„Palanga“ Trakuose nesunkiai susitvarkė su šeimininkais

2 fotoModestas Galdikas, FK „Palanga“
LFF I lygoje Palangos futbolo klubas „Palanga“ ir toliau tęsia įspūdingą nepralaimėtų rungtynių seriją, o rugsėjo 4 dieną iškovojo dar vieną įspūdingą pergalę. Išvykoje ant menčių buvo patiesta „Trakų B“ ekipa. Palangiškiai jau nepralaimėjo 10 rungtynių iš eilės, o iš šio dešimtuko iškovojo 7 pergales bei 3 kartus sužaidė lygiosiomis.
FK „Palanga“ Trakuose įrodė, kad komandos puolimas bei gynyba yra puikiai suderinta, nes palangiškiai nepraleido nė vieno įvarčio, o patys jų pelnė net šešis. Pliaupiant lietui Palangos ekipa nuo rungtynių pradžios pradėjo įrodinėti savo vertę ir pateisino rungtynių favoritų statusą, nes pirmosiomis rungtynių minutėmis buvo pelnytas greitas įvartis. 8-ąją minutę po Palangos komandos kapitono Gvido Juškos pakelto kampinio prie kamuolio suskubo legionierius iš Baltarusijos Maksimas Lukaševičius, kuris dešine koja smūgiavo į vartus, o kamuolys iš pradžių atsimušęs į skersinį po to įskriejo į vartų tinklą, taip rezultatas labai greitai tapo 1:0 palangiškių naudai. Kadangi aikštė buvo slidi ir šlapia, FK „Palangos“ futbolininkai bandė užklupti Trakų komandos vartininką nepasiruošusį ir atliko labai daug smūgių iš toli. Po pelnyto įvarčio Palangos futbolininkai per keliasdešimt minučių iš toli paleido ne vieną smūgį, bet varžovų vartininkas buvo pakankamai budrus ir apgynė saugomus vartus nuo smūgių. Pirmajame kėlinyje vyko visiškas kurorto komandos dominavimas, todėl aikštės šeimininkai net nesukūrė nė vienos pavojingesnės progos pirmajame kėlinyje. Po pirmo kėlinio rezultatas buvo 1:0.
Antrąjį kėlinį FK „Palanga“ iškart pradėjo pozicine ataka, o pačią pirmąją antro kėlinio minutę ataką pavyko užbaigti sėkmingai. Po sumaišties Trakų baudos aikštelėje kamuolį suvaldęs Palangos komandos kapitonas Gvidas Juška įmušė antrą rungtynių įvartį ir padvigubino rezultatą, 46 min. – 2:0. FK „Palanga“ pakilo ant bangos, o Trakų komandos gynyba ir toliau byrėjo, kadangi puolėjas Maksimas Lukaševičius atsidūrė atakos smaigalyje ir pasiuntė kamuolį į tolimąjį kairį vartų kampą ir rezultatas 54-ąją rungtynių minutę rezultatas tapo 3:0. Po dešimties minučių palangiškiai dar kartą nuginklavo varžovų vartininką, o po Simono Juškos perdavimo kamuolį gavęs Gvidas Juška šaltakraujišku smūgiu įmušė dar vieną įvartį, 64 min. – 4:0. „Palanga“ ir toliau nemažino apsukų, o „Trakai B“ jau buvo nuleidę rankas ir toliau nesėkmingai gynėsi nuo atakų. 66-ąją minutę vėl vienas prieš vartus atsidūręs Gvidas Juška suklaidino vartininką ir įmušė dar vieną įvartį, po kurio rezultatas tapo 5:0. Po trijų minučių Simonas Urbys Palangos ekipai uždirbo 11 metrų baudinį, kurį realizuoti stojo Donatas Navikas. Jo smūgis buvo stiprus ir nepriekaištingas, o vartininkui nebuvo jokių šansų atremti į apatinį kairį vartų kampą skriejantį kamuolį, todėl 70-ąją minutę rezultatas tapo nebepadorus – 6:0. Per likusį laiką komandos apsikeitė keliais tolimais smūgiais iš toli, bet jie nesukėlė didesnių sunkumų abiejų komandų vartų sargams. Todėl ištiksėjus pagrindiniam rungtynių laikui teisėjas paskelbė rungtynių pabaigą. Šiose rungtynėse tris įvarčius pelnęs Gvidas Juška tapo rezultatyviausiu pirmenybių žaidėju ir su 21 įvarčiu rikiuojasi pirmoje vietoje. Į dešimtuką patenka ir Maksimas Lukaševičius, o pelnęs 17 įvarčių šiame sezone jis užima penktąją vietą rezultatyviausių žaidėjų sąraše. FK „Palanga“ iškovojo 14-ąją pergalę ir surinkusi 48 taškus rikiuojasi antroje turnyrinės lentelės vietoje iš 16 pirmenybėse dalyvaujančių Lietuvos komandų.
Artimiausias rungtynes namuose FK „Palanga“ žais rugsėjo 14 d., 17 val. prieš FK „Šilutės“ ekipą.