„Palanga“ rungtynėse su „Šilute“ prarado svarbius taškus

3 foto (3)Modestas Galdikas, FK PALANGA

Sekmadienį Palangos miesto stadione karaliavo futbolas. Rugsėjo 13 d. įvykusiose rungtynėse palangiškiai po įnirtingos ir įtemptos kovos skaudžiai nusileido svečiams iš Šilutės ir prarado svarbius taškus kovojant dėl prizinių vietų šių metų LFF I lygos pirmenybėse.

Varžovai pasinaudojo proga ir išsiveržė į priekį

Prasidėjusios rungtynės iš kart žadėjo atkaklią kovą, nes futbolininkai aikštelėje kovėsi dėl kiekvieno aikštės centimetro. Pirmieji kamuolį labiau kontroliuoti pradėjo Palangos ekipos futbolininkai, kurie bandė pakreipti įvykius sau naudinga linkme. Abi komandos aktyviai pradėjusios rungtynes rezultatyvias atakas kūrė nesėkmingai, visgi prabėgus dvidešimčiai minučių nuo rungtynių pradžios pirmieji labai pavojingą ataką sukūrė svečiai, kai vienas prieš „Palangos“ vartininką likęs rezultatyviausias „Šilutės“ žaidėjas Maksim Lukashevich tiksliai pasiuntė kamuolį į palangiškių vartus ir 20-ąją minutę išvedė savo komandą į priekį 1:0. Po praleisto įvarčio FK „Palanga“ siekė kuo greičiau išlyginti rezultatą. Jiems pavyko sukurti keletą pavojingų progų, bet nepavyko rezultatyviai jų užbaigti. Po keliolikos minučių savo antrojo šanso vos neišnaudojo Šilutės miesto komanda, kai po standartinio baudos smūgio kamuolys atsitrenkė į vartų virpstą, bet laimei į vartus neįskriejo. Iki kėlinio pabaigos palangiškiai dar bandė grasinti varžovų vartams, bet rezultato jiems taip ir nepavyko išlyginti, todėl rezultatas išliko nepakitęs – 1:0 „Šilutės“ naudai.

Bedantis puolimas

Sugrįžus po pertraukos FK „Palangos“ futbolininkai dar labiau padidino žaidimo tempą, nes jiems taškai  buvo reikalingi kaip oras. Komandos demonstruodamos permainingą ir įnirtingą futbolą žiūrovams tikrai neleido nuobodžiauti. Prabėgus keletui minučių nuo antrojo kėlinio pradžios palangiškiai turėjo keletą galimybių išlyginti rezultatą, bet niekaip nesisekė realizuoti susikurtų progų. Šilutiškiai kantriai gynėsi ir mintyse jau galvojo apie rungtynių pabaigą. Deja pabaigos sulaukti nebuvo taip lengva, nes per likusį laiką Palangos ekipos futbolininkai dar kelis kartus bandė užklumpti varžovus nepasiruošusius ir aktyviai spaudė juos prie vartų bei kūrė pavojingas atakas. Kaip bebūtų „Šilutė“ gynyboje neklydo, o neilgai trukus rungtynių arbitras paskelbė ir rungtynių pabaigą. Pasižymėti daugiau niekam nepavyko, o rezultatas nuo pirmojo kėlinio dvidešimtos minutės išliko nepasikeitęs, todėl „Šilutė“ išvykoje šventė pergalę 1:0, o „Palanga“ patyrusi skaudų pralaimėjimą prarado svarbius taškus. Verta paminėti, kad rungtynėse netrūko daug kontaktinių momentų ir mikrodvikovų, nes rungtynių teisėjas abiejų ekipų žaidėjams parodė net 9 geltonas korteles.

Rungtynių statistika

„Palanga“ – „Šilutė“ 0:1 (0:1)

Palangos miesto stadionas:  120 žiūrovų

Įvarčiai: 20 min. Maksimas Lukashevichius (0:1).

Įspėjimai: 31 min. Mantas Perepliotovas – geltona kortelė („Palanga“), 36 min. Laimonas Trakšelis – geltona kortelė („Šilutė“), 37 min. Erlandas Juška – geltona kortelė („Palanga“), 57 min. Maksimas Lukashevichius – geltona kortelė („Šilutė“), 61 min. Donatas Surblys – geltona kortelė („Šilutė“), 70 min. Mindaugas Bitinas – geltona kortelė („Palanga“), 74 min. Alexander Bushmin – geltona kortelė („Palanga“), 81 min. Andrius Gedgaudas – geltona kortelė („Šilutė“), 82 min. Andrius Marcinkevičius – geltona kortelė („Palanga“).

„Palangos“ komandos startinė sudėtis: Marius Adamonis (vartininkas); Mindaugas Bitinas; Mantas Perepliotovas; Aurimas Skurdelis; Erlandas Juška; Simonas Urbys; Rokas Petrikas; Gvidas Juška; Alexander Bushmin; Andrius Marcinkevičius; Julius Kasparavičius;