Istorinis futbolo klubo „Palanga“ sezonas baigtas

4

Modestas Galdikas, FK „Palanga“

Lapkričio 6 d. Visagino miesto stadione įvyko antrosios pereinamosios rungtynės, dėl patekimo į kitų metų sezono aukščiausią šalies futbolo lygą, kuriose susitiko FK „Palangos“ ir Utenos „Utenio“ futbolininkai. Pirmąsias rungtynes Palangoje minimaliu skirtumu 2:3 laimėjo uteniškiai, todėl palangiškiams norint iškopti į aukščiausią lygą išvykoje reikėjo laimėti mažiausiai dviejų įvarčių skirtumu. „Palangos“ klubas nugalėjo „Utenį“ rezultatu 1:0, bet tokio rezultato nepakako siekiamam tikslui, todėl kitą sezoną FK „Palangos“ ekipą vėl matysime besirungiančią LFF I lygoje. Dėl pasikeitusių ir sudėtingų oro sąlygų, rungtynės iš Utenos buvo perkeltos į Visaginą. Bet sniegas ir čia neapleido futbolininkų, todėl žaidėjams teko laukti kol bus tinkamai nuvalyta aikštė ir rungtynės kiek vėlavo. Vis dėl to, „sniego mūšis“ prasidėjo ir žaidėjai stojo į žūtbūtinę kovą. FK „Palangos“ klubas, žinodamas, kad jiems reikia daugiau nei vieno įvarčio, nuo pat rungtynių pradžios atakavo varžovų vartus tolimais smūgiais bei aštriais reidais link baudos aikštelės. Pirmą įvartį palangiškiams pavyko pasiekti 33-ąją minutę, kai labai įspūdingu smūgiu vienu lietimu Gvidas Juška pasiuntė kamuolį į vartus, nepalikdamas jokių šansų varžovų vartininkui atremti skriejantį kamuolį. Po šio įvarčio Palangos ekipa nenuleido rankų ir toliau atkakliai siekė padidinti rezultatą. Savo pavojingais reidas atsakė ir „Utenio“ žaidėjai, bet jiems užbaigti rezultatyviai atakų nepavyko. Šiose rungtynėse palangiškiai dar keletą kartų galėjo pasižymėti, bet slystanti aikštė, kamuolys bei po kojomis esantis sniegas neleido tiksliai ir kokybiškai atlikti smūgių į vartus, todėl galutinis rezultatas buvo užfiksuotas 1:0. „Palanga“ nors ir šventė pergalę, o galutinis dviejų rungtynių rezultatas buvo 3:3, bet kitais metais A lygoje vis tik išvysime Utenos ekipą dėl išvykoje įmuštų didesnio įvarčių skaičiaus. Šis sezonas FK „Palangos“ klubui tapo istorinis, nes dar niekada nė vienai Palangos futbolo komandai nebuvo pavykę pasiekti antrosios vietos LFF I lygoje bei rungtis su A lygos dalyviais dėl patekimo į aukščiausią šalies lygą.

1-2

„Palangos“ ekipos kapitonas išrinktas absoliučiai geriausiu lygos žaidėju

Pirmalyga.lt žurnalistai, kurie įdėmiai sekė lygos peripetijas nuo pirmojo iki paskutinio turo sudarė I lygos simbolinę rinktinę į kurią pateko ir du „Palangos“ klubo žaidėjai: gynėjas Aurimas Skurdelis bei saugas Donatas Navikas. Taip pat, į simbolinę rinktinę kandidatavo ir dar keli palangiškių komandos atstovai: Tadas Norbutas, Mindaugas Bagužis, Simonas Urbys.

Šioje rinktinėje buvo renkamas ir absoliučiai geriausias lygos žaidėjas, o juo tapo FK „Palangos“ komandos kapitonas Gvidas Juška. Kaip rašo pirmalyga.lt žurnalistai, tai G. Juška visiškai nusipelno šio apdovanojimo: „Puikūs „Palangos“ kapitono statistiniai rodikliai (22 įvarčiai per 29 rungtynes), – toli gražu neatspindi visos jo reikšmės komandai. Gvidą drąsiai galima pavadinti komandos siela, dešiniąja trenerio ranka. Patirtis, sugebėjimas „išspausti“ maksimalią naudą iš momento, puikus vienuolikės veiksmų koordinavimas aikštėje, ypač puolant. Gerai susižaidė su irgi rezultatyviai rungtyniavusiu Maksimu Lukaševičiumi. Atlikinėjo nemažai standartinių situacijų, jos irgi tapo aštriu „Palangos” ginklu. Simboliška, kad būtent Gvidas pelnė ir paskutinį sezono įvartį savo komandai. Sezono, kuris tapo geriausiu „Palangos” istorijoje.“ – šitaip apie G. Jušką rašė oficialus lygos tinklalapis. Gerų žodžių negailėjo ir vyriausiasis Palangos ekipos treneris Valdas Trakys: „Gvidas  – neabejotinas  komandos lyderis. Jo patirtis, meistriškumas ir autoritetas komandai buvo gyvybiškai svarbūs. Kartu su Donatu aikštėje sudarė tarsi mūsų „smegenų centrą“. Gvido žaidimas ir lyderio savybės šiame sezone – gyvas ir puikus pavyzdys jaunimui“ – kalbėjo V. Trakys.

Taigi FK „Palangos“ sezonas oficialiai baigtas, o klubas dėkoja komandai, sirgaliams, treneriams, administracijai, rėmėjams, partneriams, savanoriams ir visiems, kurie buvo kartu kai to labiausiai reikėjo, nenusigręžė bei prisidėjo prie šio istorinio futbolo klubo „Palanga“ sezono!

2

3