Palangiškiai atsirevanšavo su kaupu

2Modestas Galdikas, FK „Palanga“

Sekmadienį Palangos miesto centriniame stadione įvyko labai svarbios LFF I lygos futbolo rungtynės tarp šeimininkų FK „Palangos“ ir svečių FK „Panevėžio“ futbolininkų. Savo galią ir pranašumą pademonstravę palangiškiai užtikrintai 4:1 nugalėjo varžovus ir atsirevanšavo už pirmajame rate patirtą pralaimėjimą.

Rungtynes abi komandos pradėjo aktyviai, bet sėkmingiau su kamuoliu tvarkėsi palangiškiai. Būtent rungtynių pradžioje prabėgus vos 6 minutėms krito pirmasis įvartis į FK „Panevėžio“ komandos vartus, o įvartį pelnė Maksimas Lukaševičius, kuris gavo juvelyrinį perdavimą iš Aurimo Jurgelevičiaus ir nukreipė kamuolį į vartų tinklą – 1:0. Rungtynės tęsėsi toliau, o komandos keitėsi pavojingais išpuoliais. Vienas iš tokių išpuolių baigėsi sėkmingai ir svečiams, kai išlyginamąjį įvartį 20-ąją minutę pelnė ilgametis Lietuvos rinktinės žaidėjas, o dabar panevėžiečių ekipai atstovaujantis Mantas Savėnas – 1:1. Rezultatui tapus lygiam, komandos taip pat žaidė lygiai nė kuo nenusileisdamos viena kitai. Vis dėl to besibaigiant pirmajam kėliniui FK „Palanga“ sugebėjo dvi atakas 42 ir 45 minutėmis paversti rezultatyviomis. 42-ąją minutę po svečių vartininko klaidos kamuolys po kojomis nukrito palangiškiui Mantui Perepliotovui, o šis atsidūręs vienas prieš tuščius vartus šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į tinklą ir gausiai susirinkusių žiūrovų džiaugsmui persvėrė rungtynių rezultatą savo komandos naudai. Vos po trijų minučių su kamuoliu buvo Aurimas Jurgelevičius, kuris kiek netikėtu smūgiu užklupo varžovų vartininką nepasiruošusį ir griūdamas tiksliai pasiuntė kamuolį į artimąjį vartų kampą bei prieš pertrauką dar labiau padidino komandos atotrūkį – 3:1.

Po praleistų įvarčių pirmajame kėlinyje svečiai iš Panevėžio nebepajėgė atsitiesti, o antrą kėlinį valdė „Palangos“ komanda, kuri dar labiau įtvirtino pranašumą. 65-ąją rungtynių minutę po pakelto kampinio Maksimas Lukaševičius su galva pamušė kamuolį už jo stovinčiam ir varžovo prižiūrimam Simonui Urbiui, bet S. Urbys atsikratė priešininko ir pirmasis suskubo prie kamuolio ir atsidūręs vos per kelis metrus nuo vartų tiesiog tiksliai smūgiavo ir įtvirtino rezultatą – 4:1. Per likusį rungtynių laiką FK „Palanga“ sėkmingai kontroliavo mačo eigą, o varžovų pastangos pasivyti šeimininkus buvo bergždžios. Maža to varžovų žaidėjas Žilvinas Banys 88-ąją minutę buvo išvarytas iš aikštės nes užsidirbo antrą geltoną kortelę kuri virto – raudona, todėl svečiai rungtynes užbaigė mažumoje. Šiose rungtynėse „Palangos“ gretose pasirodė ir jaunasis pastiprinimas. Antrajame kėlinyje į aikštę žengė jaunimas – Saulius Bugaila ir Edvinas Girdenis. Jaunieji futbolininkai sėkmingai išnaudojo savo laiką, nepadarė klaidų ir puikiai padėjo palangiškiams išlaikyti pranašumą bei užbaigti pergalingas rungtynes.

FK „Palangos“ komandos sudėtis: Tadas Norbutas (vartininkas), Simonas Juška, Mantas Perepliotovas, Aurimas Skurdelis (88 min. Saulius Bugaila), Simonas Urbys (79 min. Andrius Marcinkevičius), Mindaugas Bagužis, Edgaras Ditmonas (75 min. Aidas Capas), Gvidas Juška (86 min. Edvinas Girdenis), Marius Stonkus, Aurimas Jurgelevičius, Maksimas Lukaševičius.

 

Pasiekta pergalė garantuotų sidabro medalius

LFF I lygoje liko tik trys turai. Sekančias rungtynes FK „Palanga“ žais spalio 9 dieną namų stadione su artimiausiais persekiotojais Vilniaus „Vyčio“ futbolininkais, kurie dabar rikiuojasi trečioje vietoje. Pergalės atveju palangiškiai būtų nebepavejami varžovams ir pasiekti 3 taškai garantuotų mažiausiai sidabro medalius. Todėl visi Palangos miesto futbolo mylėtojai ir FK „Palangos“ sirgaliai yra kviečiami atvykti spalio 9 d. 14:00 val. į Palangos miesto stadioną (Sporto g. 3) ir palaikyti savo komandą kovoje dėl aukščiausios prabos medalių ir istorijos kūrimo.