Pajūrio derbyje FK „Palanga“ išvykoje palaužė savo varžovus

3 fotoModestas Galdikas, FK PALANGA

Penktadienį (05-27) FK „Palanga“ futbolininkai išmėgino savo jėgas LFF I lygos X turo rungtynėse Kretingoje su vietos „Minija“ klubu. Tikro derbio vertose rungtynėse buvo pelnyti net septyni įvarčiai, o FK „Palanga“ rungtynių pabaigoje galutinai palaužė savo varžovus ir įsirašė dar tris taškus į savo sąskaitą.

Rungtynės pradėtos greitu įvarčiu

Šių rungtynių favoritais neabejotinai buvo laikomi kurorto miesto futbolininkai. Palangiškiai turnyrinėje lentelėje iš 16 komandų dabar rikiuojasi trečioje vietoje, o „Minija“ – paskutinė. Bet kai susitinka du klubai, kurie yra principiniai varžovai, į turnyrinės lentelės vietas mažai kas dairosi. Rungtynės prasidėjo aktyviu palangiškių žaidimu puolime ir po keleto bandymų priartėti prie varžovų vartų, pirmasis tai padarė Palangos komandos puolėjas Maksimas Lukaševičius, kai 9-ąją minutę nuginklavo varžovų vartininką ir išvedė „Palangą“ į priekį 1:0. Savo ruožtu „Minija“ taip pat turėjo ką pasiūlyti, kai 20-ąją minutę pasinaudojęs spraga gynyboje į savo buvusios komandos vartus kamuolį pasiuntė dabar Kretingoje žaidžiantis futbolininkas Andrius Paulauskas, šitaip išlygindamas rungtynių rezultatą 1:1. Prabėgus vos devynioms minutėms nuo išlyginamojo įvarčio FK „Palanga“ surengė eilinį reidą link varžovų vartų, o šįkart atakos smaigalyje atsidūrė patyręs Donatas Navikas, kuris tiksliai smūgiavo kamuolį į vartus ir 29-ąją minutę vėl persvėrė rezultatą Palangos komandos naudai 2:1. Pirmajame kėlinyje Kretingos „Minija“ susikūrė vienintelę progą pasižymėti ir ją išnaudojo, o „Palangiškiai“ kūrė vieną ataką po kitos, bet iki pirmojo kėlinio pabaigos daugiau pasižymėti nebepavyko ir rezultatas buvo 2:1.

Maksimo Lukaševičiaus benefisas ir kovingas antrasis kėlinys

Prasidėjus antrajam kėliniui aikštės viduryje užvirė arši kova. Kretingiškiai nebuvo linkę sudėti ginklų ir pirmieji pasižymėjo antroje rungtynių pusėje bei dar kartą išlygino rungtynių rezultatą, kai 57-ąją minutę įvartį pelnė Vytautas Kurmis ir rezultatas tapo 2:2. Principinių varžovų dvikova pateisino savo vardą, aikštelėje virė didžiulė kova ir komandos siekė žūt būt pasiekti teigiamą rezultatą. Vis dėl to, 70-ąją rungtynių minutę puolėjo vardą vėl pateisino Palangoje rungtyniaujantis Maksimas Lukašėvičius, kai puikiu smūgiu antrą kartą rungtynėse pasiuntė kamuolį į varžovų vartų tinklą ir trečią kartą išvedė palangiškius į priekį 3:2. Abi komandos atliko keletą taktinių keitimų ir įnirtingos rungtynės tęsėsi toliau. Kretingos „Minijos“ komandai rungtynių pabaigoje galiausiai pristigo jėgų ir jie nebesugebėjo atsilaikyti nuo „Palangos“ atakų, o šia proga puikiai pasinaudojo trečiąjį kartą 87-ąją minutę pasižymėjęs Maksimas Lukaševičius, kuris padidino komandos atotrūkį nuo varžovų – 4:2. Paskutinę vinį į varžovų karstą įkalė Andrius Marcinkevičius, kai jau pačioje rungtynių pabaigoje įmušė dar vieną komandos įvartį taip galutinai užtvirtindamas rezultatą – 5:2. Po kelių akimirkų nuskambėjo ir teisėjo finalinis švilpukas, skelbiantis rungtynių pabaigą. Tris kartus pasižymėjęs Maksimas Lukaševičius tapo vienu iš rezultatyviausiu LFF I lygos žaidėjų ir kartu su Kėdainių „Nevėžio“ futbolininku Aretu Gėgžna dalinasi 1-2 vietas daugiausiai kartų pasižymėjusių žaidėjų sąraše. Abu futbolininkai yra įmušę po 11 įvarčių. Po vieną įvartį pridėjo Donatas Navikas ir Andrius Marcinkevičius, o FK „Palanga“ įsirašė tris svarbius taškus į savo sąskaitą.

FK „Minija“ – FK „Palanga“ 2:5 (1:2)

Kretingos miesto stadionas

Įvarčiai: 9 min. Maksimas Lukaševičius (Palanga), 20 min. Andrius Paulauskas (Minija), 29 min. Donatas Navikas (Palanga), 57 min. Vytautas Kurmis (Minija), 70 min. Maksimas Lukaševičius (Palanga), 87 min. Maksimas Lukaševičius (Palanga), 90 min. Andrius Marcinkevičius (Palanga).

Įspėjimai: Geltona kortelė: 38 min. Raidas Šperlingas (Minija).

FK „Palangos“ komandos startinė sudėtis: Tadas Norbutas (vartininkas), Simonas Juška, Mantas Perepliotovas (73 min. Linas Vaitkus), Aurimas Skurdelis, Mindaugas Bagužis, Edgaras Ditmonas (59 min. Marius Stonkus), Gvidas Juška, Aurimas Jurgelevičius, Donatas Navikas, Maksimas Lukaševičius, Deividas Lukošius (61 min. Andrius Marcinkevičius).