“Palanga” reabilitavosi prieš “Auską”

FK Palanga

Modestas Galdikas, FK Palanga

Po skaudžios nesėkmės patirtos prieš Radviliškio „Lokomotyvą“, Palangos futbolininkai atsitiesė ir jau sekančiose rungtynėse parodė, kad tas pralaimėjimas buvo tik atsitiktinumas.

Liepos 10 dieną Palangos miesto stadione įvyko dar vienerios LFF I lygos rungtynės tarp FK „Palangos“ ir pirmojo rato palangiškių skriaudikų – Alytaus „Auskos“ futbolininkų. Po patirtos nesėkmės liepos 6 dieną, FK „Palanga“ surengė komandos susirinkimą, kuriame aptarė daromas klaidas, išsprendė problemas bei padarė galutines išvadas. Viso susibūrimo pasekmė – triuškinanti pergalė prieš dzūkų ekipą.

Prieš rungtynes – garbingų svečių žodis

Rungtynių pradžia, kuri turėjo prasidėti 18:00 val., šiek tiek užsitęsė, nes į rungtynes vėlavo atvykti mačo arbitrai. Bet laukimas susirinkusiems sirgaliams neprailgo, nes juos linksmino ir įvairiais konkursais lepino vedėjas Tomas Jašinskas, o taip pat sveikinimo ir padėkos žodžius išsakė „Palangos“ klubo vadovas Valentas Butkus bei garbingas svečias – Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Julius Kvedaras, kuris pasveikino „Palangos“ ekipą sugrįžus į namų stadioną ir pasidžiaugė, kad sėkmingai rungtyniauja šiame sezone.

Greitas įvartis ir užtikrintas žaidimas

Šį kartą FK „Palangos“ futbolininkai buvo labai rimtai nusiteikę, todėl teisėjui paskelbus rungtynių pradžią palangiškiai iškart pradėjo spausti varžovus ir grasinti jiems pavojingais reidais link varžovų vartų. Spaudimas labai greitai davė vaisių, nes jau 3-ąją susitikimo minutę pirmąjį savo įvartį šiame sezone pagaliau įmušė greičiu ir puikiu kamuolio valdymu pasižymintis Simonas Urbys. Visą sezoną jam niekaip nesisekė užbaigti atakų ir pelnyti įvarčio, bet šį kartą jis buvo pasiektas labai greitai, todėl pačioje rungtynių pradžioje rezultatas tapo 1:0. Visų susirinkusių žiūrovų džiaugsmui, po įvarčio „Palangos“ vienuolikė dar labiau užsivedė ir bandė išlieti pyktį ant varžovų, kuris susikaupė po liepos 6 dienos nesėkmingų rungtynių. Taigi puikiai pradėję rungtynes, palangiškiai nemažino apsukų ir po keleto minučių progą pasižymėti taip pat susikūrė šeimininkų saugas Julius Kasparavičius, deja, bet jo smūgiuotas kamuolys pataikė į vartų virpstą ir neįskriejo į vartus, todėl nepavykus padvigubinti rezultato žaidimas tęsėsi toliau. Alytiškiams tądien labai sunkiai sekėsi kurti pavojingas progas ir prasibrauti link Ernesto Grudžio saugomų vartų, nes tvirta „Palangos“ gynyba buvo nesugriaunama. Nors palangiškiai visą pirmąjį kėlinį kontroliavo žaidimą ir turėjo daug progų pabėgti nuo svečių iš Dzūkijos, vis dėl to pirmasis rungtynių kėlinys baigėsi kukliu rezultatu 1:0 kurorto futbolininkų naudai.

Simono Urbio šou

Komandos sugrįžusios po pertraukos vėl stojo viena prieš kitą, kad antrajame kėlinyje išsiaiškintų kuri komanda iškovos pergalę. Kaip ir įprasta šiame sezone, FK „Palanga“ komanda kėlinius pradeda labai aktyviai ir bando užklupti varžovus nepasiruošusius. Antrojo kėlinio pradžioje palangiškiai sukūrė dar porą pavojingų reidų į varžovų baudos aikštelę, bet šįkart alytiškiai gynyboje sužaisdavo sėkmingiau ir neprileido Palangos komandos iki savo ginamų vartų. Kaip bebūtų, palangiškių šturmas tęsėsi ir toliau, o puikius kamuolio valdymo įgūdžius 62-ąją minutę pademonstravęs Simonas Urbys apgavęs varžovus nuginklavo „Auskos“ komandos vartininką ir pasiuntė kamuolį į vartus, šitaip padvigubindamas rezultatą – 2:0. Prabėgus vos aštuonioms minutėms dar vieną išpuolį surengę palangiškiai pelnė trečiąjį savo įvartį šiose rungtynėse, o jo autoriumi tapo rezultatyviausias FK „Palangos“ šio sezono žaidėjas Gvidas Juška – 3:0. Rezultatui tapus triuškinančiam abi komandos kiek aprimo. Palangiškiai patikėję savo pergale žaidė tam, kad išlaikytų turimą rezultatą, o alytiškiai praradę viltis kovoti dėl pergalės laukė rungtynių pabaigos. Kiek daugiau nei dvidešimt minučių nei viena nei kita komanda nedemonstravo nieko įspūdingo, bet dviejų įvarčių autorius Simonas Urbys nusprendė, kad to dar negana ir sugalvojo užbaigti gražiai užbaigti rungtynes. Tiksint paskutiniajai pridėtinio laiko rungtynių minutei S. Urbys su komandos draugų pagalbą suorganizavo paskutinę „Palangos“ ataką, kuri buvo tokia pavojinga, jog baigėsi paties S. Urbio trečiuoju įvarčiu šiose rungtynėse. Todėl 90+4-ąją minutę rezultatas tapo 4:0. Trys tikslūs Simono Urbio smūgiai ir vienas Gvido Juškos įvartis privertė Alytaus „Auskos“ komandą palikti aikštę nuleistomis galvomis, o FK „Palanga“ pasiekė revanšą už pirmajame rate patirtą nesėkmę Alytuje bei atsitiesė po pralaimėjimo prieš „Lokomotyvą“.

Marsel Balasanov komentaras:

„Ne paslaptis, kad komanda sužaidė silpnai su Radviliškio „Lokomotyvu“. Todėl rungtynių su „Auska“ rezultatą įtakojo keletas svarbių priežasčių. Bet visų svarbiausia – psichologija. Todėl visą savaitę, ruošdamiesi susitikimui prieš Alytaus komandą, skyrėm daug laiko pokalbiui su vyrais. Tokie pokalbiai ir susibūrimai padėjo komandai atsigauti ir vyrai pademonstravo gerą žaidimą bei parodė savo tikrąjį charakterį ir kovingumą. Rungtynės su „Auska“ buvo labai svarbios, nes po pergalės atsidūrėme ten, kur panašiai planuojame būti ir sezono pabaigoje – 4-5 vietoje. Be to buvo svarbu reabilituotis ir prieš susirinkusius žiūrovus, kuriuos manau nuvylė žaidimas su „Lokomotyvu“, todėl esame labai patenkinti, kad pavyko iškovoti gražią ir užtikrintą pergalę.“ – savo mintimis po pergalės pasidalino „Palangos“ treneris.

Rungtynių statistika

„Palanga“ – Alytaus „Auska“ 4:0 (1:0)

Palangos miesto stadionas: 300 žiūrovų

Įvarčiai: 3 min. Simonas Urbys (1:0), 62 min. Simonas Urbys (2:0), 70 min. Gvidas Juška (3:0), 90+4 min. Simonas Urbys (4:0).

Įspėjimai: 52 min. Ervinas Chvesko – geltona kortelė („Auska“), 58 min. Nerijus Kavaliauskas – geltona kortelė („Auska“), 77 min. Dominykas Grižas – geltona kortelė („Auska“), 85 min. Deividas Kumeta – geltona kortelė („Auska“).

Po pergalės jėgas atgavo Amberton viešbutyje

FK „Palangos“ futbolininkai po pergalės prieš Alytaus „Auską“ rezultatu 4:0 savo kojas pailsino ir jėgas atgavo Palangoje esančiame Amberton Green Apartments viešbutyje, kuriame pasilepino džiakūzi baseinu, puikia pirtimi, o po jos gaivinančiu baseinu. Komandai pergalė buvo labai svarbi emociškai ir palangiškiai norėjo iškovoti pergalę prieš ateinančią beveik dviejų savaičių pertrauką lygoje. Todėl tiek pergalė, tiek kartu praleista laikas pridėjo vieni kitiems dar daugiau teigiamų emocijų ir suteikė daugiau pasitikėjimo vienas kitu.