„Palanga“ kyla į antrąją turnyrinės lentelės vietą

13494793_1044050525681932_4615955797728026699_nModestas Galdikas, FK „Palanga“

Palangos futbolo klubas „Palanga“ birželio 18 d. vyko į sostinę, kur juos LFF stadione priėmė lygos debiutantė Vilniaus „Vyčio“ ekipa. Centrinėje XIII turo dvikovoje geriau sekėsi palangiškiams ir turnyrinės lentelės kaimynų dvikova baigėsi „Palangos“ komandos pergale.

Po pirmo kėlinio – lygiosios

Prieš šias rungtynes FK „Palanga“ turnyrinėje lentelėje rikiavosi trečioje vietoje, o varžovai iš Vilniaus buvo antri, todėl tai buvo vienų iš lygoje lyderiaujančių komandų dvikova. Rungtynės prasidėjo abiejų komandų užtikrintu ir kovingu žaidimu. Tiek šeimininkai tiek svečiai turėjo po kelias progas pasižymėti, ko gero realiausią progą turėjo šeimininkai pirmojo kėlinio viduryje, kai vienas prieš palangiškių vartininką likęs vilnietis smūgiavo kamuolį į vartus, bet vartininkas Tadas Norbutas lietė kamuolį ir jis atšoko aukštai į viršų bei leidosi tiesiai į vartus, o kamuolį praktiškai nuo vartų linijos numušė „Palangos“ gynėjas Mantas Perepliotovas. FK „Palanga“ taip pat bandė atsakyti pavojingais reidais link varžovų baudos aikštelės, bet sėkmingai užbaigti atakų pirmajame kėlinyje nepavyko. Po atkaklių pirmųjų ir kovingų 45 minučių komandos į rūbinę iškeliavo rezultatui nuo pradžių visiškai nepakitus – 0:0.

Įvarčių lietus

Antrasis kėlinys visiškai buvo priešingas pirmajam. Antrajame kėlinyje galėjome matyti daugybę progų, gerų epizodų pasižymėti, vyko gyvas futbolas, o FK „Palanga“ pelnė net 4 įvarčius bei nepraleido nė vieno. Antrajame kėlinyje sužaidus vos penkias minutes po gero komandos kapitono Gvido Juškos perdavimo atakos smaigalyje atsidūrė palangiškis Donatas Navikas ir šaltakraujiškai nuginklavęs vartininką pelnė pirmąjį rungtynių įvartį, taip išvesdamas „Palangą“ į priekį 1:0. 61-ąją minutę buvo skirtas baudos smūgis į „Vyčio“ komandos vartus baudos aikštelės prieigose. Smūgį kaip visada realizuoti stojo Gvidas Juška. Kapitonas sugebėjo taip stipriai ir tiksliai pasiųsti kamuolį į viršutinį dešinį vartų kampą, kad varžovų vartininkas beveik nesureagavo ir tik akimis palydėjo skriejantį kamuolį. Po puikaus smūgio G. Juška padvigubino rezultatą ir jis tapo 2:0. Palangiškiams visiškai perėmus rungtynių kontrolę į savo rankas trečiasis pasižymėjęs Palangos ekipoje buvo Deividas Lukošius, 79-ąją minutę kai įsiveržė į baudos aikštelę ir tiksliai smūgiavo kamuolį į vartus – 3:0. Rungtynėms artėjant prie pabaigos paskutinę vinį į Vilniaus komandos karstą įkalė puolėjas Andrius Marcinkevičius. Gavęs gerą perdavimą Marcinkevičius liko vienui vienas prieš „Vyčio“ vartų sargą ir suktu smūgiu pasiuntė kamuolį vartų link, iš pradžių kamuolys atsitrenkė į virpstą, bet galiausiai nenorom įriedėjo į vartus ir rezultatas 88-ąją minutę tapo 4:0. Po kelių minučių nuaidėjo arbitro švilpukas kuris skelbė rungtynių pabaigą ir galutinį rezultatą 4:0 „Palangos“ komandos naudai.

Šiose rungtynėse „Palangos“ gretose debiutavo gynėjas Erlandas Juška, kuris nuomos pagrindais iki sezono pabaigos atvyko iš Klaipėdos „Atlanto“ ekipos.

FK „Vytis“ – FK „Palanga“ 0:4 (0:0)

LFF stadionas

Įvarčiai: 50 min. Donatas Navikas (Palanga, 61 min. Gvidas Juška (Palanga), 79 min. Deividas Lukošius (Palanga), 88 min. Andrius Marcinkevičius (Palanga).

Įspėjimai: Geltona kortelė: 2 min. Tomas Dudėnas (Vytis), 21 min. Mantas Perepliotovas (Palanga), 44 min. Erlandas Juška (Palanga), 60 min. Nerijus Radžius (Vytis).

FK „Palangos“ komandos startinė sudėtis: Tadas Norbutas (vartininkas), Erlandas Juška, Mantas Perepliotovas, Aurimas Skurdelis, Edgaras Žarskis, Marius Stonkus, Gvidas Juška (85 min. Edvinas Girdenis), Deividas Lukošius (79 min. Andrius Marcinkevičius), Donatas Navikas, Maksimas Lukaševičius (59 min. Aurimas Jurgelevičius), Simonas Urbys (75 min. Edgaras Ditmonas).