„Palanga“ sustiprino pozicijas kovoje dėl medalių ir sutriuškino svečius iš Kėdainių

5Modestas Galdikas, FK PALANGA

Sekmadienį Lietuvoje praūžė dar vienas LFF I lygos turas, kuriame įvairiuose miestuose buvo žaidžiamos 20-ojo turo rungtynės. Ne išimtis buvo ir Palanga, kurioje rungtyniavo vietiniai „Palangos“ ir svečiai Kėdainių „Nevėžio“  futbolininkai. Po labai gražių rungtynių FK „Palanga“ pasiekė geriausią gailmą rezultatą.

Akivaizdus dominavimas ir 11 metrų baudinys

Šiame sezone turbūt jau tapo tradicija, kad vos prasidėjus rungtynėms, FK „Palanga“ iš karto surengė greitą išpuolį į varžovų baudos aikštelę ir aktyviai pradėjo rungtynes. Šiek tiek pakontroliavę kamuolį, vienas iš Palangos komandos žaidėjų įsiveržė su kamuoliu į varžovų baudos aikštelę bei buvo neleistinai pargriautas. Už tai rungtynių arbitras „Nevėžio“ futbolininkui parodė geltoną kortelę ir paskyrė 11 metrų baudinį į kėdainiečių vartus. Prie vienuolikos metrų atžymos su kamuoliu atsistojo ir smūgį pasiruošė atlikti rezultatyviausias palangiškių žaidėjas Gvidas Juška. Teisėjui leidus atlikti smūgį G. Juška įsibėgėjo, smūgiavo ir tiksliai nukreipė kamuolį į apatinį kairyjį vartų kampą, nepalikdamas jokių vilčių atremti smūgį svečių komandos vartininkui. Taigi jau 5-ąją minutę rezultatas tapo 1:0. Po šio įvarčio žaidimas tęsėsi toliau, bet ant bangos rungtyniavę palangiškiai rungtynes kontroliavo labiau negu varžovai. Per keliasdešimt minučių „Palanga“ surengė daug labai pavojingų progų ir rezultatas jau anksčiau galėjo ženkliai padidėti, bet komandai niekaip nepavykdavo sėkmingai realizuoti susikurtų progų. Greitais išpuoliais bandė atsakyti ir Kėdainių „Nevėžis“, bet prasibrauti iki palangiškių vartų jiems sekėsi gana suėtingai. Vis dėl to, pademonstruoti savo meistriškumą gavo pirmojo įvarčio autorius Gvidas Juška. 32-ąją minutę po puikaus komandos draugo perdavimo Juška vienu lietimu, iš eigos atliko stiprų ir tikslų smūgį į vartus, o kamuolys pakilo link viršutinio kairiojo vartų kampo ir skrodė vartų tinklą. Aidint susirinkusių žiūrovų ovacijoms ir švenčiant įspūdingą įvartį „Palanga“ padvigubino rezultatą ir išsiveržė į priekį 2:0. Per likusį laiką palangiškiai galėjo dar labiau padidinti savo persvarą ir pabėgti nuo varžovų, bet deja nepavykdavo sėkmingai ir tiksliai užbaigti atakų. Pasižymėti galėjo ir svečiai, nes jie pakėlė keletą labai pavojingų kampinių ir surengė kontrataką, bet laimei, jų smūgiai praskriedavo šalia vartų. Taigi ištiksėjus pirmajam kėlinio laikui, komandos į rūbines ilsėtis iškeliavo FK „Palangai“ pirmaujant 2:0.

Antrajame kėlinyje pelnyti net 6 įvarčiai

Po pertraukos sugrįžę futbolininkai vėl stojo į atkaklią kovą. Šį kartą varžovai po pertraukos grįžo pyktelėję ir pačioje antrojo kėlinio pradžioje, po pakelto kampinio, Simonas Babilius sugebėjo sumažinti atotrūkį, todėl 47-ąją minutę rezultatas tapo 2:1. Visgi kėdainiečiams įvarčiu teko džiaugtis neilgai, nes jau sekančioje atakoje puikų susižaidimą pademonstravo palangiškiai ir po Gvido Juškos perdavimo į baudos aikštelę puolėjas Arturas Skuratovičius vėl sugrąžino „Palangai“ prarastą persvarą ir rezultatas 48-ąją minutę tapo 3:1. Prabėgus vos penkioms minutėms pavojingą reidą atliko ir visai šalia baudos aikštelės buvo pargriautas „Nevėžio“ saugas Alison E Silva. Teisėjas paskyrė baudos smūgį, o jį sėkmingai realizavo pats brazilas, todėl įtampos kreivė aikštelėje ir vėl labai greitai pakilo į viršų, 53 minutė – rezultatas 3:2. Per sekančias dešimt minučių abiejų komandų žaidimas išsilygino ir aikštėje virė labai atkakli ir kieta kova. Kaip bebūtų, pirmieji įtampo neatlaikė svečiai iš Kėdainių ir suklydę gynyboje paliko vieną su kamuolių „Palangos“ ekipos puolėją Arturą Skuratovičių, kuriam tik beliko tiksliai pasiųsti kamuolį į vartus ir vėl sugrąžinti Palangos komandai turėtą persvarą, 64 minutė – 4:2. Žaidimas tapo kiek ramesnis ir kažkokių ypatingų progų abiems komandoms nesisekė, bet 76-ąją minutę ir vėl gynyboje klydo kėdainiečiai. Tada kamuolį perėmęs ir vienas į priekį pabėgęs Gvidas Juška buvo neleistinai pargriautas. Teisėjo švilpukas sustabdė veiksmus aikštelėje, o Juškos skriaudikui Domantui Nabilevičiui buvo parodyta antroji geltona kortelė, kuris prieš save taip pat išvydo ir raudoną kortelę, todėl rungtynes Kėdainių komanda tesė be vieno gynėjo ir liko dešimtyje. Žaidėjo trūkumas pasijautė prabėgus minutei, nes tas pats Gvidas Juška atsidūrė atakos smaigalyje ir likęs vienas prieš vartininką tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus bei   77-ąją minutę įmušė savo trečiąjį rungtynių įvartį – 5:2. Visiškai palūžę ir mažumoje likę Kėdainių „Nevėžio“ komandos atstovai prarado viltis kovoti dėl pergalės ir laukė, kad kuo greičiau pasibaigtų rungtynės. Dar vieną vinį į varžovų komandos karstą įkalė taip pat savo trečiąjį įvartį rungynėse įmušęs Arturas Skuratovičius, o rezultatas 81-ąją rungtynių minutę tapo daugiau nei įtikinamas – 6:2. Per likusį laiką „Palanga“ galėjo įmušti dar mažiausiai tris įvarčius, bet jiems niekaip nepavyko tiksliai nukreipti kamuolio į vartus, todėl kamuolys kaskart praskriedavo visai šalia vartų virpsto. Galiausiai teisėjas paskelbė rungtynių pabaigą, o skambant gausiai susirinkusių žiūrovų aplodismentams ir šūksniams FK „Palanga“ šventė ketvirtąją pergalę iš eilės ir atsirevanšavo Kėdainių „Nevėžio“ futbolininkams už pirmajame rate patirtą pralaimėjimą 2:0.

Rungtynių statistika

„Palanga“ – Kėdainių „Nevėžis“ 6:2 (2:0)

Palangos stadionas 250 žiūrovai

Įvarčiai: 5 min. Gvidas Juška (1:0), 32 min. Gvidas Juška (2:0), 47 min. Simonas Babilius (2:1), 48 min. Arturas Skuratovičius (3:1), 53 min. Alison E Silva (3:2), 64 min. Arturas Skuratovičius(4:2), 77 min. Gvidas Juška (5:2), 81 min. Arturas Skuratovičius (6:2).

Įspėjimai: 4 min. Skirmantas Rakauskas – geltona kortelė („Palanga“), 5 min. Domantas Nebilevičius – geltona kortelė („Nevėžis“), 34 min. Alison E Silva – geltona kortelė („Nevėžis“), 55 min. Aivaras Lyberis – geltona kortelė („Nevėžis“), 76 min. Domantas Nebilevičius – geltona–raudona kortelė („Nevėžis“).