LFF I lygos finišo tiesiojoje liko vos trys turai

anonsiukas

Modestas Galdikas, FK „Palanga“

Palangos miesto futbolo klubas „Palanga“ LFF I lygoje siekia iki šiol neregėto rezultato. Palangiškiai šiemet gali tapti lygos čempionais ir tuo pačiu iškovoti tiesioginį kelialapį į kitų metų aukščiausią Lietuvos futbolo lygą. Iki tokio pasiekimo jiems trūksta vos kelių pergalių.

Palangiškiams liko sužaisti trejas rungtynes, o artimiausios jau įvyks spalio 7 d. Palangoje, kur FK „Palanga“ namuose susigrums su Tauragės „Tauro“ futbolininkais, o įėjimas į šias rungtynes bus nemokamas. Taigi FK „Palangos“ klubas laukia gausaus būrio sirgalių, su kuriais kartu kilsime į pergales.

Po šių rungtynių, palangiškiai spalio 15 d. jau rungtyniaus išvykoje, kur lauks FK „Panevėžio“ futbolininkai. Paskutinės sezono rungtynės įvyks Palangoje spalio 21 d. kai FK „Palanga“ varžysis su „Trakai B“ jaunaisiais futbolininkais.

Pergalių atveju FK „Palanga“ iškovotų pirmąją vietą ir tiesioginį kelialapį į kitų metų aukščiausią Lietuvos futbolo lygą – A lygą.

Sostinėje pademonstruotas kovotojų charakteris

Rugsėjo 22 d., XXVI turo rungtynėse FK „Palanga“ Vilniuje sužaidė rungtynes su Vilniaus „Vyčio“ futbolininkais. Po permainingos kovos, palangiškiams visgi pavyko išplėšti pergalę ir įsirašyti dar 3 taškus į savo sąskaitą.

Rungtynėse iš pradžių iniciatyva priklausė aikštės šeimininkams, kurie surengė kelias labai pavojingas atakas link palangiškių vartų, bet laimei varžovams nepavyko tų progų paversti įvarčiais. 19 rungtynių minutę nemalonus incidentas įvyko Palangos ekipoje, kai į Palangos vartus krito ir pirmasis įvartis, kurį įspūdingu tolimu smūgiu įmušė „Vyčio“ žaidėjas.

Vos po penkių minučių iš aikštės už grubią pražangą buvo pašalintas Donatas Navikas, kuris gavo raudoną kortelę, o tai reiškė, kad puse pirmojo ir visą antrą kėlinį palangiškiai turėjo rungtyniauti mažumoje. Taigi situacija atsilikinėjant atrodo tapo „misija neįmanoma“, tačiau tik ne FK „Palangos“ klubui. 43 min. palangiškiai uždirbo 11 metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo Gvidas Juška – 1:1.

Antrąjį kėlinį kiek sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, bet 66 minutę po keitimo aikštėje pasirodęs Rokas Petrikas perėmė kamuolį iš vilniečių, visu greičiu nubėgo link varžovų baudos aikštelės, perdavė kamuolį Palangos komandos kapitonui Gvidui Juškai po kojomis, o šiam tik bereikėjo tiksliai pasiųsti kamuolį į vartus, ką jis sėkmingai ir padarė – 2:1. Vilniečiai atsilikinėdami spaudė palangiškius ir kaip beišmanydami stangėsi išlyginti rezultatą, tačiau „Palangos“ vartininko ir gynėjų dėka rezultatas iki rungtynių pabaigos išliko nepakitęs. FK „Palanga“ iškovojo pergalę ir namo grįžo rikiuodamasi pirmoje turnyrinės lentelės vietoje.

Skaudus antausis

Spalio 1 d. Telšiuose įvyko dar vienerios lygos rungtynės, kur susitiko vietos „Džiugo“ ir FK „Palangos“ ekipos. Šiose rungtynėse sėkmė buvo varžovų pusėje ir telšiškiai skaudžiai pamokė Palangos komandą.

Pirmajam kėliniui einant į pabaigą ir komandoms kovojant kaip lygūs su lygiais, vis dėl to palangiškių gynyba subiro ir per 2 minutės buvo praleisti du įvarčiai „į rūbinę“, kai 43 ir 45 minutėmis pasižymėjo telšiškiai ir netikėtai staigiai šovė į priekį – 2:0.

Antroje rungtynių pusėje „Palanga“ stengėsi visomis išgalėmis pasivyti varžovus, tačiau telšiškių kovingumas neleido palangiškiams to padaryti. Visgi, rungtynių pabaigoje po dar vieno sėkmingo išpuolio „Džiugas“ 85 minutę sugebėjo pelnyti trečią įvartį ir padėjo galutinį tašką šiose rungtynėse – 3:0.

Treneris ir komandos kapitonas tikisi susikaupimo bei gausaus sirgalių palaikymo stadione

Trakys ir Juska

Jau šį šeštadienį (spalio 7 d.) FK “Palanga” rungtyniaus vienas iš trijų paskutinių LFF I lygos rungtynių, kur namuose susitiks su Tauragės “Tauro” futbolininkais. Apie artėjančias rungtynes ir sezono finišo tiesiąją mintimis pasidalino ir treneris Valdas Trakys bei komandos kapitonas Gvidas Juška:

V. Trakys “Mūsų komanda pirmenybių pabaigai ruošiasi įprastai. Lieka vis mažiau rungtynių ir tikiuosi papildomai motyvuoti komandos neteks likusioms rungtynėms, ypač po pralaimėjimo “Džiugui”. Po tų rungtynių pamatėme, kad sezono pabaiga bus tikrai nelengva ir įdomi. Šį sezoną mes neturėjome lengvų rungtynių, todėl manau, kad jų šiemet ir nebus. Apie A lygą kol kas dar kalbėti nenorėčiau, nes dar į ją nepatekome. Jei pavyks prasibrauti į aukščiausią lygą – turėsime daugiau ką pasakyti. Visa komanda turi susikoncentruoti ir mobilizuotis sezono pabaigai, tiek senbuviai, tiek naujai atvykę legionieriai ir turime bandyti iškovoti istorinį pasiekimą”.

G. Juška: ” Artėjančioms rungtynės su “Tauru” ruošiamės kaip ir kiekvienam susitikimui. Žinome, kad Tauragės komanda yra pasikeitusi ir pasipildžiusi legionieriais bei rungtyniauja daug geriau nei sezono pradžioje. Manau, kad nereikia per daug gilintis į varžovus, o reikia patiems pasidaryti tinkamas išvadas po paskutinių rungtynių praėjusią savaitę. Tikiu mūsų komanda ir noriu, kad visi įdėtume dar daugiau, noro, pastangų bei širdies sezono pabaigoje. Spalio 7 d. rungtyniaujame namuose, todėl taip pat kviečiu visus Palangos miesto futbolo gerbėjus nepabūgti rudeniško oro ir atvykti į stadioną palaikyti savo miesto komandos. Mums yra svarbus sirgalių palaikymas” – optimistiškai ir emocingai kalbėjo komandos kapitonas.