M. Perepliotovas „Esu priklausomas nuo futbolo“

Mantas Perepliotovas

Kovojantis, užsispyręs ir stipraus charakterio – toks yra „FK Palanga“ futbolo komandos narys Mantas Perepliotovas. Vaikinas jau nuo antros klasės žaidžia futbolą ir toliau tęsia šį užsiėmimą. „Paauglystė buvo sunkiausias laikas: rūpėjo vakarėliai, draugai, bet tik ne futbolas. Aišku, nors ir sunku buvo, tačiau futbolas vis tiek išliko mano gyvenime – visgi nenorėjau šlaistytis gatvėmis“, – prisiminė Mantas.

Futbolas – neatsiejama gyvenimo dalis

„Mano pirmasis treneris buvo Artūras Macius, kuriam šiandien galiu tik padėkoti, jog mane užaugino futbolui – davė pagrindus“, – su šypsena kalbėjo M. Perepliotovas. Vaikinas žaidė net už dvi komandas – gavo pasiūlymą žaisti ir už Klaipėdos futbolo klubą „Atlantas“. Pašnekovas mena, pirmąsias dienas, kai po pamokų reikėdavo važiuoti į Klaipėdą treniruotis, o vakare vėlai grįžti. Treniruotės vykdavo du kartus per dieną.

Mantas prisimena, jog laisvalaikiai visada buvo užimti ir vakarėliams laiko nebuvo. „Vieną dieną varžybos, kitą – treniruotė ir vėl varžybos. Toks užimtumas visą savaitę.“, – sakė vaikinas.

Papildomos lengvosios atletikos pamokos padėjo tapti greitesniu

Anot „FK Palanga“ komandos nario, futbole technika yra pirmoje vietoje, todėl svarbu mokėti stabdyti kamuolį, atlikti perdavimus ir smūgiuoti į vartus. „Ištvermės ir valios testai: krosas, šokinėjimas per kliūtis, taip pat svarbūs, tačiau vien to man neužteko“, – kalbėjo pašnekovas. Vaikinui trūko greičio, todėl papildomai užsiemė lengvąja atletika, kuri padėjo tobulinti greitą išsibėgėjimą iš vietos.

Žaidimas turi du kėlinius – vienas kėlinys keturiasdešimt penkios minutės, o ilgiausia pertrauka tik penkiolika minučių. „Man tai nesudėtinga. Po varžybų galėčiau bėgti dar dvi valandas“, – šypsosi Mantas.

Svarbu laikytis rėžimo

Perepliotovas tvirtai įsitikinęs, jog svarbiausi yra trys dalykai futbole: kantrybė, užsispyrimas ir disciplina. Mantas prisiminė, jog treniruodavosi ir žiemą, kai sniego buvo iki kelių. Tokiomis sąlygomis bėgti krosą reikėjo daugiau nei valandą. „Futbole svarbu pasitikėjimas savimi, tik tada gali tobulėti. Reikia nepamiršti susitelkimo pratybų ar rungtynių metu, punktualumo, visiško atsidavimo – tai irgi padeda tobulėti“, – įsitikinės „FK Palanga“ komandos narys.

Turėjo ne vieną traumą

„Aš esu atsidavęs futbolui, todėl ir traumu neišvengiu. Traumų skaičius didelis – sunku ir suskaičiuoti, bet visada žaidžiu iki galo“, – kalbėjo vaikinas. Anot M. Perepliotovo, draugai jį vadina degtuku, nes žaidžia agresyviai. Mantas tikina, jog niekada nepatrauks kojos – taip futbole kalbama apie neišvengiama susidūrimą su varžovu, kas gali grėsti trauma.

Svarbu žinoti, ko siekti

„Daug pakeičiau trenerių ir nemažai turiu šiame sporte patirties, todėl galiu drąsiai pasakyti, jog svarbiausia žinoti, ko sieki, žinoti, kad viskas ne iš pirmo karto ar dešimto“, – sakė vaikinas. Pasak Manto, tik visiškas atsidavimas ir didelis darbas padės pasiekti didelių aukštumų. Palangos futbolo „FK Palanga“ komandos narys mankštinasi visą savaitę, turi puikų fizinį pasirengimą, tačiau futbolas lieka hobiu.

Straipsnio autorė Viktorija Šimkutė