Palangiškiai namuose išlieka nenugalimi (VIDEO)

2 nuotrauka

Modestas Galdikas, FK Palanga

Šeštadienį įvyko LFF I lygos 12-ojo turo rungtynės Klaipėdoje, kuriose susitiko FK „Palanga“ ir svečiai iš Kauno FBK „Kaunas“ komandos. Po sunkios ir atkaklios kovos pergalę rezultatu 2:0 iškovojo „Palanga“.

Prieš paskelbiant rungtynių pradžią komandų kapitonai tradiciškai traukė burtus – kuriai ekipai teks pradėti rungtynes su kamuoliu. Burtai buvo palankūs mūsų komandos kapitonui Mantui Perepliotovui, todėl teisėjui paskelbus rungtynių pradžią būtent palangiškiai ir pradėjo regzti savo pirmąją ataką. Sekančiame epizode iškarto buvo prasižengta prieš Palangos futbolininką, o rungtynių arbitras paskyrė baudos smūgį į „Kauno“ komandos vartus. Atstumas nuo kamuolio iki vartų buvo apie 30 metrų, o atlikti baudos smūgi tradiciškai stojo saugas Gvidas Juška. Futbolininko smūgis buvo labai stiprus, o FBK „Kauno“ vartininkas jo sėkmingai nesugavo, todėl kamuolys atšoko tiesiai po Aurimo Jurgelevičiaus kojomis, kuriam tik beliko pasiųsti jį į vartus. Tokiu būdu jau pačią pirmąją rungtynių minutę „Palangos“ komandą išsiveržė į priekį – 1:0. Po tokio greito ir netikėto įvarčio Palangos komandos atstovai šiek tiek atsipalaidavo ir leido varžovams suregzti keletą pavojingų atakų, bet šiek tiek sudrausminti trenerių greitai susiėmė ir žaidimas išsilygino. Aikštelėje toliau virė atkakli kova ir buvo demonstruojamas labai gyvas futbolas. Vis dėl to palangiškiams 1-ąją minutę išsiveržus į priekį, per likusį pirmojo kėlinio laiką nei viena nei kita komanda daugiau nepasižymėjo, nes pavojingų smūgių metu sėkmingai sužaisdavo abiejų ekipų vartininkai, o futbolininkai išėjo ilsėtis rezultatui esant 1:0.

Kaitinant saulei Palangos ir Kauno klubų futbolininkai sugrįžo į aikštelę ir prasidėjo antrasis kėlinys. Po pertraukos Palangos komandoje aikštėje pasirodė naujas veidas – Julius Kasparavičius, kuris pakeitęs Edgarą Ditmoną įnešė „šviežių“ jėgų ir buvo labai aktyvus dešiniajame aikštės krašte. Pertraukai pasibaigus pagrindinė Kauno komandos užduotis buvo bent jau išlyginti rezultatą, būtent tai jie ir stengėsi padaryti, bet Palangos futbolininkai sėkmingai apsigynę kaskart sugriaudavo kauniečių planus. Savo ruožtu FK „Palanga“ nesiruošė vien „atsimušinėti“ nuo varžovų atakų ir taip pat kūrė vieną pavojingą epizodą po kito ir kamuolį kontroliavo daugiau negu svečiai. 70–ąją kėlinio minutę progą padvigubinti rezultatą turėjo Gvidas Juška, kuris pasiuntė dar vieną pavojingą smūgį į „Kauno“ vartus, tačiau kauniečių vartininkas atrėmė Juškos smūgiuotą kamuolį ir nepraleido antrojo įvarčio. Vis dėl to 89–ąją minutę po užfiksuoto žaidimo ranka, 11 metrų baudinio metu Marius Stonkus komandos įvarčius padvigubino ir leido įgyti užtikrintą pranašumą – 2:0. Per pridėtą rungtynių laiką skirtumo kauniečiams sumažinti nepavyko, o po arbitro švilpuko pergalę namuose – 2:0  šventė „Palangos“ futbolininkai. Įvarčiai 1-ąją ir 89-ąją minutę nulėmė, kad palangiškiai iškovojo dar 3 taškus ir šį sezoną dar nepatyrė pralaimėjimo kartėlio žaisdami namuose.

Startinė „Palangos“ komandos sudėtis

Ernestas Grudys (vartininkas), Mindaugas Bitinas, Mantas Perepliotovas, Aurimas Skurdelis, Linas Vaitkus, Ričardas Šveikauskas (91 min. Aidas Capas), Simonas Urbys (67 min. Mikas Kura), Edgaras Ditmonas (46 min. Julius Kasparavičius), Gvidas Juška, Marius Stonkus, Aurimas Jurgelevičius (75 min. Tadas Gudauskas).