Naujokais pasipildęs FK „Palangos“ klubas tęsia žygį link titulo LFF I lygoje

anonsass

Modestas Galdikas, FK „Palanga“

Palangos futbolo klubas „Palanga“ po pertraukos startavo LFF I lygos pirmenybėse ir liepos 26 d. namuose pradėjo rungtynių maratoną priimdami svečius DFK „Dainavos“ futbolininkus. Pirmajame rate alytiškiai buvo pranašesni bei savo pranašumą svečiai įrodė ir antrosiose rungtynėse.

Rungtynes abi komandos pradėjo gana atsargiai ir nė viena nesistengė kuo greičiau pulti į priekį bei regzti neapgalvotų atakų. Komandos po beveik trijų savaičių pertraukos iš pradžių stengėsi pajausti žaidimo ritmą ir įgyti kamuolio kontrolę. Kova aikštelėje virė nuožmi tarp visų futbolininkų, vyravo daug mikrodvikovų ir žaidėjai kovėsi dėl kiekvieno kamuolio. Pirmojo pavojingesnio epizodo teko laukti apie pusvalandį, kai tolimu ir galingu smūgiu varžovų vartininką pabandė nuginkluoti Palangos komandos kapitonas Gvidas Juška. Deja, bet jo smūgiuotas kamuolys praskriejo šalia vartų ir rezultatas išliko nepakitęs. Vieną progą kitoje atakoje susikūrė ir alytiškiai, bet Dzūkijos žaidėjų smūgis galvą taip pat nepasiekė tikslo. Kalbant apie susikurtas progas pirmajame kėlinyje tai buvo vienintelės realesnės abiejų komandų progos pasižymėti. Komandos į rūbinę ilsėti išėjo rezultatui esant 0:0.

Grįžus po pertraukos jau pirmosiomis antrojo kėlinio sekundėmis surengus greitą ataką varžovų vartams pagrasino palangiškiai, tačiau sėkmingas „Dainavo“ vartininko žaidimas išgelbėjo jo komandą nuo praleisto įvarčio. Vis dėl to, pirmąjį rungtynių įvartį pasiekė būtent dzūkai. Kai po perdavimo į baudos aikštelę pasižymėjo alytiškių futbolininkas. Šis įvartis stadione sukėlė daug abejonių, nes matėsi, kad žaidėjas prieš gaudamas perdavimą buvo nuošalėje, tačiau rungtynių arbitrai to nepastebėjo ir rezultatas tapo 0:1 FK „Palangos“ nenaudai. FK „Palanga“ po praleisto įvarčio kiek apsnūdo ir varžovai pabandė tuo pasinaudoti, kai surengė dar porą pavojingų atakų, o viena iš jų baigėsi dar vienu įvarčiu. Galingu smūgiu dar kartą pasižymėjo alytiškiai ir padvigubino rezultatą – 0:2. „Palanga“ per likusį rungtynių laiką dar keletą kartų turėjo galimybę pelnyti įvartį, bet bandymai baigėsi nesėkmingai.

Reabilitavosi Šilutėje

Po nesėkmingo antro rato starto palangiškiai ilgai nesiilsėjo, nes vos po keturių dienų išvyko į Šilutę, kur liepos 30 d. sužaidė su vietos „Šilutės“ ekipa. Šiose rungtynėse vyko taip pat be galo atkakli ir permaininga kova iki pat paskutinių rungtynių sekundžių.

Pirmiesiems pasižymėti pavyko šeimininkams, kurie sėkmingai realizavo 11 metrų baudinį ir Šilutės komanda 18 minutę išsiveržė į priekį 1:0. Visgi, vos po 7 minučių FK „Palanga“ taip pat po pražangos baudos aikštelėje prieš palangiškių futbolininką, gavo progą smūgiuoti nuo 11 metrų atžymos ir Gvido Juškos smūgiuotas kamuolys atsidūrė vartuos, o rezultatas tapo lygus – 1:1. Pirmajam kėliniui einant į pabaigą „Palanga“ praleido „įvartį į rūbinę“, nes kėlinio pabaigoje šeimininkai sėkmingai nukreipė kamuolį į vartus ir persvėrė rezultatą savo naudai 2:1. Toks rezultatas laikėsi beveik iki pat rungtynių pabaigos, kol FK „Palanga“ pakilo į lemiamą šturmą. 86 minutę antrą savo ir išlyginamąjį rungtynių įvartį pelnė Gvidas Juška ir rezultatas vėl tapo lygus – 2:2. Pergalingo įvarčio autoriumi tapo FK „Palangos“ ekipos žaidėjas Donatas Navikas, kuris jau per pridėtinį teisėjo laiką, rungtynėms artėjant prie pat pabaigos, sugebėjo nuginkluoti varžovų vartininką ir pasiuntė sėkmingai kamuolį į vartus bei padovanojo palangiškiams puikią pergalę rezultatu 3:2.

Įsirašę į savo sąskaitą svarbius 3 taškus palangiškiai dabar rikiuojasi antroje turnyrinės lentelės pozicijoje, tačiau yra sužaidę rungtynėmis mažiau lyginant su pirmoje vietoje esančia DFK „Dainava“.

Klubą papildė trys pajėgūs legionieriai

„Palangos“ klubas per pertrauką nesnaudė ir aktyviai ieškojo kuo sustiprinti komandos sudėtį, todėl dar prieš antrojo rato pradžią į ekipą atvyko trys legionieriai iš skirtingų šalių:

Cagrihan Agac – tai žaidėjas iš Turkijos, kuris nors ir yra 21 metų, bet turi didelės patirties rungtyniaujant aukščiausio lygio futbole. Šis gynėjo ir saugo pozicijoje galintis rungtyniauti futbolininkas savo futbolininko karjerą pradėjo Stambulo miesto “Bešiktaš”, kiek vėliau “Fenerbahce” ekipose, o šiame sezone dar rungtyniavo taip pat ir “Istanbulspor” komandoje. Praėjusį sezoną futbolininkas rungtyniavo aukščiausioje Moldovos lygoje ir gynė FC “Saxan” klubo garbę.

Erik Mitsui – 27 metų saugas iš Brazilijos. Per savo karjerą kaip ir daugelis brazilų, futbolo įgūdžius įgijo savo šalyje rungtyniaudamas įvairiuose klubuose. 2011 metais atvyko į Lietuvą ir rungtyniavo Vilniaus “Žalgirio” dubleriuose. Dalį laiko praleidęs Lietuvoje, futbolininkas išvyko rungtyniauti į Boliviją, kur sezoną rungtyniavo dabartinių Bolivijos čempionų “Bolivar” komandos gretose. 2015 metais žaidėjas grįžo į Lietuvą ir jau spėjo apšilti kojas LFF I lygoje, kai rungtyniavo Alytaus “Auskos” komandoje.

Vladislav Kaborda – tai 22 metų gynėjas iš Baltarusijos. Visą savo karjerą rungtyniavęs Baltarusijoje, šį kartą gynėjo keliai pasuko į Lietuvą – FK “Palangos” klubą. V. Kaborda daugiausiai rungtyniavo savo šalies I lygoje FC “Minsk”, FC “Smolevichi”, FC “Torpedo” ekipose, o į Palangą atvyko iš taip pat Baltarusijos I lygoje rungtyniaujančio FC “Baranovichi klubo.

Artimiausias rungtynes FK „Palanga“ žais rugpjūčio 5 d. 17:00 val. Palangos miesto stadione (Sporto g. 3), kur susitiks su lygos debiutantais FK „Koralo“ futbolininkais iš Klaipėdos. Pirmojo rato susitikime pranašesni buvo palangiškiai, tačiau paskutiniu metu klaipėdiečiai demonstruoja solidų žaidimą ir kautis dėl pergalės nebus lengva. Taigi laukia įdomus pajūrio derbis, kuriame abi komandos sieks iškovoti tik pergalę.