Marius Stonkus: „Alytus turės dvyliktąjį žaidėją – sirgalius“

Marius Stonkus (kaireje)

Modestas Galdikas, FK Palanga

Šį šeštadienį (birželio 20 d.) FK „Palangos“ futbolininkai pajudės į dar vieną tolimą kelionę. Šį kartą futbolininkai vyks į Dzūkijos sostinę – Alytų. Po 300 kilometrų kelionės palangiškiai turės pusantros valandos atlikti apšilimo treniruotę, tempimo pratimus ir nusiteikti rimtai kovai. Nors vietinė Alytaus komanda „Auska“ šį sezoną nedemonstruoja tokių rezultatų, kokių galbūt norėtų jų komandos vadovai ir treneriai, bet žaisdami namie alytiškiai yra „kietas riešutėlis“ kiekvienai atvykusiai komandai.

Dėl finansinių problemų iš niekur nedalyvaujančio legendinio Alytaus „Dainavos“ klubo dauguma žaidėjų perėjo rungtyniauti į „Auskos“ ekipą, taip pat prie naujosios komandos prisijungė ir daug talentingo bei potencialo nestokojančio jaunimo. Šiemet naujai susibūrusi Alytaus „Auskos“ komanda debiutavo LFF I lygoje ir šiuo metu žygiuoja 14-oje turnyrinės lentelės vietoje iš 18 pirmenybėse dalyvaujančių komandų.

Marius Stonkus: „Alytus turės dvyliktąjį žaidėją – sirgalius“

Prieš išvyką į Alytų pakalbinome vieną iš „Palangos“ komandos narių, vidurio saugo pozicijoje rungtyniaujantį ir atakas organizuojantį Marių Stonkų. Šį sezoną Marius Stonkus demonstruoja brandų ir kokybišką futbolą bei yra vienas iš pagrindinių žaidėjų nuo kurio prasideda „Palangos“ komandos atakos. Demonstruojamu žaidimu jis jau spėjo sužavėti ne tik komandos draugus ar trenerius, bet ir sirgalius.

Marius pabrėžė, kad ilgų kelionių nebijo, bet neramina alytiškių komandos jaunimas, kurie nori pasirodyti prieš trenerius ir parodyti visiems, kad moka ir gali gerai žaisti.

– Laukia ilga kelionė į Alytų, ar nesibaiminate, kad tai gali išmušti komandą iš vėžių?

– „Na nemanau, kad kelionė gali mus išmušti iš vėžių, nes esame pripratę keliauti per tiek metų futbole kiek žaidžiame ir Lietuvoje tos kelionės neatrodo labai baisios, juolab kai toliausias taškas yra už 300 kilometrų. Man tai nėra labai didelis atstumas.“

– Ar Alytaus „Auska“ jūsų komandai pakankamai pažįstama? Ko tikitės iš varžovų?

– „Man asmeniškai tai ji nelabai pažįstama, nes tai naujai susibūrusi komanda. Net nelabai įsivaizduoju kas dabar ten žaidžia. Kiek teko girdėti, kad jie remiasi jaunimu. Iš varžovų tikimės tikrai rimtos kovos, nes jie žaidžia namuose ir kiek žinau ten bus didelė miesto šventė šeštadienį ir žmonės nepraleis progos apsilankyti rungtynėse. Taigi manau jie turės dvyliktąjį žaidėją – sirgalius“

– O galbūt „Auskos“ jauna komanda yra privalumas jums, gal bus lengviau iškovoti pergalę dėl alytiškių jaunimo patirties stokos?

– „Nemanau, kad bus lengviau, nes dėl jų jaunos komandos sudėties gali būti atvirkščiai – sunkiau. Jaunimas visada greitai bėga, stengiasi 120 procentų, nes jiems viskas dar tik prieš akis, todėl jie privalo įrodyti savo vertą norėdami valgyti duoną iš futbolo. Todėl nemanau, kad bus lengvesnės varžybos, jos bus tokios pat sunkios kaip ir žaidžiant tiek su „Lietava“, „Šilute“ ar „Nevėžiu“.

– Ar treneriai per treniruotes akcentavo kažkokius papildomus dalykus?

– „Šioms varžyboms ruošėmės kaip ir kiekvienam susitikimui, tiesiog treneriai akcentavo nusiteikti labai rimtai kovai, nesidairyti į turnyrinę lentelę, kas, kokią vietą užima ir pabrėžė, kad nebus taip lengva kaip atrodo.“

Savo nuomonę turėjo ir vyriausiasis komandos treneris Marsel Balasanov: „Laukia ilga ir sunki kelionė, nes atstumas nemažas. Esame pasiruošę dvikovai, o svarbiausia, kad visi mūsų žaidėjai yra sveiki. Visos I lygos komandos yra stiprios žaisdamos namuose, o alytiškiai turės papildomos motyvacijos dėl gausiai susirenkančių sirgalių. Bet mes važiuojame su tikslu – nugalėti. Esame geroj sportinėj formoj ir nusiteikimas varžyboms geras. Todėl prašysiu vyrų, kad atiduotų visas jėgas ir siektų pergalės.“

Tokie buvo FK „Palangos“ startinės sudėties žaidėjo Mariaus Stonkaus ir trenerio Marselio Balasanovo atsakymai prieš šeštadienio susitikimą, kuris vyks Alytuje ir prasidės 17 valandą.