Per ketverias dienas sužaistos dvejos skirtingų pasirodymų rungtynės

1 nuotrauka

Modestas Galdikas, FK Palanga

Liepos 3 dieną ilgasis savaitgalis Palangoje prasidėjo su futbolo švente. Į Palangos miesto centrinį stadioną rungtyniauti sugrįžo FK „Palangos“ komanda, kuri namuose priėmė svečius iš Tauragės ir gausiai palaikoma susirinkusių žiūrovų iškovojo užtikrintą pergalę prieš „Tauro“ futbolininkus.

Rezultatyvus pirmasis kėlinys

Prieš rungtynes abiejų komandų futbolininkus į aikštę išvedė mažieji FK „Gintaras“ auklėtiniai, o pagerbusi varžovus, Palangos vienuolikė, kartu su vaikučiais pasidarė bendrą nuotrauką ir po to žiūrovų aplodismentais buvo palydėti išsirikiuoti savo pozicijose, kad būtų galima pradėti rungtynes. Pradėjus tiksėti pirmosioms varžybų sekundėms kamuolį kontroliavo palangiškiai. Tiksliais perdavimais Palangos klubo atstovai suko kamuolų po visą aikštelę, kai neitikėtai perdavimą puolime gavęs palangiškis Andrius Marcinkevičius su kamuoliu atsidūrė vienas prieš „Tauro“ komandos vartininką ir jau 2-ąją minutę nukreipė kamuolį į vartus bei visų žiūrovų džiaugsmui išvedė „Palangos“ ekipą į priekį – 1:0. Greitu įvarčiu pradėję rungtynes pajūrio futbolininkai ir toliau diktavo savo žaidimo sąlygas. Jie aikštės kraštais kūrė vieną pavojingą ataką po kitos, kuriuose savo sugebėjimus demonstravo Julius Kasparavičius ir Edgaras Ditmonas. Atlikinėdami pavojingus perdavimus į baudos aikštelę krašto saugai uždirbo palangiškiams ne vieną kampinį. Vykstant palangiškių išpuoliui su kamuolių laisvas liko rezultatyviausias „Palangos“ žaidėjas Gvidas Juška, o jis turėdamas daug erdvės nusitaikė ir smūgiavo kamuolį tiksliai į apatinį kairįjį vartų kampą. Kamuolys antrą kartą atsidūrė Tauragės vartų tinkle ir 22-ąją rungtynių minutę rezultatas tapo 2:0. Neilgai trukus „Palanga“ kėlė eilinį kampinį prie varžovų vartų, po kurio kamuolį su galva į vartus nukreipė gynėjas Aidas Capas. Tai buvo pirmasis jo įvartis šiame I lygos sezone, o 26-ąją minutę rungtynių tablo rodė rezultatą 3:0. Nors palangiškiai turėjo ne vieną progą dar kartą padidinti rezultatą pirmajame kėlinyje, bet po trečiojo įvarčio jie kiek aprimo ir nebebuvo tokie agresyvūs puolime. Tauragės „Taurui“ sukurti pavojingą progą, kad įmuštų įvartį, sekėsi sunkiai, o „Palanga“ daugiau nebepasižymėjo, todėl po pirmojo kėlinio komandos į rūbines iškeliavo esant rezultatui 3:0.

Per ilgąją pertrauką žiūrovai nenuobodžiavo, nes stadione jų laukė konkursas, kuriame vienas jaunas FK „Palangos“ aistruolis, įspyręs kamuolį į vartus iš pusės aikštės, laimėjo firminius „Palangos“ sirgaliaus marškinėlius. Taip pat staigmenų sulaukė ir jaunieji žiūrovai, kuriems iš viso nemokamai buvo išdalinta 100 ledų, o vaikai buvo labai laimingi galėdami atsigaivinti tokią karštą dieną.

Įvarčiai lietus tęsėsi ir antrajame kėlinyje

Šiek tiek pailsėję ir atsigaivinę vandeniu futbolininkai grįžo ant žaliosios vejos, kad galutinai išsiaiškintų kuri komada yra stipresnė. Antrąjį kėlinį su kamuoliu pradėjo svečiai iš Tauragės, bet jų kamuolio kontroliavimas nebuvo labai kokybiškas ir tauragiškiai dažnai klysdavo, o svečių klaidomis naudojęsi palangiškiai greitai išbėgdavo į kontratakas. Prabėgus vos trylikai minučių savo pasirodymą tęsė ir dubliu varžybose pasižymėjo Gvidas Juška, kuris 58-ąją minutę dar kartą nuginklavo varžovų vartininką ir rezultatas tapo triuškinantis – 4:0. Pajūrio futbolininkai visiškai nemažino apsukų ir galutinai užgulė priešininkų ekipos vartus. Puikiai į žaidimą po keitimo įsiliejęs Mikas Kura sudarė puikų tandemą kartu su Edgaru Ditmonu ir Mariu Stonkumi. Vienas iš gražiausių epizodų buvo užfiksuotas 63-ąją minutę, kai Edgaras Ditmonas vienas pats „išmaudė“ du varžovus, perdavė kamuolį M. Stonkui, o šis atgal į baudos aikštelę įkirtusiam  Ditmonui, kuriam tik beliko tiksliai nukreipti kamuolį į vartus, nes „Tauro“ vartininkas šioje situacijoje buvo bejėgis. Taigi Ditmonas pelnė penktąjį komandos įvartį ir rezultatas tapo 5:0. Vos po aštuonių minučių susirinkusius žiūrovus iš savo vietų pakilti privertė „Palangos“ komandos įvarčių mašina – Gvidas Juška, nes 71-ąją minutę jis stipriu smūgiu pelnė dar vieną įvartį ir rezultatas tapo daugiau nei įtikinamas – 6:0. Po šio įvarčio G. Juška paliko aikštelę, už 3 įmuštus įvarčius susilaukė gausybės aplodismentų, o į aikštelę visų susirinkusių džiaugsmui vietoje Juškos žengė žaidžiantysis komandos treneris Marsel Balasanov. Būtent jis labai greitai ir sėkmingai įsiliejo į žaidimą ir dar labiau pagyvino įvykius aikštėje, skirstydamas nepriekaištingus perdavimus komandos draugams, bet jiems nepavykdavo rezultatyviai užbaigti atakų. 80-ąją minutę savojo šanso sulaukė ir Tauragės „Tauro“ futbolininkai, kai po „Palangos“ gynėjo klaidos perėmė kamuolį ir išskubėjo į greitą ataką, o paguodos įvartį įmušė tauragiškis Sigitas Taroza – 6:1. Rungtynėms einant į pabaigą komandos sezono rezultatyvumo rekordą pakartoti galėjo ne kas kitas, o Marsel Balasanov, kurio stipriai smūgiuotas kamuolys sudrebino vartų skersinį, bet vartų linijos nekirto. Baigiantis pridėtiniam rungtynių laikui, pasigirdo mačo arbitro švilpukas, kuris skelbė rungtynių pabaigą ir galutinį rezultatą 6:1.

Rungtynių statistika

Palangos „Palanga” – Tauragės „Tauras” 6:1 (3:0)

Palangos stadionas: 250 žiūrovų

Įvarčiai: 2 min. Andrius Marcinkevičius (1:0), 22 min. Gvidas Juška (2:0), 26 min. Aidas Capas (3:0), 58 min. Gvidas Juška (4:0), 63 min. Edgaras Ditmonas (5:0), 71 min. Gvidas Juška (6:0), 80 min. Sigitas Taroza (6:1).

Įspėjimai: 34 min. Julius Meištininkas – geltona kortelė („Tauras“), 87 min. Donatas Šadbaras – geltona kortelė („Tauras“).

Nesėkminga savaitės pradžia

Visai kitokio tipo rungtynės užfiksuotos pirmadienį, kurios taip pat įvyko Palangos stadione. Šį kartą kurorte svečiavosi Radviliškio „Lokomotyvo“ komanda, kuri užklupo palangiškius nepasiruošusius ir nemaloniai nustebino.

Neišnaudotos progos

Antrasis susitikimas iš eilės namų stadione FK „Palangai“ prasidėjo vėsesnę ir lietingą dieną nei penktadienį. Šį kartą varžovai iš Radviliškio buvo daug tvirtesnė ir kokybiškesnį futbolą demonstruojanti komanda nei tauragiškiai. Prasidėjus rungtynėms abi komandos viena kitai grąsino pavojingomis atakomis, o pradžia daugiau žadėjo palangiškiams. „Palangos“ futbolininkai turėjo tris labai geras progas pasižymėti, bet iš pradžių puikaus šanso neišnaudojo rezultatyvusis Gvidas Juška. Vėliau puikiausią šansą išvesti Palangos komandą į priekį turėjo Gediminas Žilys, kurio su galva smūgiuotas kamuolys praskriejo visai šalia vartų virpsto. Po neišnaudotų progų išsiveržti į priekį palangiškiai kiek atsipalaidavo, o tuom pasinaudoję „Lokomotyvo“ atstovai ėmė spausti vietinius žaidėjus ir jau 17-ąją minutę netikėtai išsiveržė į priekį 0:1. Palangiškiai liko priblokšti po praleisto įvarčio ir jiems sugrįžti į žaidimą sekėsi sunkiai, kurti atakų nesisekė, o pirmąjį kėlinį sėkmingiau atrodė radviliškiečiai.

Antrajame kėlinyje šeimininkai turėjo ne vieną gerą progą rezultatą išlyginti, bet pasikartojo šio sezono pagrindinė problema – nesėkmingas atakų užbaigimas. Palangiškiams niekaip nesisekė įmušti. Antroje rungtynių dalyje ir toliau žaidimą labiau kontroliavo svečiai ir naudojosi „Palangos“ gynyboje atsiradusiomis spragomis. 77-ąją minutę aukštą kamuolį į baudos aikštelę pasiuntęs „Lokomotyvo“ futbolininkas įsirašė rezultatyvų perdavimą, nes jo komandos draugas su galva pasiuntė kamuolį į palangiškių vartų tinklą ir padvigubino savo komandos atotrūkį – 0:2. Tai buvo dar vienas skaudus smūgis kurorto miesto futbolininkams ir negana to, 83-ąją minutę Mindaugas Bitinas užsidirbo raudoną kortelę, nes priešininkų baudos aikštelėje sužaidė ranka. Į FK „Palangos“ komandos vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys, o jį sėkmingai realizavęs „Lokomotyvas“ užtvirtino pergalę svečiuose ir iš palangiškių atėmė tris svarbius taškus.

Palangos „Palanga“ – Radviliškio „Lokomotyvas“ 0:3 (0:1)

Palangos stadionas: 200 žiūrovų

Įvarčiai: 17 min. Karolis Mikutavičius (0:1), 77 min. Nikolaj Misiuk (0:2), 84 min. Vitalijus Kavaliauskas (0:3).

Įspėjimai: 19 min. Tomas Sirevičius – geltona kortelė („Lokomotyvas“), 33 min. Vitalijus Kavaliauskas – geltona kortelė („Lokomotyvas“), 47 min. Mantas Perepliotovas – geltona kortelė („Palanga“), 54 min. Edvinas Mučinis – geltona kortelė („Lokomotyvas“), 83 min. Mindaugas Bitinas – raudona kortelė („Palanga“).