Palangiškiai Kaune pasipriešinimo nesulaukė (VIDEO)

12088002_994674277252238_8438058715319434675_nModestas Galdikas, FK PALANGA

Antroji tolima išvyka FK „Palangos“ futbolininkams susiklostė sėkmingiau nei pirmoji į Vilnių. Šį kartą palangiškiai viešėjo Kaune ir LFF I lygos 29 turo rungtynėse susitiko su FBK „Kauno“ futbolininkais. Pademonstravę klasę ir solidų žaidimą „Palanga“ iškovojo svarbią pergalę.

Realizuotas 11 metrų baudinys

Rungtynes abi komandos pradėjo labai aktyviai ir jau nuo pat pirmųjų minučių stengėsi apgulti varžovų vartus. Pirmieji labai gerą progą pelnyti įvartį susikūrė svečiai iš Palangos. Prabėgus vos dviem minutėm nuo rungtynių pradžios, po gero, aukšto perdavimo į baudos aikštelę, pirmasis prie kamuolio suskubo „Palangos“ žaidėjas Julius Kasparavičius, kuriam kamuolys nukrito beveik po kojomis, o prie jo prišokęs Julius atliko smūgį, tačiau kauniečių vartininkas sužaidė patikimai ir išgelbėjo savo komandą nuo greitai praleisto įvarčio. Šeštąją minutę baudos smūgis buvo paskirtas į „Kauno“ vartus. Smūgį realizuoti stojo šios srities specialistas Gvidas Juška. Jo smūgis pažeme buvo labai stiprus ir klastingas, bet čia savo įgūdžius ir vėl pademonstravo Kauno komandos vartų sargas ir dar kartelį išgelbėjo savo komandą. Kurį laiką komandos žaidė kiek ramiau ir pavojingų epizodų teko palaukti. Dvidešimt pirmąją minutę „Kauno“ komandos žaidėjai surengė greitą kontrataką, kurioje jų ekipos puolėjas turėjo progą pasižymėti ir išvesti šeimininkus į priekį, bet „Palangos“ vartininkas Ernestas Grudys atmušė kamuolį su koja ir išsaugojo savo vartus „sausus“. Po trijų minučių kauniečiai dar kartą pabandė „patikrinti“ E. Grudžio budrumą ir smūgiavo iš toli, bet vartininkui toks smūgis nepasirodė labai sudėtingas ir jis sėkmingai sugavo kamuolį. 28-ąją minutę dar vienas baudinys buvo paskirtas į „Kauno“ vartus. Šį kartą prie kamuolio stojo iš „Atlanto“ pasiskolintas Olegas Dmitrievas ir atliko gana neblogą ir stiprų smūgį į vartus, bet kamuolys skriejo tiesiai į vartininką, todėl pastarasis be problemų atrėmė smūgį ir sugavo kamuolį. Sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį į kauniečių baudos aikštelę įkirtęs Gvidas Juška gavo juvelyrinį perdavimą iš Juliaus Kasparavičiaus. FBK „Kauno“ vartininkas nesužaidė užtikrintai, nepataikė į kamuolį ir kojomis pargriovė Gvidą Jušką, be to užsidirbo geltoną kortelę ir į jo ginamus vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys, kurį sėkmingai realizavo ir „Palangos“ komandą 34-ąją minutę į priekį išvedė tas pats Gvidas Juška – 1:0. Po šio įvarčio daugiau labai pavojingų progų nebebuvo sukurta, o pasibaigus kėliniui švieslentėje degė rezultatas 1:0, kurorto komandos naudai.

Užtikrintas dominavimas ir įtvirtinta pergalė

Antrasis kėlinys prasidėjo greita svečių ataka. Po keitimo pasirodęs Simonas Urbys sėkmingai įsiliejo į žaidimą ir visą antrąjį kėlinį draskė varžovų žaidimą. 47-ąją minutę Urbys aplenkęs varžovą atliko skersą perdavimą į baudos aikštelę ir puikią progą padvigubinti rezultatą turėjo puolėjas Andrius Marcinkevičius, deja jam nepavyko pataikyti į šalia vartų greitai skriejantį kamuolį. Prabėgus dvylikai minučių, tas pats Simonas Urbys gavo perdavimą iš komandos draugo, atliko smūgį link vartų, bet kamuolys praskriejo šalia vartų virpsto ir jam nepavyko pasižymėti. Šešiasdešimtąją minutę retą ataką sukūrė FBK „Kaunas“, kai jų komandos žaidėjas greitoje atakoje pabandė smūgiuoti į vartus, bet smūgis nebuvo stiprus ir Ernestas Grudys sėkmingai susitvarkė su varžovo smūgiuotu kamuoliu. Aktyvusis S. Urbys kairiajame aikštės krašte buvo tiesiog nepavejamas ir skirstė kamuolius vieną po kito į baudos aikštelę komandos draugams, bet deja, žaidėjai nesugebėdavo išnaudoti sukurtų progų. Vieną iš tokių vėjais paleido Olegas Dmitrievas, kai gavęs perdavimą prie pat vartų linijos nesugebėjo pasiųsti kamuolio į vartus ir šis praskriejo toliau. Po penkių minučių ir vėl nesulaikomas buvo Simonas Urbys, kai pademonstravęs neįtikėtinus sugebėjimus ir kamuolio valdymą vienas pats suklaidino keturis varžovus bei labai stipriai smūgiavo į vartus. Gaila, bet saugo pastangos buvo bevaisės, nes savo komandą ir vėl gelbėjo kauniečių vartininkas. 88-ąją minutę dar vieną gražų reidą surengė S. Urbys ir padavė puikų perdavimą vėl į baudos aikštelę beįkertančiam Gvidui Juškai, kuris atsidūrė vienas prieš vartininką ir tiksliu prisilietimu prie kamuolio pasiuntė jį į vartų tinklą bei pelnė savo jubiliejinį 20-ąjį įvartį – 2:0. Iki kėlinio pabaigos komandos apsikeitė pavojingomis atakomis, bet sušvelninti ar padidinti rezultato nebepavyko, todėl FK „Palanga“ kaip ir pirmojo rato susitikime, taip ir dabar, iškovojo pergalę identišku rezultatu 2:0 prieš FBK „Kauno“ futbolininkus.

Rungtynių statistika

„Kaunas“ – „Palanga“ 0:2 (0:1)

Įvarčiai: 33 min. Gvidas Juška (0:1), 89 min. Gvidas Juška (0:2).

Įspėjimai: 32 min. Nemanja Bjelan – geltona kortelė („Kaunas“), 36 min. Alexanderis Bushminas – geltona kortelė („Palanga“), 40 min. Erlandas Juška – geltona kortelė („Palanga“), 81 min. Edgaras Ditmonas – geltona kortelė („Palanga“), 83 min. Aurimas Lipnevičius – geltona kortelė („Kaunas“).

„Palangos“ komandos sudėtis: Ernestas Grudys (vartininkas); Mantas Perepliotovas; Erlandas Juška (46 min. Mindaugas Bitinas); Alexander Bushmin (51 min. Aidas Capas); Aurimas Skurdelis; Edgaras Ditmonas; Gvidas Juška; Rokas Petrikas; Oleg Dmitriev; Julius Kasparavičius (46 min. Simonas Urbys); Artur Skuratovič (46 min. Andrius Marcinkevičius);