Kęstutis Ivaškevičius atsigauna po rungtynių metu sustreikavusios sveikatos

1383350_432917836812374_579427420_n

Modestas Galdikas, FK PALANGA

Balandžio 30 d. rytas išaušo puikiu oru, o FK „Palangos“ futbolininkai ramiai ruošėsi 14 val. turėjusioms prasidėti LFF I lygos VI turo rungtynėms su DFK „Dainava“ klubu. Atrodo tai buvo eilinės rungtynės, kurioms visi ramiai ruošėsi, bet Klaipėdoje įvykusios rungtynės dar ilgai išliks visų žaidėjų, trenerių, sirgalių ir visų stadione buvusių žmonių atmintyje.

Prasidėjusiose rungtynėse ir tiksint pirmosioms minutėms aikštėje netikėtai už širdies susigriebė ir ant žemės sukniubo Kęstutis Ivaškevičius. Pirmieji prie Kęstučio suskubo jo komandos draugai, kai jis bandė pats keltis, komandos draugai jam neleido to daryti, nes tai galėjo dar labiau pabloginti situaciją. Rungtynių arbitras nedelsiant sustabdė rungtynes. Į pagalbą atskubėjo ir stadione budėję greitosios medicinos pagalbos darbuotojai. „Palangos“ komandos žaidėjų pastangomis K. Ivaškevičius greitai buvo užkeltas ant neštuvų, bet gabenant jį į greitosios pagalbos automobilį žaidėjas prarado sąmonę. Greitosios automobilyje pirmasis pirmąją pagalbą suteikė „Palangos“ ekipos kineziterapeutas Tadas Romeras, po kurio pastangų K. Ivaškevičius pradėjo rodyti gyvybės ženklus, o  po to gydytojai Kęstutį perėmė į savo rankas. Labai greitai į stadiono prieigas atvyko ir antrasis greitosios pagalbos automobilis – reanomobilis. Profesionaliai darbą atlikę medikai stabilizavo žaidėjo būklę ir jis buvo skubiai nugabentas į Klaipėdos Raudonojo kryžiaus ligoninę. Prabėgus dvejoms valandoms pirmosios žinios iš žaidėjo tėvo Prano Ivaškevičiaus lūpų pasiekė ir Lietuvos visuomenę. Jis portalui futbolas.lt patvirtino, kad žaidėjas vis dar neatsigavęs.

„Širdies ritmas stabilizavosi, tačiau kažko daugiau pasakyti negaliu. Noriu tik pasidžiaugti, kad stadione budėjo greitosios pagalbos automobilis, o pirmoji pagalba buvo atlikta itin operatyviai. Kol kas Kęstutis sąmonės neatgavo.“, – sakė P.Ivaškevičius.

Po rungtynių duotame interviu „Palangos“ komandos treneris Valdas Trakys apie Kęstučio sveikatą teigė: „Nelabai norėjau liesti šios temos, bet sunku jos nepaliesti. Gerų žinių dar nėra, jis yra ligoninėje, o jo gyvybę dabar palaiko specialūs aparatai. Mus šis incidentas labai visus išmušė iš vėžių. Kęstutis ne šiaip koks žaidėjas, o mano asmeninis draugas. Labai sunku, tikėkimės, kad Dievai bus su mumis, melsimės ir tikėsimės, kad jis atsigaus“ – po rungtynių kalbėjo treneris.

Verta paminėti, kad įvykus šiam incidentui futbolo rungtynės nebuvo nutrauktos, o buvo tik trumpam sustabdytos, kol Kęstutis buvo nugabentas į greitosios automobilį. Tai labai stipriai sukrėtė komandą, o toliau rungtynėse palangiškiai anaiptol nedemonstravo gero žaidimo, nes tada aikštėje futbolas nebebuvo svarbiausias dalykas. To pasekoje, po kelių minučių „Palanga“ praleido įvartį į savo vartus.

Pirminiais duomenimis, Kęstučiui Ivaškevičiui rungtynių metu sustreikavo širdis ir tik greitai suteikus pirmąją pagalbą pavyko išvengti skaudesnių pasekmių. Po kiek laiko medikams pavyko stabilizuoti futbolininko būklę ir širdies ritmą, o gyvybiniai rodikliai pradėjo kilti aukštyn bei pavojus gyvybei nebegrėsė. Lietuvos futbolo padangėje vyraujant slogioms nuotaikoms, šeštadienio vakarą, apie 22 val. 30 minučių, klubą pasiekė žinia, kad K. Ivaškevičius pagaliau atgavo sąmonę.

Net ir esant tokiai būklei šis žmogus nestokojo humoro jausmo, o pradėjus kalbėti su artimaisiais pirmas jo klausimas atgavus sąmonę buvo: „Ar komanda laimėjo?“. Taip maloniai nustebinęs K. Ivaškevičius visiems suteikė džiaugsmo bei pozityvumo ir išspaudė visų veiduose šypseną.

FK „Palangos“ klubo vadovas Valentas Butkus išreiškė savo nuomonę apie balandžio 30 d. rungtynių metu įvykusią nelaimę: „Labai džiaugiuosi, kad komandoje turime tokį kineziterapeutą kaip Tadas Romeras, kuris nepasimetė sunkioje situacijoje ir pirmasis suteikė būtinąją pagalbą Kęstučiui. Taip pat tariu didelį ačiū medicinos darbuotojams, kurie profesionaliai ir operatyviai atliko savo darbą. Komanda išgyveno sunkias akimirkas, kurios visam gyvenimui išliks mūsų atmintyse. Tikiu, kad Kęstučio šeimos ir visų mūsų tikėjimas jam suteikė jėgų ir jis visiems mums parodė, kad yra nenuilstantis kovotojas ne tik futbolo aikštėje.

Balandžio 17 dieną 31 – ąjį gimtadienį atšventęs K.Ivaškevičius, dėl traumos buvo pristabdęs savo karjerą ir bandė sugrįžti į didįjį futbolą.

31-erių metų K. Ivaškevičius per savo karjerą yra žaidęs Klaipėdos „Atlanto“, „Kauno“, „Šilutės“, Edinburgo „Heart of Midlothian“ (Škotija), Kryvyj Riho „Kryvbas“ (Ukraina), Tel Avivo „Bnei Yehuda“ (Izraelis) klubuose. Lietuvos rinktinėje jis sužaidė 28 rungtynes.

Futbolininkas sulaukė didžiulio palaikymo

Po nelaimės netruko praeiti nė valanda, kai apie ją sužinojo visa Lietuva. Žiniasklaida mirgėjo įvairiais straipsniais apie Kęstučio sveikatą ir jo būklę, o susirūpinimą dėl futbolininko sveikatos išreiškė daugybė jo kolegų, žymių žmonių ir kiti futbolo klubai.

Sekančią dieną po įvykio, prieš I lygos rungtynes tarp šeimininkų „Šilutės“ ir Telšių „Džiugo“ komandų, telšiškiai vilkėdami marškinėlius su užrašu „Laikykis, Kęstuti“ pasidarė bendrą nuotrauką ir ją išplatino, taip išreikšdami paramą atsigaunančiam Kęstučiui Ivaškevičiui bei palinkėjo kuo greičiau pasveikti.

1 foto

 

FK „Palangos“ komandos kolektyvas nuoširdžiai linki kuo greičiau Kęstučiui pasveikti. Be galo palaikome Kęstutį Ivaškevičių, labai išgyvename dėl jo, linkime jam didžiausios stiprybės ir sveikatos. Kęstuti laikykis, mes su tavimi širdimi ir mintimis!

FK „Palanga“ pergalę skiria Kęstučiui

Aikštėje likę be Kęstučio FK „Palangos“ futbolininkai Klaipėdoje iškovojo pergalę galutiniu rezultatu 4:2 ir ją padovanojo savo draugui K. Ivaškevičiui. „Palangos“ komandos gretose du kartus, 8-ąją ir 77-ąją minutę pasižymėjo Simonas Urbys, 36-ąją minutę įvartį pelnė Maksimas Lukašėvičius ir 40-ąją minutę įvarčiu prisidėjo kapitonas Gvidas Juška.

2 foto

Foto: S. Čirbos; FC „Džiugas“; V. Knyzelio;