Palangos SC auklėtiniai tarp pajėgiausių Lietuvos jaunimo komandų – penkti


U 14 fotoPalangos sporto centro informacija

2015/2016 metų sezono Lietuvos U-14 (2002 m. gim.) I lygos futbolo pirmenybėse tarp aštuonių stipriausių Lietuvos komandų savo jėgas išbandė ir Palangos sporto centro auklėtiniai, kuriuos treniruoja Arūnas Macius. Pirmajame rate palangiškiams sekės sunkokai. Pirmąsias dvi rungtynes teko  žaisti su labai pajėgiomis Kauno ir Panevėžio komandomis. Palaipsniui palangiškiai apsiprato su I lygos varžybų dinamika ir su kiekvienomis rungtynėmis rodė vis geresnį žaidimą. Pavasarį antrą ratą Palangos SC komanda pradėjo pasitikėdama savo jėgomis ir buvo rimtas varžovas net pirmenybių lyderiams, o prieš turnyrinės lentelės kaimynus iškovojo ne vieną svarbią pergalę. Lietuvos U-14 I lygos pirmenybėse mūsiškiai iš viso žaidė 28 rungtynes, iškovojo 8 pergales, du sykius sužaidė lygiomis, 18 kartų teko patirtį pralaimėjimą, bet įmušę 60 įvarčių bendroje turnyrinės lentelės įskaitoje užėmė 5-ąją vietą. Rezultatyviausi šiame sezone palangiškių gretose buvo Dominykas Jakočiūnas ir Erikas Jonauskis, kurie įmušė po 20 įvarčių, po 5 kartus pasižymėjo Laurynas Bauža ir Jurgis Adomaitis, 4 kartus kamuolį į vartus pasiuntė Dominykas Penkauskas, 3 kartus Lukas Pakalniškis, 2 kartus Laurynas Kardokas ir 1 kartą Jorūnas Pliuškys nuginklavo varžovų vartininką. Ne kartą komandą nuo varžovų įvarčių gelbėjo vartininkas Jonas Inta. Kito sezono kovas Palangos sporto centro komanda pradės rugpjūčio 20 dieną.  Komandos pagrindinis tikslas sekančiame sezone yra užimti ne žemesnę vietą kaip praėjusiame sezone.

 

FK „Palanga“ prieš atostogas pademonstravo savo galią

Modestas Galdikas, FK „Palanga“

LFF I lygos XV turo rungtynes FK „Palanga“ su Vilniaus „Žalgiriu B“ sužaidė rezultatu 6:1, o XVI ture be didesnio pasipriešinimo sumindė FBK „Kauno“ futbolininkus 6:0. Per dvejas rungtynes pelnyta 12 įvarčių ir praleistas vos vienas, todėl atostogauti komanda išėjo su trenksmu.

Liepos 6 d. įvykusiose rungtynėse palangiškiai pasismagino su savo varžovais ir antrose rungtynėse iš eilės surengę įvarčių fiestą džiugino žiūrovus puikiais įvarčiais. Rungtynes „Palanga“ pradėjo aktyviai ir be didesnės įtampos. Pirmasis ledus pralaužė „Palangos“ ekipos puolėjas Deividas Lukošius, kai 8-ąją minutę atidarė įvarčių sąskaitą ir išvedė komandą į priekį – 1:0. Toliau 21 ir 22 minutėmis sekė Simono Urbio šou. Per dvi minutes saugas sugebėjo pelnyti du įvarčius ir po jo tikslių smūgių rezultatas iškart tapo triuškinantis – 3:0. Komandos kapitonas taip pat neliko nuošalyje ir kaip jau įprasta šiame sezone, taip pat pridėjo savo įvartį 39-ąją minutę, o rezultatas tapo 4:0. Pirmajam kėliniui pasibaigus, žvilgtelėjus į rungtynių tablo, buvo galima matyti, kad pasikartojo toks pats scenarijus kaip ir rungtynėse su „Žalgiris B“ ekipa – įmušti keturi įvarčiai ir nė vieno nepraleista į savuosius vartus.

Tiesa, antrąjį kėlinį palangiškiai pradėjo nemažindami apsukų, bet su didžiule ramybe ir užtikrintu žaidimu. Po keitimo aikštėje pasirodęs Maksimas Lukaševičius taip pat pelnė eilinį savo įvartį šiame sezone, kuris jam jau buvo tryliktas ir dar labiau padidino atotrūkį nuo varžovų, 58 min. – 5:0. Deja, M. Lukaševičiui nesusiklostė labai sėkmingai, nes po vieno iš epizodų, legionierius nesėkmingai nusileido ant žemės ir išsinarino petį, gydytojai puolėjui uždraudė sportuoti keletą savaičių, kol ranka sugis ir praeis skausmas. Po tokio epizodo „Palanga“ kiek išsimušė iš vėžių, bet rungtynių pabaigoje padėjo galutinį tašką ir užtvirtino pergalę, kai Andrius Marcinkevičius 88-ąją minutę nukreipė kamuolį į varžovų vartus ir rezultatas tapo 6:0. Puikią sportinę formą demonstruojantys palangiškiai dabar turės kiek daugiau nei trijų savaičių atostogas, nes I lygoje bus pertrauka. Kitas rungtynes FK „Palanga“ žais tik liepos 30 d. su paskutinėje vietoje esančiu Radviliškio „Lokomotyvo“ klubu.

FK „Palanga“ – FK „Kaunas“ 6:0 (4:0)

Palangos miesto stadionas

200 žiūrovų

Įvarčiai: 8 min. Deividas Lukošius (Palanga), 21 ir 22 min. Simonas Urbys (Palanga), 39 min. Gvidas Juška (Palanga), 58 min. Maksimas Lukaševičius (Palanga), 88 min. Andrius Marcinkevičius (Palanga).

Įspėjimai: Geltona kortelė: 72 min. Mahmoudas Mohamedas Attiasas (Kaunas), 74 min. Edgaras Ditmonas (Palanga).

FK „Palangos“ komandos startinė sudėtis: Tadas Norbutas (vartininkas, 46 min. Ernestas Grudys), Erlandas Juška, Mantas Perepliotovas, Aurimas Skurdelis, Mindaugas Bagužis, Marius Stonkus, Gvidas Juška (61 min. Edgaras Ditmonas), Aurimas Jurgelevičius (46 min. Maksimas Lukaševičius), Donatas Navikas (77 min. Edvinas Girdenis), Deividas Lukošius, Simonas Urbys (66 min. Andrius Marcinkevičius).