Pasiekę LFF taurės aštunfinalį, palangiškiai šeštadienį I lygoje sieks iškovoti pergalę

13307392_1064965810244426_882889745584130112_n

Modestas Galdikas, FK „Palanga“

Birželio 11 d. Palangos futbolo klubas „Palanga“ išvyko į Alytų, kur sužaidė Lietuvos futbolo federacijos taurės turnyro III etapo rungtynes su Alytaus futbolo akademijos komanda „Dainava“, kuri rungtyniauja II Lietuvos futbolo lygoje.

Užtikrinta pergalė

Rungtynes palangiškiai pradėjo kaip šio mačo favoritai, bet pirmajame kėlinyje varžovai iš pradžių gynėsi sėkmingai ir kovojo su palangiškiais kaip su lygiais. Vis dėl to pirmuosius ledus pavyko pralaužti 20-ąją rungtynių minutę, kai įvartį į varžovų vartus pelnė palangiškių saugas Simonas Urbys. Vos po trijų minučių savo įvartį pridėjo ir Edgaras Ditmonas, o rezultatas tapo jau 2:0. Pirmajame kėlinyje tuo niekas nesibaigė, nes savo įvartį pavyko pelnyti ir šeimininkams, o po pirmojo kėlinio rezultatas buvo 2:1 bei intriga vėl atgijo.

Antrasis kėlinys ir vėl prasidėjo atkaklia bei kieta abiejų komandų dvikova. Įpusėjus antrajam kėliniui vis dėl to šeimininkų jėgos pradėjo sekti, o tuo pasinaudojusi FK „Palanga“ surengė tikrą įvarčių fiestą. 73-ąją minutę įvartį pelnė puolėjas Andrius Marcinkevičius – 3:1. Prabėgus tik dviem minutėm prie rezultatyvių komandos draugų prisijungė ir komandoje debiutavęs jaunasis žaidėjas Edvinas Girdenis, kuriam šansą rungtyniauti suteikė Valdas Trakys, o jaunuolis puikiai pasinaudojo šiuo šansu bei 75-ąją minutę pelnė įvartį – 4:1. Rungtynėms einant į pabaigą per minutę buvo pelnyti du Palangos komandos įvarčiai, kai 88-ąją minutę pasižymėjo Aurimas Jurgelevičius – 5:1, o 89-ąją minutę antrą savo ir šeštą komandos įvartį pelnė Andrius Marcinkevičius – 6:1. FK „Palanga“ iškovojo užtikrintą pergalę ir pateko į IV LFF taurės turnyro etapą, kuriame savo varžovus sužinos birželio 21 dieną, po burtų traukimo ceremonijos Vilniuje. Palangiškių varžovais gali tapti net ir aukščiausioje Lietuvos A lygoje rungtyniaujančios komandos, kurios į turnyrą įsitraukė nuo III etapo.

Traumų banga

Nors Alytuje ir buvo iškovota pergalė, bet palangiškiai namo grįžo smarkiai nukraujavę. Taurės rungtynėse Alytuje smarkią kelio traumą patyrė gynėjas Simonas Juška ir nėra aišku per kiek laiko žaidėjas išsigydys šią traumą. Taip pat čiurnos traumą patyrė ir saugas Simonas Urbys, bet jis tikisi pasveikti iki artimiausių rungtynių ir jau rungtyniauti birželio 18 d. LFF I lygoje Vilniuje. Kiek anksčiau kirkšnies traumą rungtynėse su „Panevėžiu“ patyrė Mindaugas Bagužis ir taip pat nėra aišku kiek laiko gynėjas dar negalės rungtyniauti.

Sekančios rungtynės – Vilniuje

Jau šį šeštadienį, birželio 18 d. FK „Palanga“ išvyksta į dar vieną tolimą išvyką. Šį kartą palangiškiai keliauja į sostinę, kur LFF I lygos XIII turo rungtynėse susitiks su antroje turnyrinės lentelės vietoje besirikiuojančia Vilniaus „Vyčio“ ekipa. Palangiškiai rikiuojasi treti ir nuo vilniečių atsilieka vos vienu tašku, todėl šeštadienio rungtynėse pergalės atveju FK „Palanga“ aplenktų savo varžovus ir pakiltų į antrąją turnyrinės lentelės vietą.