Iškovotas pirmasis taškas LFF I lygoje

LFF_stadionas

Šeštadienį FK „Palanga“ žaidė antrąsias pirmenybių rungtynes Vilniuje su vietos FK „Polonija“.

Rungtynės vyko naujajame LFF stadione, ant dirbtinės dangos. Nepaisant ilgos kelionės sostinės link, Palangos futbolininkai aktyviai pradėjo rungtynes, bet vilniečių komanda greitai perėmė iniciatyvą ir vieną po kitos pradėjo kurti pavojingas progas. Vis dėlto ilga kelionė turėjo neigiamos įtakos mūsų komandos žaidimui.

Vidurio žaidėjams nespėjus prisitaikyti prie dirbtinės dangos, Vilniečiai atakavo, jautėsi – bręsta įvartis. Rungtynių 23-ią minutę buvo skirtas baudos smūgis į FK „Palanga“ vartus. Atstumas iki vartų buvo apie 25 metrai. Po smūgio kamuolys lietė dangą ir vartininkas, nepratęs prie kitokio kamuolio atšokimo, padarė klaidą. FK „Polonija“ pelnė pirmąjį įvartį ir toliau bandė spausti palangiškius.

Mūsų komanda pagaliau apsiprato su aikštės danga, įveikė jaudulį ir greitai perėmė iniciatyvą. Žaidimas persikėlė į vilniečių aikštės pusę ir jau po 10-ies minučių Andrius Marcinkevičius tiksliu smūgių pelnė pirmąjį įvartį.

FK „Palanga“ toliau atakavo ir vilniečiai, mūsų manymu, apsidžiaugė atėjusia rungtynių pertrauka. Prasidėjus antrajam kėliniui mūsų komandoje keitimų nebuvo. Žaidimo iniciatyva ir toliau buvo palangiškių pusėje.

Einant antrajai rungtynių daliai neišnaudojome keleto šimtaprocentinių progų. Kamuolys pataikė į virpstą ir priešininkų vartininkas nesuprantamu būdu sugebėjo atremti smūgį. Tai buvo ne vienintele proga. Tačiau, kaip būna futbole: neįmuši tu – įmuš tau. Taip ir atsitiko. Vienos kontratakos metu, mūsų gynėjai pražiopsojo prasiveržimą ir praleidome antrąjį įvartį. Įvartis buvo pasiektas 81-ą minutę.

Treneris, antro kėlinio viduryje, atliko keletą keitimų. Ypatingai sėkmingas buvo Maksimo Alilujevo įsijungimas į žaidimą. Jis buvo nesulaikomas. Vos tik įžengęs į aikštelę, padarė keletą tikslių perdavimų, po kurių turėjome pelnyti įvarčius. Prasiverždavo pats, gynėjai nespėjo paskui jį ir, kaip ir buvo galima tikėtis, jau per pridėtą laiką jis tolimu tiksliu smūgiu nuginklavo priešininkų vartininką. Dar po minutės turėjome progą išplėšti pergalę, bet FK „Palanga“ puolėjas buvo grubiai sustabdytas vilniečių gynėjo. Teisėjas pražangos nefiksavo.

Rungtynės baigėsi rezultatu – 2:2. Palangiškiai ir jų treneris nesidžiaugė tokia pabaiga. Rungtynes galėjome laimėti.

Išskirti žaidėjus būtų gana sunku. Reikia paminėti  Liną Vaitkų, jis gynyboje praktiškai buvo nepraeinamas. Taip pat neblogai sužaidė Giorgi Giorgadzė, Žygimantas Stirbys ir Gytis Gailius. Apibendrinant galime teigti jog, nuo pirmojo kėlinio vidurio, visa komanda atrodė tikrai neblogai.

Rungtynėse žaidė: Giorgi Elkabidzė, Linas Vaitkus, Giorgi Giorgadzė, Žygimantas Stirbys, Mantas Perepliotovas, Gytis Gailius, Lacha Kebadzė, Tsotnė Chankseliani, Algimantas Bačanskis, Andrius Marcinkevičius ir Andrius Paulauskas.

Po keitimų į aikštę įėjo: Murtaz Changelija, Maksimas Alilujevas, Haroldas Jonauskis, Tadas Vitkauskis ir Simonas Jurkus.

FK „Palanga“ treneriai: Vaidas Liutikas ir Marsel Balasanov.