tiesa, rungtynių arbitras neužfiksavo akivaizdaus uteniškių puolėjo žaidimo ranka ir jei šis epizodas būtų buvęs užfiksuotas tai rezultatas galėjo išlikti nepakitęs. Vis dėl to, rungtynės tęsėsi toliau ir „Palangai“ reikėjo susikaupti ir kuo greičiau pamiršti pirmuosius epizodus. Praėjusiais metais aukščiausiame lygyje žaidę uteniškiai demonstravo atakuojantį ir kovingą futbolą bei kamuolio kontrolė pirmajame kėlinyje priklausė svečiams. „Utenio“ žaidėjai stengėsi palangiškių vartus subombarduoti smūgiais iš toli, bet jiems vis pritrūkdavo tikslumo. Kėliniui einant į pabaigą 44-ąją minutę Utenos komandos puolėjas antrą kartą pasiuntė kamuolį į vartus, kai kamuolį perkėlė per Palangos ekipos vartininką, kuris siekė sutrukdyti smūgiuoti varžovui – 2:0. Daugiau pavojingų epizodų pirmajame kėlinyje sukurta nebebuvo, o komandos iškeliavo į rūbines dėlioti žaidimo braižo antrajam kėliniui.

Antroji rungtynių pusė prasidėjo dar vienu pavojingu uteniškių išpuoliu, bet vartininkas Tadas Norbutas šį kartą lietė kamuolį ir išgelbėjo komandą nuo praleisto įvarčio. Visgi 54-ąją minutę Utenos futbolininkai surengė pavyzdingą ataką kurios pabaigoje buvo pelnytas trečiasis įvartis – 3:0. Po šio praleisto įvarčio palangiškiai susiėmė ir pakilo į lemiamą šturmą, o uteniškiai turėdami solidžią persvarą kiek atsipalaidavo. 72-ąją minutę po Simono Urbio pakelto kamuolio į baudos aikštelę pirmas prie jo suskubo puolėjas Maksimas Lukaševičius ir gražiu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus bei sušvelnino rezultatą – 3:1. Vos po poros minučių dar vieną puikų šansą pasižymėti gavo Palangos ekipos žaidėjas Andrius Marcinkevičius kai po varžovo klaidos jis vienas liko su kamuoliu puolime, deja jo smūgis buvo kiek silpnokas ir atliktas iš toli, todėl varžovų vartininkas atrėmė smūgį ir sugavo kamuolį išgelbėdamas savo ekipą. Dar po minutės iš toli pabandė M. Lukaševičius, bet jo smūgis buvo netikslus ir kamuolys praskriejo virš vartų. Dar po minutėlės gražų reidą surengė Edgaras Ditmonas, bet jam šiek tiek pritrūko tikslumo sėkmingai perduodant kamuolį komandos draugams ir kamuolys išriedėjo už galinės vartų linijos. Bėgant paskutinėms rungtynių ir pridėtinio laiko sekundėms paskutinę ataką šiame susitikime gavo teisę surengti FK „Palanga“. Palangiškis Mantas Perepliotovas iš savo aikštės pusės pasiuntė ilgą ir tolimą perdavimą link varžovų baudos aikštelės, kur buvo susibūrę beveik visi „Palangos“ ekipos žaidėjai. Besileidžiantį kamuolį numušė varžovų vartininkas, bet kamuolys nukrito tiesiai prieš Mindaugą Bagužį, o šis su galva pasiuntė jį į vartus ir dar labiau sušvelnino rezultatą bei grąžino intrigą į šią seriją. Tuoj pat po įvarčio teisėjas paskelbė rungtynių pabaigą ir galutinį rezultatą 3:2.

FK „Palangos“ komandos sudėtis: Tadas Norbutas (vartininkas), Mantas Perepliotovas, Aurimas Skurdelis, Mindaugas Bagužis, Simonas Juška, Donatas Navikas, Gvidas Juška, Simonas Urbys, Aurimas Jurgelevičius, Maksimas Lukaševičius, Marius Stonkus.

Taigi atsakomosios rungtynės bus žaidžiamos lapkričio 6 d. 14 val. Utenoje, o jas stebėti tiesiogiai bus galima per internetinę televiziją „Futbolo.tv“.