„Palanga“ antrą kartą pranoko „Kražantę“

foto„Palanga“ antrą kartą pranoko „Kražantę“

Modestas Galdikas, FK PALANGA

Liepos 28 dieną Kelmėje buvo sužaistos LFF I lygos 19-ojo turo rungtynės, kuriose susitiko Kelmės „Kražantė“ ir FK „Palangos“ vienuolikės. Nors palangiškiams pakartoti pirmojo susitikimo rezultato nepavyko, bet svarbiausia, kad buvo iškovota pergalė.

Tai buvo anksčiausiai prasidėjusios 19 turo rungtynės. Lygiai 17:30 valandą nuaidėjo teisėjo švilpukas skelbiantis rungtynių pradžią. FK „Palanga“, kaip šių rungtynių favoritė, parodė, kad į Kelmę atvažiavo siekti tik pergalės ir pirmieji „įsijungė“ į žaidimą. Kamuolio kontrolė buvo kurorto futbolininkų pusėje, bet kurti pavojingas atakas nuo pat pradžių, deja nebuvo taip lengva kaip visi manė. Kelmiškiai demonstravo pavyzdingą gynybą ir neprileido „Palangos“ futbolininkų prie savųjų vartų. Kaip bebūtų, palangiškiai pralaužė varžovų gynybą ir sukūrė pavojingą ataką bei 22-ąją minutę po sumaišties baudos aikštelėje kamuolį į Kelmės komandos vartus pasiuntė iš „Atlanto“ klubo pasiskolintas Gerardas Žukauskas. Taigi po daugiau nei dvidešimties minučių kovos rezultatas tapo 1:0. Kamuolio kontrolė ir toliau priklausė svečiams iš Palangos ir stengėsi toliau atakuoti namų aikštės šeimininkų vartus. „Palangos“ atakas kurį laiką Kelmės futbolininkai atlaikė sėkmingai, bet to, kas įvyko vėliau, niekas nesitikėjo. 42–ąją kėlinio minutę „Kražantės“ gynybą pralaužti bei savo ekipos įvarčius padvigubinti pavyko dar vienam iš Klaipėdos „Atlanto“ pasiskolintam žaidėjui Justui Raziūnui. Šis gynėjas, maždaug iš 30 metrų atstumo, atliko galingą ir įspūdingą smūgį-„torpedą“ bei jo smūgiuotas kamuolys skrodė vartų tinklą šitaip padidindamas palangiškių atotrūkį 2:0. Kelmiškiai liko priblokšti po tokio praleisto įvarčio, o per likusias trejas minutes daugiau niekam pasižymėti pirmajame kėlinyje nepavyko.

Antrajame kėlinyje iniciatyva ir toliau priklausė „Palangos“ ekipai. Visgi užtikrintai palangiškiai ilgai jaustis negalėjo, nes po vieno iš gynėjų pražangos baudos aikštelėje buvo paskirtas 11 metrų baudinys į kurorto komandos vartus. Baudinio vartininkui atremti nepavyko, o žaidėjas iš Kelmės Andrius Viktoravičius sušvelnino rungtynių rezultatą ir sukūrė rungtynėse daugiau intrigos – 1:2. Po šio įvarčio komandos pradėjo žaisti kiek atsargiau ir pavojingas atakas kurti joms sekėsi sunkiai. Vis dėl to, tik įpusėjus antrajam rungtynių kėliniui po puikaus reido ir atlikto gražaus smūgio iš baudos aikštelės krašto, kamuolį į vartus pasiuntė ir jau trečiose rungtynėse iš eilės pasižymėjo vikrusis Simonas Urbys. Jo įvartis leido palangiškiams vėl jaustis kiek ramiau ir 65-ąją minutę rezultatas tapo 3:1. Po šio praleisto įvarčio Kelmės „Kražantei“ sunkiai sekėsi atsigauti ir sukurti kažką pavojingesnio prie palangiškių vartų, o FK „Palanga“ kontroliavo rungtynes ir ramiai sulaukė finalinio teisėjo švilpuko, kuris skelbė rungtynių pabaigą bei užtikrintą Palangos komandos pergalę išvykoje rezultatu 3:1.

Rungtynių statistika

Kelmės „Kražantė“ – Palangos „Palanga“ 1:3 (0:2)

Įvarčiai: 22 min. Gerardas Žukauskas (0:1), 42 min. Justas Raziūnas (0:2), 49 min. Andrius Viktoravičius (1:2), 65 min. Simonas Urbys (1:3).

Įspėjimai: 30 min. Simonas Urbys – geltona kortelė („Palanga“), 47 min. Aidas Capas – geltona kortelė („Palanga“), 61 min. Kildras Kavaliukas – geltona kortelė („Kražantė“), 70 min. Elvinas Indrišiūnas – geltona kortelė („Kražantė“),70 min. Edgaras Ditmonas – geltona kortelė („Palanga“), 88 min. Rokas Petrikas – geltona kortelė („Palanga“).