Intrigų kupinose rungtynėse „Palanga“ nusileido „Trakai-2“ ekipai

Ernestas GrudysModestas Galdikas, FK PALANGA

Praėjusį savaitgalį (rugpjūčio 23 d.) įvyko LFF I lygos 24 turo rungtynės, kuriose po pertraukėlės savo ginklus išvykoje surėmė FK „Palangos“ ir FK „Trakai-2“ futbolininkai. Po labai emociškų ir permainingų rungtynių palangiškiai nusileido trakiečiams ir namo grįžo be taškų.

Po pirmojo kėlinio rezultatas teigiamas

Rungtynės prasidėjo gana aktyviai ir abi komandos nuo pat pradžių demonstravo didelį kovingumą ir norą iškovoti pergalę. Nors abi ekipos ir stengėsi sukurti pavojingas atakas, vis dėl to rungtynių pradžioje joms tai sekėsi daryti sunkiai. Po vieno iš epizodų, kai Trakų komandos žaidėjas grubiai sužaidė prieš „Palangos“ komandos kapitoną Mantą Perepliotovą, pastarasis gavo mikro traumą, deja bet tame epizode teisėjo švilpukas tylėjo ir pražanga nebuvo užfiksuota. Vykstant inirtingai kovai pirmieji pavojų prie varžovų vartų sukūrė palangiškiai, kai atakos smaigalyje atsidūrė jau keletą kartų šį sezoną pasižymėjęs Aurimas Jurgelevičius, kuris sužaidė nepriekaištingai ir pasiuntė tiksliai kamuolį į vartų tinklą bei 16-ąją minutę išvedė Palangos komandą į priekį – 1:0. Sekančiame epizode rezultatą padvigubinti galėjo Simonas Urbys, bet jo smūgiuotas kamuolys atsitrenkė į virpstą ir rezultatas išliko nepakitęs. Savo ruožtu trakiečiai pirmajame kėlinyje atsakė labai pavojingu smūgiu, bet šį kartą kamuolys taip pat „pabučiavo“ vartų virpstą ir šeimininkams nepavyko sušvelninti rezultato. „Trakai-2“ dar bandė grąsinti palangiškių vartams, bet sėkmingai savo darbą atliko gynėjai ir Palangos vartų sargas Ernestas Grudys. Didelis nesusipratimas įvyko kėlinio pabaigoje kai Trakų komandos žaidėjas labai pavojingai ir tiesiomis kojomis „įvažiavo“ į „Palangos“ saugą Marių Stonkų bei jį sutraumavo, šį kart teisėjo švilpukas netylėjo ir buvo užfiksuota pražanga, bet pražanga buvo skirta pačiam Mariui Stonkui, kuris mažiausiai prie to prisidėjo, bet labiausiai nukentėjo. Jis po susidūrimo buvo pavojingai ir skausmingai pargriautas varžovo, sutraumuotas bei nebegalėjo tęsti rungtynių ir maža to jam pačiam užfiksuota pražanga. Toks teisėjo verdiktas buvo sunkiai suprantamas Persvara buvo išlaikyta iki pirmojo kėlinio pabaigos, todėl komandos į rūbines iškeliavo rezultatui esant 1:0.

Antrajame kėlinyje palangiškiai neišlaikė persvaros ir liko mažumoje

Prasidėjus antrajam kėliniui „Trakai-2“ ekipa kūrė labai pavojingas atakas viena po kitos ir 50-ąją minutę jų kūryba davė vaisių. Trakų žaidėjas Rokas Masenzovas pasiuntė kamuolį į palangiškių vartus taip išlygindamas rezultatą – 1:1. Neprabėgus nė dešimčiai minučių po dar vienos pavojingos atakos su kamuolių šalia vartų vėl atsidūrė Trakų ekipos žaidėjas Donatas Šėgžda, kuris taip pat sužaidė sėkmingai, nuginklavo „Palangos“ vartininką ir 59-ąją minutę išvedė šeimininkų komandą į priekį – 2:1. 65-ąją rungtynių minutę įvyko nesusipratimas, kai po vieno rungtynių epizodo teisėjas leido žaisti komandoms toliau, bet pamatęs, kad Trakų žaidėjai  geria vandenį šalia savo atsarginių suolelio staiga ėmė ir sustabdė žaidimą. Tokie teisėjo veiksmai išprovokavo komandos kapitoną Mantą Perepliotovą, kuris nuėjo išsiaiškinti su arbitru, kodėl buvo sustabdytas žaidimas. M. Perepliotovui netikėtai už kalbas per minutę buvo parodytos dvi geltonos kortelės, kurios automatiškai virto raudona kortele ir jam teko palikti aikštę. Likę mažumoje FK „Palangos“ futbolininkai parodė sportinį pyktį ir pakilo į lemiamą šturmą. Labai gerą progą išlyginti rezultatą turėjo palangiškių puolėjas Tadas Gudauskas, kai liko vienas prieš varžovų vartininką. Deja, jam nukreipti tiksliai kamuolio į vartus nepavyko ir rezultatas išliko nepakitęs. Vėliau dar vieną progą išlyginti rungtynių rezultatą turėjo rezultatyviausias FK „Palangos“ žaidėjas Gvidas Juška. Patyręs saugas atliko baudos smūgį, po kurio kamuolys sudrebino vartų virpstą ir rezultatas galėjo padvigubėti, bet deja kamuolys į vartus neįskriejo. Po keliolikos minučių dar viename epizode po rikošeto kamuolys atšoko tiesiai palangiškiui Andriui Marcinkevičiui po kojomis, bet jo smūgiuotas kamuolys praskriejo visiškai šalia vartų skersinio ir varžovų vėl nepavyko pasivyti. FK „Palangos“ komanda susitelkė ir šturmavo šeimininkų vartus, bet deja fortūna sekmadienį nebuvo jų pusėje. Nors „Trakai-2“ daugiau kontroliavo kamuolį, bet pavojingomis progomis labiau žibėjo kurorto miesto komandos atstovai. Kaip bebūtų pasibaigus rungtynių laikui galutinis rezultatas buvo 2:1 ir pergale džiaugėsi Trakų miesto komanda.

Įžūlus kamuolių padavinėtojas

Pro akis taip pat nepraslydo ir vyro, kuris rungtynėse padavinėjo kamuolius, elgesys. Jis pirmojo kėlinio pabaigoje, kai buvo akivaizdžiai sutraumuotas Marius Stonkus, garsiai reiškėsi, kad neva M. Stonkus vaidina ir jam nieko neatsitiko, nors saugas dėl traumos nebegalėjo tęsti rungtynių. Taip pat kamuolių padavinėtojas plūdo palangiškius necenzūriniais žodžiais girdint visam atsarginiū žaidėjų suoleliui. Po nuodugnesnių tyrimų paaiškės, kokio rimtumo yra M. Stonkaus trauma ir ar jam prireiks operacijos.

Rungtynių statistika

„Trakai-2“ – „Palanga“ 2:1 (0:1)

Įvarčiai: 16 min. Aurimas Jurgelevičius (0:1), 50 min. Rokas Masenzovas (1:1), 59 min. Donatas Šėgžda (2:1).

Įspėjimai: 43 min. Aurimas Skurdelis – geltona kortelė („Palanga“), 43 min. Simonas Urbys – geltona kortelė („Palanga“), 43 min. Mantas Leonavičius – geltona kortelė („Trakai-2“), 65 min. Mantas Perepliotovas – geltona kortelė („Palanga“), 66 min. Mantas Perepliotovas – antra geltona kortelė („Palanga“), 90+1 min. Artsem Hurenka – geltona kortelė („Trakai-2“).

FK „Palangos“ komandos sudėtis: Ernestas Grudys (vartininkas); Mindaugas Bitinas; Mantas Perepliotovas; Aurimas Skurdelis; Simonas Urbys; Edgaras Ditmonas; Gvidas Juška; Marius Stonkus; Aurimas Jurgelevičius; Bushmin Alexander; Andrius Marcinkevičius;

„Palangos“ vartininkas sulaukė kvietimo į Klaipėdos „Atlantą“

Pirmadienį Vilniuje buvo žaidžiamos Lietuvos aukščiausios lygos (A lyga) rungtynės tarp Klaipėdos „Atlanto“ ir Vilniaus „Žalgirio“ ekipų. Rungtynių protokole ties atlantiečių sudėtimi sužibo nauja pavardė, tai buvo FK „Palangos“ pagrindinis vartininkas Ernestas Grudys, kuris sulaukė kvietimo iš Klaipėdos klubo vykti kartu į Vilnių bei būti antruoju komandos vartininku šiose rungtynėse. Nors E. Grudys prireikus betkuriuo metu buvo pasiruošęs pakeisti „Atlanto“ pagrindinį vartų sargą, vis dėl to aikštelėje Grudys nepasirodė, tačiau tai jam buvo puiki galimybė pabūti aukštesnio lygio komandoje ir pasisemti patirties iš patyrusių ir daug mačiusių žaidėjų. Rungtynės Vilniuje baigėsi Klaipėdos „Atlanto“ pergale rezultatu 1:0.