“Palanga” pergalių seriją pratęsė iki penkių

2Modestas Galdikas, FK „Palanga“

Reprezentacinė Palangos miesto futbolo komanda „Palanga“ ir toliau žiūrovus džiugina savo rezultatais LFF I lygoje ir iškovotomis pergalėmis 2016 metų sezone. Per pastarąsias 5 rungtynes „Palanga“ iškovojo visas penkias pergales, praleido vos vieną įvartį, o patys įmušė net 24 įvarčius. Puikią sportinę formą demonstruojantys Palangos futbolininkai ne veltui rikiuojasi antrojoje turnyrinės lentelės vietoje ir nuo pirmenybių lyderių Kazlų Rūdos „Šilo“ komandos atsilieka vos 3 taškais.

Nepavykus įveikti ketvirtfinalio barjero ir įveikti Lietuvos čempionų LFF taurėje palangiškiai tęsė LFF I lygos kovas. Rugpjūčio 9 dieną FK „Palanga“ namuose priėmė svečius iš Kauno – „Hegelmann Litauen“ futbolininkus. Gerą formą demonstruojantys palangiškiai tose rungtynėse jau nuo pat pirmų minučių ėmė diktuoti savo sąlygas, o pralaužti varžovų gynybą nepasirodė tokia sunki užduotis. Jau 2-ąją rungtynių minutę palangiškių puolėjas Maksimas Lukaševičius pelnė pirmąjį komandos įvartį ir greitai išvedė „Palangą“ į priekį. Po pusvalandžio FK „Palangos“ komandos kapitonas Gvidas Juška realizavo uždirbtą 11 metrų baudinį ir 33-ąją minutę padvigubino rezultatą – 2:0. Netruko prabėgti nė 5 minutės kai rezultatas tapo triuškinantis. Simonas Urbys toje atakoje atsidūrė su kamuoliu ir pasiuntė kamuolį į varžovų vartus, o rezultatas 38-ąją minutę tapo 3:0. Pirmajame kėlinyje varžovai savo progų neišnaudojo, o FK „Palanga“ nepraleido įvarčio, todėl daugiau nieko nuveikti nei vienai nei kitai komandai nebepavyko ir komandos į rūbinę iškeliavo „Palangai“ laimint 3:0.

Po pertraukos grįžę futbolininkai ir toliau tęsė susitikimą. „Palanga“ susikrovusi užtikrintą pranašumą rungtyniavo ramiai bei užtikrintai, ypatingų klaidų nei puolime nei gynyboje nedarė, o 59-ąją minutę surengė dar vieną rezultatyvią ataką, kai atakos smaigalyje atsidūrė kapitonas Gvidas Juška. G. Juška išnaudojo savo šansą ir pelnė antrąjį savo bei ketvirtąjį komandos įvartį šiose rungtynėse – 4:0. Per likusį pusvalandį komandos atliko savo taktinius keitimus, bet įtakoti rungtynių rezultato ir baigties daugiau nebepavyko. FK „Palanga“ iškovojo ketvirtą užtikrintą pergalę ir Palangos stadione susirinkusius žiūrovus pradžiugino keturiais įvarčiais bei į savo vartus nepraleido nė vieno.

Pratęsė savo ir nutraukė varžovų pergalių seriją

Vos po kelių dienų palangiškiai išvyko į Kėdainius, kur juos priėmė vietos „Nevėžio“ futbolininkai. Iki susitikimo su „Palanga“ kėdainiečiai buvo iškovoję net 7 pergales iš eilės. Deja, bet jų pergalės pasibaigė kai į Kėdainius atvyko FK „Palanga“.

Rungtynių pradžia buvo aktyvi, komandos demonstravo aukšto lygio ir greito tempo futbolą. Pirmieji savo progą pagrasinti vartams susikūrė kėdainiečiai, bet iš nepatogaus kampo smūgiuotą varžovo smūgį palangiškių vartininkas Tadas Norbutas atrėmė sėkmingai. Nuo rungtynių pradžios praėjus dešimčiai minučių savo progą sukūrė bei sėkmingai išnaudojo FK „Palanga“ kai gerą perdavimą gavęs Gvidas Juška atsidūrė vienas prieš vartus ir sėkmingu ir tiksliu smūgiu nukreipė kamuolį į vartus, o rezultatas 10-ąją minutę tapo 1:0. Po penkių minučių dar kartą greitą ataką surengė palangiškiai, o stiprų smūgį link vartų atliko „Palangos“ legionierius Pavelas Kireenko, deja bet kamuolys skriedamas nusisuko nuo vartų ir nusileido jau užribyje. Kėdainiečiai į tai atsakė labai pavojingu kampinu, bet laimei varžovams nepavyko labai tiksliai pataikyti į kamuolį ir kamuolys prariedėjo visai šalia vartų. Kiek vėliau „Nevėžį“ nuo įvarčio du kartus iš eilės gelbėjo jų vartininkas, kai atrėmė stiprų Pavelo Kireenkos smūgį ir po to kitoje atakoje sureagavo į Maksimo Lukaševičiaus išpuolį ir neleisdamas padidinti rezultato. Pirmajam kėliniui einant į pabaigą abi komandos apsikeitė pavojingais smūgiais, bet įmušti daugiau nebepavyko, o rezultatas išliko 1:0.

Po pertraukos šeimininkai siekė greit išlyginti rezultatą ir tai jiems beveik pavyko padaryti, deja bet šeimininkų žaidėjas netiksliai su galva smūgiavo iš kelių metrų nuo vartų, o kamuolys praskriejo virš vartų. Toliau rungtynėse vyko kieta bei atkakli kova ir pavojingų momentų iš abiejų komandų pusės kiek sumažėjo. Tiksint paskutinėms rungtynių minutėms Kėdainių „Nevėžio“ rezultatyviausias žaidėjas Aretas Gėgžna dar kartą tolimu smūgiu pabandė išlyginti rezultatą, bet ramus ir užtikrintas buvo Tadas Norbutas, kuris atrėmė smūgį ir sugavo kamuolį. Kitoje atakoje varžovų vartams tolimu smūgiu pagrasino ir palangiškių kapitonas Gvidas Juška, bet stipiria smūgiuotas kamuolys praskriejo virš vartų. Vis dėl to, jau pačioje rungtynių pabaigoje, einant pridėtiniam rungtynių laikui, kėdainiečiai prarado kamuolį netoli savo baudos aikštelės, o jį perėmęs Andrius Marcinkevičius greitai nuskubėjo link vartų bei atliko tikslų smūgį į tolimąjį vartų kampą šitaip padėdamas galutinį tašką šiose rungtynėse, o rezultatas tapo 2:0. „Palanga“ įsirašė dar 3 taškus į savo sąskaitą ir atsiplėšė nuo artimiausių savo persekiotojų, Kėdainių „Nevėžio“, penkių taškų skirtumu bei priartėjo prie pirmoje vietoje esančio Kazlų Rūdos „Šilo“. Palangiškiai sutvirtino pozicijas kovoje dėl medalių, o sekančias rungtynes vyks žaisti rugpjūčio 20 dieną į Alytų,  prieš Alytaus DFK „Dainava“ futbolininkus.