„Palanga“ suklupo Panevėžyje

1 fotoModestas Galdikas, FK „Palanga“

Kai FK „Palanga“ šventė pergalę namuose 2:1 prieš Kazlų Rūdos „Šilą“, palangiškiai vos po trijų dienų jau vyko į Panevėžį, kur LFF I lygos XII ture susitiko su FK „Panevėžio“ futbolininkais. Nors ir aiškiai dominavę palangiškiai, jie aikštę paliko nuleistomis galvomis.

Pirmajame kėlinyje – lygybė

Pirmosiomis rungtynių minutėmis abiejų komandų futbolininkai švelniai tariant iš pradžių „apšildė“ kojas kol galiausiai pirmieji pavojingą ir beje sėkmingą ataką surengė FK „Panevėžio“ komanda. 8-ąją minutę Lietuvos rinktinėje ne kartą praeityje rungtyniavęs, o dabar Panevėžio klubo garbę ginantis Mantas Savėnas po puikaus komandos draugo perdavimo pasiuntė kamuolį į Tado Norbuto ginamus vartus ir išvedė savo komandą į priekį 1:0. Lyg nuo šalto dušo pabudę palangiškiai toliau demonstravo jau visai kitokį ir sau būdingą žaidimą. Po minutės sekančioje atakoje smūgiu iš toli varžovų vartininkui pagrasino Palangos futbolininkas Simonas Juška. Po keleto minučių varžovai kėlė kampinį bei pelnė įvartį iš nuošalės, kuris nebuvo įskaitytas, todėl rezultatas išliko nepakitęs. 17-ąja minutę palangiškiai vienos atakos metu galėjo pasižymėti net du kartus, bet Donato Naviko smūgį stebuklingai atrėmė panevėžiečių vartininkas, o kamuolys atšokęs po Simono Urbio kojomis taip pat neatsidūrė vartų tinkle, nes jo smūgiuotą kamuolį nuo vartų linijos numušė „Panevėžio“ gynėjas. Palangiškiai ir toliau tęsė savo išpuolius kol galiausiai pastangos davė vaisių. 41-ąją minutę po Aurimo Jurgelevičiaus perdavimo atakos smaigalyje vienas prieš vartininką atsidūrė palangiškių komandos kapitonas Gvidas Juška, kuris šaltakraujišku smūgiu į tolimąjį vartų kampą pasiuntė kamuolį ir išlygino rezultatą 1:1. Po poros minučių Gvidas Juška su kamuoliu vėl iššoko vienas prieš vartininką, bet smūgiavo sau nepatogia dešine koja ir vartininkas griūdamas atrėmė šį smūgį. Kėliniui artėjant prie pabaigos komandos daugiau pavojingų momentų nebesukūrė, o teisėjas po pirmo kėlinio užfiksavo lygų rezultatą – 1:1.

Greitai įgyta, bet neišlaikyta persvara

Vos prasidėjus antrajam kėliniui 48-ąją minutę po puikaus Simono Urbio perdavimo Gvidas Juška įspūdingai vienu lietimu smūgiavo kamuolį į vartus ir tai padarė sėkmingai, todėl jau antrojo kėlinio pradžioje FK „Palanga“ išsiveržė į priekį 2:1. 60-ąją minutę rezultatyvaus perdavimo autorius Simonas Urbys pats turėjo galimybę pasižymėti, bet jam nepavyko pataikyti į vartų plotą. Jau po poros minučių, kitoje atakoje, standartinės situacijos metu po pakelto kamuolio į baudos aikštelę šeimininkai su galva nukreipė kamuolį vartų link, o Tadui Norbutui nepavyko sėkmingai jo atremti ir kamuolys įskriejo į vartus. 62-ąją minutę rezultatas tapo lygus 2:2. Visas rungtynes vienu iš didžiausiu varžovų pavojų buvęs Simonas Urbys 72-ąją minutę suklaidinęs varžovus pavojingu ir stipriu smūgiu bandė vėl persverti rezultatą, bet čia dar kartą pasisekė panevėžiečių vartininkui, kai šis su koja atrėmė smūgį ir nukreipė jį į užribį. Po penkių minučių Simonas Urbys dar kartą pagrasino varžovų vartams, bet čia ir vėl sėkmingai sužaidė vartininkas, sugaudamas smūgiuotą kamuolį. Rungtynėms po truputį artėjant prie pabaigos dar vieną progą susikūrė „Palanga“ kai Maksimas Lukaševičius padarė viską jog kamuolys skrietų į vartų plotą, bet laiku ir vietoje vėl buvęs „Panevėžio“ vartininkas dar sykį išgelbėjo savo komandą nuo praleisto įvarčio. Nerašyta taisyklė „Neįmuši tu – įmuš tau“ šį kartą ir vėl pasiteisino, kai jau kitoje atakoje panevėžiečiai priartėjo prie Palangos komandos vartų ir po perdavimo į baudos aikštelę kamuolio skriejimo kryptį su koja link vartų pakeitęs Povilas Lukšys išvedė šeimininkus į priekį, o 83-ąją rungtynių minutę rezultatas tapo 3:2. Abi komandos dar apsikeitė pavojingomis atakomis, bet iki rungtynių pabaigos nieko sėkmingo sukurti nebepavyko, o rungtynės baigėsi galutiniu rezultatu 3:2 „Panevėžio“ naudai. FK „Palangai“ tai buvo viso labo tik antrasis pralaimėjimas, o rungtynių šiame sezone liko dar daug, todėl atsigriebti dar yra laiko.

Sekančias rungtynes FK „Palanga“ žais LFF taurės turnyre, kur III etape šeštadienį (06-11) vyks į Alytų ir ten 13 val. susitiks su LFF II lygoje rungtyniaujančia Alytaus futbolo akademijos „Dainava“ komanda.

FK „Panevėžys“ – FK „Palanga“ 3:2 (1:1)

Panevėžio Aukštaitijos stadionas

Įvarčiai: 8 min. Mantas Savėnas (Panevėžys), 41 min. Gvidas Juška (Palanga), 48 min. Gvidas Juška (Palanga), 62 min. Sigitas Olberkis (Panevėžys), 83 min. Povilas Lukšys (Panevėžys).

Įspėjimai: Geltona kortelė: 80 min. Marius Stonkus (Palanga), 83 min. Povilas Lukšys (Panevėžys).

FK „Palangos“ komandos startinė sudėtis: Tadas Norbutas (vartininkas), Simonas Juška, Mantas Perepliotovas (73 min. Linas Vaitkus), Aurimas Skurdelis, Mindaugas Bagužis (22 min. Edgaras Žarskis), Marius Stonkus, Gvidas Juška, Aurimas Jurgelevičius (67 min. Deividas Lukošius), Donatas Navikas (62 min. Edgaras Ditmonas), Maksimas Lukaševičius, Simonas Urbys.