Persvaros neišsaugoję palangiškiai vėl sužaidė lygiosiomis (VIDEO)

Andrius Marcinkevicius

Modestas Galdikas, FK Palanga

Pastaruoju metu jau tapo įprasta FK „Palangos“ sužaistų rungtynių protokole matyti rezultatą 1:1. Šį kartą toks rezultatas buvo užfiksuotas Klaipėdoje, kur FK „Palanga“ futbolininkai priėmė svečius iš Vilniaus ir sužaidė lygiosiomis 1:1 su „MRU“ futbolininkais.

Savo laikinojoje namų aikštėje žaidę Palangos komandos atstovai rungtynes kaip visada pradėjo aktyviai. Kadangi burtai lėmė, kad rungtynes su kamuoliu pradės palangiškiai, tai jie nieko nelaukdami pradėjo kontroliuoti kamuolį ir regzti atakas. Pavojingo epizodo ilgai laukti nereikėjo, nes Palangos žaidėjas Simonas Urbys nuo pat pradžių dažnai gaudavo kamuolį ir puikiais „solo“ reidais kairiuoju aikštės kraštu įveikdavo varžovų gynybą, bet niekaip nepavykdavo atlikti tikslaus perdavimo komandos draugams arba nuginkluoti varžovų vartininko. 16-ąją minutę po „MRU“ gynėjų klaidos prie kamuolio pirmasis atsidūrė palangiškis Andrius Marcinkevičius, kuriam tai buvo debiutinės rungtynės vilkint FK „Palangos“ komandos marškinėlius šiame sezone. A. Marcinkevičius turėjo labai realią progą pasižymėti, bet vilniečių vartininkas išgelbėjo savo komandą nuo įvarčio, nesuteikdamas šanso palangiškiui puikiai debiutuoti šiame sezone. 38-ąją minutę kairiajame aikštės krašte ir vėl atsidūrė puikiai varžovų gynybą visas rungtynes „draskęs“ Palangos žaidėjas Simonas Urbys, o jo perdavimas Donatui Navikui šį kartą buvo tikslus, deja Naviko smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia tolimojo viršutinio vartų kampo ir rezultatas išliko nepakitęs. Prabėgus vos kelioms minutėms dar vieną progą pelnyti įvartį turėjo D. Navikas, bet jo smūgį sėkmingai į užribį nukreipė Vilniaus komandos vartininkas, taip pirmajame kėlinyje išsaugojęs savo vartus „sausus“.

Sužaidus kiek daugiau nei tris minutes antrajame kėlinyje, pagaliau buvo įmuštas ir pirmasis rungtynių įvartis, o jo autoriumi tapo FK „Palangos“ ekipos saugas Gvidas Juška, kuris bandė atlikti stiprų ir aukštą perdavimą į baudos aikštelę, bet kamuolys paveiktas vėjo ir pakeitęs kryptį tiesiog įskriejo į „MRU“ komandos vartus, o palangiškiai galėjo džiaugtis išsiveržę į priekį. Taigi rezultatas 49-ąją minutę tapo 1:0 Palangos komandos naudai. Vis dėl to persvaros ilgai išlaikyti nepavyko. 58-ąją minutę atsiradusia spraga gynyboje pasinaudoję vilniečiai surengė greitą ataką kurios smaigalyje atsidūręs Vilniaus „MRU“ žaidėjas smūgiavo kamuolį link vartų, o kamuolys atsimušęs į „Palangos“ gynėją Aidą Capą pakeitė skriejimo kryptį ir atsidūrė vartų tinkle. Po šitokio rikošeto rezultatas vėl tapo lygus – 1:1. Aikštelėje matėsi, kad toks rezultatas palangiškių netenkino, todėl jie pakilo į lemiamą šturmą, žūt būt bandydami persverti rezultatą. Porą pavojingų baudos smūgių atliko Gvidas Juška, bet kamuolys vartų tinkle neatsidūrė. Taip pat gerą progą persverti rezultatą turėjo ir po keitimo pasirodęs Edgaras Ditmonas, bet smūgis nebuvo labai tikslus ir išsiveržti į priekį vėl nepavyko. Rungtynių pabaigoje dar labiau nuotaiką sugadinti „Palangai“ galėjo vilniečiai, kai išbėgę į greitą ataką atliko labai pavojingą ir stiprų smūgį į vartus, bet užtikrintai sužaidęs Palangos komandos vartininkas Ernestas Grudys išgelbėjo savo komandą nuo įvarčio. Per likusį pridėtinį teisėjo laiką pasižymėti daugiau niekam nepavyko, o nuskambėjus teisėjo finaliniam švilpukui buvo užfiksuotos ketvirtosios FK „Palangos“ lygiosios per pastarąsias šešerias rungtynes.

Rungtynių statistika

Startinė „Palangos“ komandos sudėtis: Ernestas Grudys, Mindaugas Bitinas, Mantas Perepliotovas, Aurimas Skurdelis, Simonas Urbys, Gvidas Juška, Marius Stonkus (66 minutė Mikas Kura), Aurimas Jurgelevičius, Andrius Marcinkevičius (73 minutė Edgaras Ditmonas), Alexander Bushmin (56 minutė Aidas Capas), Donatas Navikas.

Palangos „Palanga“– Vilniaus MRU (1:1) 0:0

Įvarčiai: 49 min. Gvidas Juška (1:0), 58 min. Justinas Baltrimavičius (1:1).

Įspėjimai: 35 min. Tomas Misiūnas – geltona kortelė (MRU), 36 min. Aurimas Jurgelevičius – geltona kortelė („Palanga“), 56 min. Donatas Navikas – geltona kortelė („Palanga“), 77 min. Ruslanas Kliukoitis– geltona kortelė (MRU), 90 min. Simonas Urbys – geltona kortelė („Palanga“).