Palangoje sėkmingai praūžė Roterdamo “Feyenoord” vasaros stovykla

6 foto

Modestas Galdikas, FK „Palanga“
Liepos 20-24 dienomis Palangoje įvyko FK „Palangos“ ir Roterdamo „Feyenoord“ futbolo klubų organizuota vasaros futbolo stovykla, kurioje sudalyvavo 145 vaikai nuo 7 iki 17 metų amžiaus. Taip pat stovyklos metu buvo surengti trenerių kursai kuriuose dalyvavo 20 trenerių iš Lietuvos, kurie visi siekė patobulinti savo sugebėjimus ir įgyti daugiau žinių apie trenerio darbą.
Futbolo klubas „Palanga“ bendradarbiaudamas su legendinio klubo Roterdamo „Feyenoord“ atstovais iš Olandijos, Palangos mieste surengė vasaros futbolo stovyklą, kuri buvo pirmoji tokio pobūdžio stovykla Baltijos šalyse. Į Lietuvą iš Olandijos atvyko trys treneriai Melvinas Boelis, Harriesas Nugterenas ir Marchannosas Schultzas, kurie kartu su „Palangos“ komandos vyriausiuoju treneriu Valdu Trakiu buvo pagrindiniai stovyklos vykdytojai. Taip pat jiems daug padėjo ir Palangos klube rungtyniaujantys Donatas Navikas, Gvidas Juška bei trenerio asistentu dirbantis Kęstutis Ivaškevičius, taip pat treneris iš Klaipėdos Andrius Pancerovas. Prie šios trenerių kompanijos prisijungė ir nacionalinės Lietuvos vyrų rinktinės treneris Edgaras Jankauskas, kuris dvi dienas dalino patarimus jauniesiems talentams ir bandė perteikti sukauptą patirtį bei sugebėjimus į stovyklą susirinkusiam jaunimui. E. Jaunkauskas yra tapęs UEFA Čempionų lygos bei Europos lygos nugalėtoju su FC „Porto“ klubu, taip pat daug metų rungtyniavo aukščiausiame lygyje garsiuose Europos klubuose, todėl papasakoti jaunajai kartai nacionalinės rinktinės treneris tikrai turėjo ką. Edgaras Jankauskas buvo ne vienintelis garbingas svečias Palangos stadione. Stovyklos metu į ją atvyko ir Lietuvos A lygos prezidentas bei buvęs ilgametis rinktinės žaidėjas Deividas Šemberas ir taip pat ne vieną įvartį žaidžiant už Lietuvos rinktinę įmušęs Tomas Danilevičius.
Sėkmingai praėjusioje stovykloje patenkinti buvo visi, tiek stovyklos organizatoriai, tiek jos dalyviai, tiek vaikų tėveliai ir visi bent truputį prie stovyklos vykdymo prisidėję dalyviai. Tokio masto ir aukšto lygio stovyklos Lietuvoje jau seniai nebuvo, todėl Roterdamo „Feyenoord“ klubo vasaros stovyklą galima įvertinti aukščiausiu balu. Patys Olandijos atstovai liko labai patenkinti šiuo projektu: „Mes pirmieji užmezgėme kontaktus su Palangos klubo atstovais iš visų Europos klubų bei likome labai patenkinti tuo kas liepos 20-24 dienomis vyko Palangos miesto stadione, džiaugiamės ir didžiuojamės savo klubo trenerių atliktu darbu bei tuo, kad pavyko labai greitai rasti bendrą kalbą su palangiškiais. Viskas buvo puiku ir tikrai pasistengsime, kad kitą vasarą mes ir vėl sugrįžtumėme į Palangą“ – kalbėjo Roterdamo „Feyenoord“ tarptautinių ryšių vadovas Gido Vaderis.
Tuo tarpu vienas iš pagrindinių stovyklos iniciatorių Valdas Trakys teigė: „Seniai turėjau tokių minčių, kad kažką panašaus reikėtų sukurti Palangoje, nes Vakarų regione Lietuva nėra turėjusi nieko panašaus. Turint Palangą su puikia aikšte, su jūra būtų nuodėmė to neišnaudoti. Neabejojau, kad projektas tūrėtų būti sėkmingas. Kad stovykla taptų realybe su „Feyenoord“ dirbome keturis mėnesius, labai norėjome olandiškos mokyklos, nes ji dažnai žaidėjus paruošia geriau nei „pinigų maišai“. Svarbiausia, kad turėjome ne šou, o realią olandišką mokyklą. Pas mus buvo atvykę trys treneriai, kurie „Feyenoord“ akademijoje turi savo vaikų grupes, todėl ir su lietuviais dirbo pagal tą patį principą. Po stovyklos sutarėme, kad turėsime mainų programą, mūsų treneriai turės galimybę stažuotis Olandijoje. Vaikams daug džiaugsmo sukėlė mūsų žvaigždžių Edgaro Jankausko, Deivido Šembero ir Tomo Danilevičiaus pasirodymas.“ – džiaugėsi FK „Palangos“ vyr. treneris.
FK „Palangos“ klubas už šį projektą sulaukė gausių vaikų tėvelių gerų žodžių ir padėkų, o viena padėka buvo labai maloni bei oficiali: „Laba diena, norėčiau savo ir sūnaus vardu padėkoti Jums už puikią stovyklą. Šaunuoliai, viskas buvo puikiai organizuota – Nacionalinės rinktinės trenerio atvykimas, olandų trenerių profesionalumas, vaikų priežiūra. Sūnus sakė – skauda visi raumenys, bet esu laimingas, nes susipažinau su daug naujų draugų, buvo žiauriai įdomu, labai daug išmokau. Ačiū Jums. Lauksime ir kitų Jūsų stovyklų. Sėkmės Jūsų klubui FK „Palanga“! – maloniai apie stovyklos organizavimą ir klubą atsiliepė vienas iš dalyvavusių vaikų tėvų.

FK „Palanga“ klubas nuoširdžiai dėkoja visiems dalyviams, treneriams, rėmėjams ir visiems prisidėjusiems prie stovyklos rengimo.

1 foto 2 foto 4 foto 5 foto