Permainingoje kovoje FK „Palanga“ nugalėjo pirmenybių lyderius

2 fotoModestas Galdikas, FK „Palanga“

Šeštadienį Palangoje įvyko LFF I lygos, XI turo centrinės rungtynės. Palangos miesto stadione FK „Palanga“ priėmė pirmenybių lyderius – Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkus. Nė karto iki tol nepralaimėjusi „Šilo“ ekipa pirmą kartą pralaimėjimo kartėlį pajautė būtent Palangoje, o jų skriaudikais tapo FK „Palanga“.

Neišnaudotos galimybės ir praleistas įvartis

Rungtynės prasidėjo 17 valandą ir gausiai stadione susirinkę žiūrovai emocingai palaikė Palangos komandą. Aikštelėje susitiko dvi labai aukštą futbolo lygį demonstruojančios ir gerai žaidžiančios komandos, bet pirmieji rungtynių eigą savo naudai bandė nukreipti palangiškiai. Prabėgus keliolikai minučių nuo rungtynių pradžios Palangos ekipos kapitonas Gvidas Juška tolimu smūgiu stipriai spyrė kamuolį į vartus ir tik sėkmės atveju svečiai iš Kazlų Rūdos nepraleido pirmojo įvarčio, nes smūgiuotas kamuolys atsimušė į vartų virpstą. Stadiono tribūnose nuvilnijo atodūsio banga ir komandos toliau tęsė rungtynes. Šiuo atveju pasitvirtino nerašyta, bet dažnai išsipildanti taisyklė: „Neįmuši tu – įmuš tau“. Vos po poros minučių, kitoje atakoje su kamuoliu kontratakuoti bandė „Šilo“ žaidėjai ir po vieno perdavimo iš aikštės krašto pirmasis prie kamuolio suskubo varžovų žaidėjas Aurimas Raginis, kuris kaire koja lietė kamuolį, bet to užteko, kad kamuolys pakeistų skriejimo kryptį ir įkristų į vartus, todėl jau 13-ąją minutę rezultatas tapo 1:0 Kazlų Rūdos komandos naudai. Šios rungtynės buvo panašios kaip ir prieš tai Palangoje žaistos rungtynės, kai „Palanga“ kontroliavo kamuolį ir valdė situaciją, bet kontratakoje pasižymėti sugebėjo „Kražantė“. Vis dėl to, palangiškiai nenukabino nosių ir toliau stengėsi pelnyti įvartį bei išlyginti rezultatą. FK „Palanga“ turėjo kelias geras progas pasižymėti pirmajame kėlinyje, bet sėkmingai neužbaigė atakų ir po pirmojo kėlinio rungtynių tablo rodė rezultatą 1:0.

Mindaugas Bagužis tapo rungtynių herojumi

Antrajame kėlinyje komandos į aikštę žengė maksimaliai susikaupusios ir susikoncentravusios. Rungtynėms šiek tiek trukdė didelis vėjas, todėl kartas nuo karto žiūrovams tekdavo išvysti ir labai netikslių perdavimų tiek iš vienos tiek iš kitos komandos pusės. Antrojo kėlinio iniciatyva šį kartą priklausė jau „Šilo“ komandai, bet išlyginamąjį įvartį palangiškiams pavyko pelnyti, kai 58-ąją minutę po Mariaus Stonkaus pakelto kampinio Donatas Navikas apgavo varžovą, persimetė kamuolį į priešingą pusę nei manė varžovas, tada atliko perdavimą giliau į vartininko aikštelę, o ten jį į vartus nukreipė Palangos žaidėjas Aurimas Jurgelevičius. Visų susirinkusiųjų džiaugsmui palangiškiai išlygino rezultatą 1:1. Ant Palangos miesto stadiono vejos ir toliau virė įnirtinga kova. Puikią progą baudos smūgiu pasižymėti turėjo svečių žaidėjai, bet į vartus skriejantį kamuolį atmušė „Palangos“ vartininkas Tadas Norbutas, taip išgelbėdamas savo komandą nuo antrojo praleisto įvarčio. Abi komandos dar po kelis kartus turėjo galimybių pasižymėti, bet rungtynėms einant į pabaigą rezultatas nekito. Vis dėl to, 89-ąją minutę, kai jau atrodė jog rungtynės pasibaigs lygiosiomis, FK „Palanga“ uždirbo kampinį, kurį kelti stojo Marius Stonkus. M. Stonkaus pakeltas kamuolys skriejo į baudos aikštelę, o ten aukštesnis už visus buvo Mindaugas Bagužis, kuris ir atsidūrė pirmas prie kamuolio bei su galva nukreipė kamuolį į varžovų vartų tinklą. Tada visa „Palangos“ ekipa suskubo sveikinti savo komandos draugą su puikiu ir pergalingu įvarčiu, kuris „Palangai“ atnešė labai svarbius taškus, o svečiams beliko tik griebtis už galvų ir lieti apmaudą dėl praleisto įvarčio. Per kelias pridėtas minutes nei „Šilas“ nei „Palanga“ nieko ypatingo aikštelėje nebesukūrė, o palangiškiai privertė pasiduoti lyderiaujančią Kazlų Rūdos ekipą. Titanų mūšį laimėję palangiškiai emocingai džiaugėsi ir tarpusavyje ir su komandos sirgaliais. Pirmą pralaimėjimą šiame sezone patyrę „Šilo“ futbolininkai nuleidę galvas paliko aikštę.

FK „Palangos“ komandos startinė sudėtis: Tadas Norbutas (vartininkas), Simonas Juška, Mantas Perepliotovas (76 min. Linas Vaitkus), Aurimas Skurdelis, Mindaugas Bagužis, Marius Stonkus, Gvidas Juška (82 min. Edgaras Ditmonas), Aurimas Jurgelevičius (86 min. Andrius Marcinkevičius), Donatas Navikas (62 min Deividas Lukošius), Maksimas Lukaševičius, Simonas Urbys (90 min. Edgaras Žarskis).

FK „Palanga“ – FK „Šilas“ 2:1 (0:1)

Palangos miesto stadionas

300 žiūrovų

Įvarčiai: 13 min. Aurimas Raginis (Šilas), 58 min. Aurimas Jurgelevičius (Palanga), 89 min. Mindaugas Bagužis (Palanga).

Įspėjimai: Geltona kortelė: 53 min. Gvidas Juška (Šilas), 53 min. Vilmantas Bagdanavičius (Šilas), 60 min. Mantas Perepliotovas (Palanga), 80 min. Aurimas Raginis (Šilas).