Permainingose ir atkakliose rungtynėse Vilniuje užfiksuotos lygiosios (VIDEO)

1 (2)Modestas Galdikas, FK PALANGA

LFF I lygos pirmenybės po truputėlį artėja prie pabaigos. Sekmadienį Vilniuje buvo sužaistos dar vienos, 28 turo rungtynės, kuriose susitiko Vilniaus „Žalgiris B“ ir FK „Palanga“ komandos. Įnirtingame mūšyje komandos išsiskyrė taikiai ir palangiškiai namo parsivežė vieną tašką.

Įvartis į savus vartus ir neišnaudotos progos

Vos prasidėjus susitikimui Palangos miesto komandos futbolininkai iškart kibo į atlapus šeimininkų komandai. Rungtynes su kamuoliu pradėję palangiškiai per pačią pirmąją ataką jau turėjo progą pasižymėti ir pirmąją minutę išsiveržti į priekį, kai gavęs gerą perdavimą ir aplenkęs visus varžovus Julius Kasparavičius pasileido link vartų. Deja jo smūgį į vartus sėkmingai atrėmė žalgiriečių vartininkas ir žaidimas tęsėsi toliau. Po keleto minučių savo išpuolį surengė ir sostinės komanda, kai po Justo Lasicko perdavimo kamuolį į savo vartus netyčia nukreipė Erlandas Juška, todėl „Žalgiris B“ jau 8-ąją minutę galėjo džiaugtis išsiveržę į priekį ir rezultatas tapo 1:0. Toliau rungtynes labiau kontroliavo Vilniaus ekipa ir sukūrė dar keletą pavojingų atakų, po kurių šeimininkai padvigubino rezultatą. 18-ąją minutę dar vieną reidą surengę jaunieji žalgiriečiai buvo tikslūs ir rezultatyviausias jų žaidėjas Julius Momkus pasiuntė kamuolį į Palangos vartų tinklą ir rezultatas jau tapo 2:0. Gavę šaltą dušą palangiškiai susiėmė ir ėmė rungtyniauti labiau susikoncentravę. Likus apie dešimt minučių iki pirmojo kėlinio pabaigos savo šansus pradėjo kurtis ir „Palanga“. Labai pavojingą ir stiprų smūgi palei žemę atliko Gvidas Juška, bet jo smūgiuotas kamuolys praskriejo visai šalia virpsto ir nepavyko sušvelninti rezultato. 43-ąją minutę šalia „Žalgirio B“ baudos aikštelės buvo paskirtas baudos smūgis, kurį atliko Aurimas Skurdelis. Gaila, bet šįkart kamuolys taip pat praskriejo visai šalia vartų virpsto. Nepavykus sušvelninti rezultato, abi komandos į rūbines išėjo ilsėtis švieslentei rodant 2:0 Vilniaus komandos naudai.

Pademonstruotas charakteris ir kovingumas

Antrasis kėlinys prasidėjo sostinės komandos išpuoliu, bet jis nebuvo labai pavojingas, o nestipriai smūgiuotas kamuolys nesukėlė didesnių problemų palangiškių vartininkui jį sugauti. Prabėgus vos dešimt minučių nuo antrojo kėlinio pradžios Julius Kasparavičius suklaidino keletą jaunųjų žalgiriečių, įsiveržė į baudos aikštelę, atliko gerą perdavimą komandos draugui Andriui Marcinkevičiui ir šis tiksliai pasiuntė kamuolį į vartus, todėl 55-ąją minutę rezultatas tapo 2:1. Toliau rungtynėse su kamuoliu daugiau laiko praleido „Palanga“ ir antrajame kėlinyje būtent jie diktavo sąlygas varžovams. Po dvylikos minučių nuo pelnyto įvarčio po standartinės situacijos kamuolį į baudos aikštelę pakėlė Gvidas Juška, o pirmasis prie jo suskubo po keitimo „Palangos“ gretose pasirodęs gynėjas Mindaugas Bitinas, kuris atliko smūgį su galva ir jis buvo tikslus, todėl atsigavę ir kovingumą pademonstravę palangiškiai 67-ąją minutę išlygino rezultatą – 2:2. Rungtynėms artėjant prie pabaigos po keitimo aikštėje pasirodęs palangiškis Aidas Capas labai stipriai iš toli smūgiavo kamuolį į vartus, bet deja kamuolys praskriejo kiek aukščiau vartų. Epizodas buvo gražus, bet įvarčio pasiekti nepavyko. Dar vos po keturių minučių FK „Palangos“ futbolininkai vėl turėjo neblogą progą, kai puolėjas Artur Skuratovič smūgiavo į vartus bet savo komandą nuo praleisto įvarčio išgelbėjo žalgiriečių vartininkas. Jau per pridėtinį teisėjo laiką palangiškiai visiškai buvo apgulę šeimininkų vartus ir žūt būt siekė išsivežti pergalę iš sostinės, bet paskutinė proga taip pat buvo neišnaudota, kai Juliaus Kasparavičiaus su galva smūgiuotas kamuolys praskriejo virš vartų. Po šio epizodo teisėjas paskelbė rungtynių pabaigą ir užfiksavo rezultatyvias lygiąsias.

Rungtynių statistika

Vilniaus „Žalgiris B“ –  „Palanga“ 2:2 (2:0)

Įvarčiai: 8 min. Erlandas Juška – į savus vartus (1:0), 18 min. Julius Momkus (2:0), 55 min. Andrius Marcinkevičius (2:1), 67 min. Mindaugas Bitinas (2:2).

Įspėjimai: 16 min. Rokas Petrikas – geltona kortelė („Palanga“), 23 min. Andrius Marcinkevičius – geltona kortelė („Palanga“), 34 min. Martin Moroz – geltona kortelė („Žalgiris B“), 40 min. Erlandas Juška – geltona kortelė („Palanga“), 89 min. Lukas Vaičiūnas – geltona kortelė („Žalgiris B“).

FK „Palangos“ komandos sudėtis: Marius Adamonis (vartininkas); Mantas Perepliotovas; Aurimas Skurdelis; Erlandas Juška (46 min. Mindaugas Bitinas); Rokas Petrikas; Edgaras Ditmonas (80 min. Aidas Capas); Gvidas Juška; Artur Skuratovič; Alexander Bushmin; Andrius Marcinkevičius (82 min. Tadas Gudauskas); Julius Kasparavičius;